این تصاویر خیره کننده و جدید از کهکشانهای اطراف شما را از بین می برد

2021-07-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 eso2110h

از تلسکوپ بسیار بزرگ رصدخانه جنوب اروپا و ALMA برای گرفتن این تصویر از “کهکشان مارپیچی با طرح بزرگ” NGC 4254


ESO / ALMA (ESO / NAOJ / NRAO) / PHANGS استفاده گردید

گاهی اوقات در CNET Science ما واقعاً به توضیح عجایب کیهان می پردازیم – غیر ممکن بودن حفره های سیاهچاله ها ، برخورد گردیدید ستاره های نوترونی ، در مدار ماه تکان می خورد – و بارهای دیگر ما به سادگی به عکس های کهکشان های دور خیره می شویم و در سکوت حیرت زده ای می نشینیم.

این یکی از آخرین موارد است.

روز جمعه ، رصدخانه جنوب اروپا جدید تصاویری از کهکشانهای مجاور که توسط دو تلسکوپ زمینی در شیلی گرفته گردیده اند ، “تلسکوپ بسیار بزرگ” و آرایه میلی متر / زیر میلی متر بزرگ آتاکاما و تلسکوپ هابل ناسا ( که در حال حاضر با یک اشکال ناخوشایند روبرو گردیده است ) رصدخانه تصاویر را “آتش بازی کیهانی” لقب می دهد ، اما بیایید متوقف شویم و فقط چند لحظه در مورد این آتش بازی ها فکر کنیم ، زیرا آنها بسیار بیشتر از آن هستند.

هر یک از ریزه های نور یک ستاره جوان است. هزاران هزار نفر از آنها در هر یک از تصاویر ، همراه با مناطق اثرگذار گاز وجود دارد – گازی که باعث ایجاد کوره های جدیدتری می شود و برای سوختن برای میلیاردها سال آماده هستند.

این مشاهدات به دور از تصاویر زیبا ، به منجمان کمک می کند تا درک بهتری از نحوه شکل گیری و تکامل ستاره ها داشته باشند. به طور معمول ، گاز و گرد و غبار به دلیل جاذبه جمع می شوند و در هم جمع می شوند. این ابر کیهانی می بیند که اتم ها با هم خرد می شوند ، به گردیدت برخورد می کنند تا جایی که واکنش های همجوشی باعث شروع موتور ستاره می شوند و سوختگی آن را برای چند ماه آغاز می کند. تصاویر ESO نگاهی به مراحل مختلف زندگی ستارگان می اندازد.

اریک امسلم گفت: “ما می توانیم مستقیماً گازی را كه باعث تولد ستاره ها می شود مشاهده كنیم ، خود ستاره های جوان را می بینیم و از مراحل مختلف شاهد تحول آنها هستیم.” در یک بیانیه مطبوعاتی یک ستاره شناس در ESO در آلمان.

 270598

پنج كهكشان مختلف كه با ابزار MUSE در تلسكوپ بسيار بزرگ ديده مي شوند.


ESO / PHANGS

منجمان در كهكشانهای نزدیك تمركز كردند و از تلسكوپ بسیار بزرگ برای تصویربرداری از گاز و ستاره های جوان استفاده كردند. سپس آنها تصاویر ALMA را (که برای گرفتن ابرهای گازی مناسب هستند) پوشاندند تا نمایش “آتش بازی” خیره کننده ایجاد کنند. همچنین می تواند به محققان در کشف چند رمز و راز تولد ستاره دیگر کمک کند.

در حالی که آنها توانایی خوبی در روند زایمان دارند ، اما گرفتن طیف گسترده ای از تصاویر از این کهکشانهای مجاور اجازه می دهد تا س questionsالات خاص تری مطرح شود. به عنوان مثال ، ممکن است انتظار داشته باشیم که یک ستاره در کدام کهکشان شکل بگیرد – و چرا؟

کاتالوگ کهکشانهای دارای تصویر بزرگتر و بزرگتر می شود و ما تازه شروع به درک تنوع این مهد کودک های ستاره ای کرده ایم. این ابزار با ابزارهای جدید ، از جمله تلسکوپ فضایی جیمز وب با تأخیر ناسا ، که قادر به تصویربرداری از جهان با جزئیات بی سابقه است ، افزایش می یابد. در سطح زمین ، ESO قصد دارد تلسکوپ بسیار بزرگ در اواخر دهه آنلاین شود.

بنابراین در حالی که ستاره شناسان مشغول تهیه تصاویر خواهند بود ، ما فقط می توانیم به زایمان حاصل از آنها خیره شویم – سخت ترین قسمت اینست که کدام کهکشان را بیشتر دوست دارید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت