جام جم: یک میراث جدید نمی تواند تصمیم بگیرد که چه چیزی می خواهد باشد

2021-07-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 screen-shot-2021-04-03-at-6-11-29-am.png

به نظر می رسد که داستان فیلم جدید فیلم Jam Space بسیار آشنا باگردید.


HBO Max

تماشای Space Jam: A New Legacy احساس می کند یک بازی مقایسه و تضاد با نسخه قبلی خود در سال ۱۹۹۶ بازی می کند. صحنه افتتاحیه بازگشت مادر و پسر مناقصه برای تقلید از افتتاحیه پدر و پسر در فیلم اصلی وجود دارد. حتی مونتاژ پر انرژی بازیگر نقش اول و ستاره NBA لبرون جیمز در تیتراژ ابتدایی وجود دارد ، شبیه همان بازیکن سابق بولز که مایکل جوردن در اولین Space Jam داشت. متأسفانه ، خط داستانی بازیافتی نیز با محوریت نیاز به پیروزی در یک بازی بسکتبال برای شکست دادن آدمهای بد وجود دارد.

فضای جدید Jam – که اکنون در سینماها و شبکه HBO Max پخش می شود و از آخر هفته افتتاحیه در باکس آفیس لذت می برد – یک دنباله مستقل لقب گرفته است ، اما به نظر می رسد که نه یک فیلم مستقل کامل و نه دنباله کامل. محور اصلی این فیلم یک هوش مصنوعی شیطانی به نام Al G. Rhythm (با بازی Don Cheadle) است که جیمز و پسرش Dom (سدریک جو) را در Warner 3000 ServerVerse ، یک فضای مجازی که AI کنترل می کند ، به دام می اندازد. جیمز برای رهایی پسرش و سایر افرادی که به این دنیای دیجیتال کشیده گردیده اند ، باید با کمک تیم Tune Squad ، که از ستارگان بسکتبال با پیشرفت دیجیتال تشکیل گردیده است ، در یک بازی بسکتبال در برابر AI G.'s Goon Squad پیروز شود.

به نظر آشنا می رسد؟ از یک طرف ، به نظر می رسد سازندگان فیلم قصد دارند نشان دهند که فناوری انیمیشن و CGI طی ۲۵ سال گذشته چقدر پیشرفت کرده است ، جلوه های ویژه و انیمیشن سه بعدی را در سراسر کشور تزریق کرده و با درج الگوریتم شیطانی ، به طرح داستانی ارتقا قرن ۲۱ را می دهند.

از سوی دیگر ، تمایل Space Jam 2 برای ضربه زدن به دلتنگی های مرتبط با نسخه قبلی خود احساس غیر اصیل و قابل پیش بینی را دنبال می کند. این فیلم حداقل از موازات گردیدیدی که بین آن و فیلم اصلی وجود دارد ، آگاهی دارد ، که در آن Looney Tunes مایکل جوردن را برای کمک به آنها در پیروزی در یک مسابقه بسکتبال در مقابل بیگانگان که می خواهند آنها را به بردگی بکشند ، ثبت نام می کند. در یک مرحله از دنباله ، Bugs Bunny به جیمز می گوید: “تو می خواهی من ، یک اسم حیوان دست اموز کارتونی ، در یک بازی بسکتبال پرمخاطب با تو ، یک فوق ستاره NBA بازی کنم؟ خیلی عجیب به نظر می رسد.”

اما این خودآگاهی عاقبت را از احساس مثل چیزی بیشتر از یک پول نجات نمی دهد. Space Jam 2 به جای استفاده از خط داستانی فیلم اصلی ، به سادگی طرح قدیمی را به چارچوبی مدرن مجبور می کند و از اصالت و خلاقیت واقعی چشم پوشی می کند.

درگیری اساسی بین جیمز و پسرش در فیلم نیز قابل پیش بینی و تنبلی است. Dom بیشتر اشتیاق به ایجاد بازی های ویدیویی دارد تا بازی بسکتبال ، که به خوبی با پدر All-Star NBA او سازگار نیست. ال جی از این اختلاف نظر استفاده می کند تا دام را در برابر پدرش قرار دهد و او را در جوخه گون جذب کند. سرانجام جیمز با کمک Tune Squad به اهمیت تفریح ​​و وفادار ماندن به خود پی می برد. این یک پیام مهم است ، اما پیامی که در سینما به طرز دردناکی از آن استفاده می شود.

برخی از عناصر سرگرم کننده در سراسر فیلم پاشیده گردیده بود ، مانند حفاری های منظم جیمز برای تیم داری در NBA (باگ بانی در یک نقطه از “چه چیزی شