شراب ریخته شده ، چربی پیتزا ، پوست گربه متعفن: چگونه کاناپه خود را از لکه ها و بو پاک کنیم

2021-07-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

اینجا نیمکت مقطعی من در اوج شکوفایی خود است. من می خواهم جلال سابق آن را بازگردانم.


برایان بنت / CNET

مبل های اتاق نشیمن زندگی کامل و در عین حال سختی را پشت سر می گذارند. از حیوانات خانگی گرفته تا بچه ها و بزرگسالان نامرتب ، کاناپه شما اغلب مرکز فعالیت در خانه است. نکته منفی آن این است که دائماً در معرض انواع تهدیدات بالقوه قرار دارد. اینها شامل غذا و نوشیدنی افتاده ، چربی چکه گردیده و ریختن شراب و سایر نوشیدنی های بزرگسالان است. گربه ها و سگ ها نیز ممکن است باعث ضرب وشتم شوند و رسوبات آن به دو صورت مایع و جامد باقی بماند.

تا زمانی که مبلمان خود را کاملاً در پلاستیک مهر و موم نکنید ، حوادث و لکه هایی روی خواهد داد. وقتی آن روز فرا رسید ، وحشت نکنید – در عوض یک برنامه بازی داشته باشید. به این ترتیب شما وقت حیاتی را از دست خواهید داد تا یک تب و تاب ایجاد شود و به خسارت طولانی مدت تبدیل شود.

این راهنما بسیاری از منابع معمول آلودگی خانگی را مشخص می کند و اینکه اگر روی مبل شما قرار گیرد چه باید کرد. ما همچنین توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید کاناپه خود را تمیز کنید یا اینکه چه موقع فراخوان موافقان می فهمید.

 نیمکت برایان کمی خشن

شش سال ، یک بیماری همه گیر ، و بعداً دو سگ بزرگ و کاناپه من روزهای بهتری را دیده است.


برایان بنت / CNET

کد تمیزکاری را پیدا کنید

در سال های اخیر ، سازندگان مبلمان شروع به استفاده از دستورالعمل های تمیز کردن با محصولات خود کرده اند. معمولاً این راهنما شامل یک برچسب فیزیکی روی خود مبلمان است. روی برچسب باید یکی از پنج کد تمیز کردن حروف وجود داشته باگردید.

اگر خوش شانس باشید ، روی برچسب نیمکت شما کد “W” روی آن چاپ گردیده است. ایستاده برای آب ، این بدان معنی است که شما می توانید از محلول های تمیز کننده پایه آب روی پارچه مبل خود استفاده کنید. این بی نظیرترین طبقه بندی تمیزکاری را نشان می دهد. معمولاً پارچه های مصنوعی مانند پلی استر ، نایلون و استات در این گروه قرار می گیرند.

دسته های دیگر شامل “S” است که نشان می دهد فقط حلال های بدون آب مجاز هستند. به طور معمول منسوجات طبیعی مانند پنبه ، پارچه و پشم را می بینید که به این روش طبقه بندی گردیده اند. کد “SW” یا “S / W” بدین معنی است که پارچه مورد نظر می تواند از عهده حلال های بدون آب یا پاک کننده های پایه آب برآید.

دو دسته اخیر بیشترین محدودیت را دارند. پارچه های نیمکت دارای برچسب کد “X” باید فقط وکیوم یا مسواک زده شوند. با استفاده از تمیز کننده های آب یا مایع ببخشید. کد “DryCln” نشان می دهد که یک مبل را فقط می توان با خشکشویی حرفه ای تمیز کرد.

برچسب کد تمیز کردن ندارد؟

ممکن است متوجه شوید که مبل شما فاقد برچسب کد تمیز کننده است. این مورد مربوط به کاناپه من است ، بخشی از جاناتان لوئیس که در سال ۲۰۱۵ توسط میسی فروخته گردید. خوشبختانه ، من توانستم پارچه را ردیابی کنم ، که به یاد می آورم قرار دادن آن به عنوان یک سفارش خاص است.

به اندازه کافی عجیب و غریب نام آن “بنت طاووس” است و یک رنگ جالب توجه است که جاناتان لوئیس هنوز هم امروز می فروگردید. من همچنین خوشحال گردیدم که فهمیدم پارچه دارای کد تمیز کردن “W” است.

برای کسانی که مبلمان آنها با دستورالعمل تمیز کردن ارائه نمی شود ، شما می توانید اطلاعات بیشتری را به صورت آنلاین پیدا کنید. اگر به آنجا هم اعتصاب کردید ، پیشنهاد می کنم مستقیماً با سازنده تماس بگیرید.

به سرعت با حوادث کنار بیایید

وقتی صحبت از نشت و حوادث دیگر می شود ، زمان دوست شما نیست. به محض وقوع نشت (یا به محض مشاهده آن) ، آن را سریع تمیز کنید. برای نشت یا خراب گردیدن مایع ، با یک حوله کاغذی یا پارچه جاذب خشک بکشید. برای مواد جامد ، از چنگال یا قاشق استفاده کنید تا به آرامی مواد زائد فیزیکی را از بین ببرید.

ابتدا خلاuum ، سپس آزمایش رنگ

قبل از غوطه وری با حلال ها و محلول های تمیز کننده ، بهتر است هرگونه گرد و غبار یا ماده جامد را پاک کنید ابتدا آوار از کاناپه خود بیرون بیاورید. این کار را با استفاده از جاروبرقی و اتصالات روکش مبلی انجام دهید. با انجام این کار ، مرحله بعدی انجام یک بررسی نقطه ای برای ثابت بودن رنگ است.

بخشی از مربی خود را كه معمولاً پنهان است انتخاب كنید ، مثلاً در برابر دیوار یا كنار آن. اکنون چند قطره از ماده تمیزکننده ای که مشخص کرده اید با مبلمان شما سازگار است استفاده کنید. بعد از ۱۰ ثانیه ، محل را با یک پارچه جاذب سفید لکه کنید. اگر تغییر رنگ محسوسی روی پارچه کاناپه یا رنگ منتقل گردیده به پارچه مشاهده نکردید ، می توانید ادامه دهید.

شراب قرمز

اگر کاناپه شما از مواد تمیز کننده پایه آب پشتیبانی می کند ، یک محلول شوینده ملایم در نظر بگیرید. ۱ قاشق چایخوری صابون ظرف مایع را با ۱ فنجان آب ولرم مخلوط کنید. مخلوط را کف کنید تا لجن درست کنید. مقداری از لجن را با یک پارچه یا اسفنج خشک میکروفیبر بردارید. نشت را با پارچه و صابون به آرامی مالش دهید. از بیرون نشت شروع کنید و به سمت داخل حرکت کنید.

همانطور که مواد نشت یا لکه از پارچه بلند می شود ، به قسمت تمیز پارچه خود بروید. پارچه یا اسفنج خود را با آب تازه بشویید و آن را ببندید تا رطوبت اضافی آن گرفته شود. سرانجام ، نشت را با پارچه خود بمالید تا هر گونه صابون باقیمانده دور شود.

اگر ترجیح می دهید کمی کار کمتری انجام دهید ، محصولات ویژه ای مانند Folex و Chateau Spill را در نظر بگیرید.

در صورت سازگاری خاک و پارچه ، لکه های کاناپه را با لجن هدف قرار دهید.


برایان بنت / CNET

نوشیدنی های بزرگسالان

مانند هر ماده غذایی ، می توانید از ریختن کوکتل و نوشیدنی های مخلوط با مواد شوینده ملایم مقابله کنید. فقط مطمئن شوید پارچه مبل شما تحمل پاک کننده های پایه آب را دارد. نشت را به آرامی با لجن از محلول صابون ظرف خود بمالید. پارچه را بشویید ، آن را بیرون بکشید ، سپس برای پاک کردن نشت مواد شوینده پاک کنید.

گریس پیتزا

برای باقی مانده روغن و چربی ، شما به یک تمیز کننده مخصوص طراحی لکه های چربی نیاز دارید. یکی از این محصولات مایع خشک شوینده خشک پودری AlbaChem PSR II است. این ماده به صورت مایع روی پارچه پاشیده می شود ، به لکه های چرب پیوند می خورد ، سپس خشک می شود و به صورت پودر مسواک می زند.

گربه و سگ پوک

مهم نیست که صاحب سگ یا گربه باشید ، خرابکاری هایی که می توانند ایجاد کنند نیاز به مقابله قوی به طور خاص ، من یک پاک کننده آنزیمی مانند Nature's Miracle را پیشنهاد می کنم. این ماده در فرمول های کف سگ و گربه و همچنین در بطری های اسپری موجود است.

اینها پاک کننده های پایه آب هستند بنابراین مطمئن شوید کاناپه شما در برابر درمان مقاومت می کند. برای استفاده از آنها ، منطقه آسیب دیده را کاملا اشباع خواهید کرد. بعد از ۵ دقیقه ، هر محلول باقیمانده را پاک کنید و اجازه دهید پارچه در هوا خشک شود. من شخصاً پس از اینکه یکی از سگهای بزرگم یک بار تخت را به شکل حماسی خیس کرد ، شخصاً از آن روی تشک خود استفاده کردم. به طرز چشمگیری ، بعد از دو هفته همه بوها از بین می رود.

سگاب ریزش می کند

همان سگ دوست دارد روی کاناپه بخوابد. متأسفانه ، او تمایل به آبریزش دارد ، و نفس او چیزی نیست که من آن را تازه نعناع می نامم. خوشبختانه ، همان فوم لکه های معجزه سگ طبیعت در اینجا نیز مانند یک جذابیت کار می کرد. بعد از گذشت حدود یک هفته ، همه رگه های بوی بد بزاق سگ از بین رفته بودند.

هنگامی که همه راه های دیگر به شکست می انجامد

بسیاری از این راه حل ها می توانند به درمان مشکلات تمیز کردن کاناپه کمک کنند. با این حال ، ممکن است زمانی پیش بیاید که لکه ها زمان زیادی برای تنظیم لکه ها داشته باشند. یا شاید هیچ چیزی که امتحان کرده اید باعث از بین رفتن رایحه های خوش مبل شما نشود.

در این صورت ، زمان آن فرا رسیده است که برای کمک به یک سرویس نظافت حرفه ای مراجعه کنید. تعدادی زنجیره ملی بزرگ برای انتخاب وجود دارد – استنلی بخار ، شیمی خشک و کویت فقط چند مورد را نام ببرید. احتمالاً لباس های تمیزکننده محلی را نیز باید در نظر داشته باشید. و اگر جوانب مثبت نباگردید ، همیشه آخرین چاره وجود دارد – روی یک کاناپه جدید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت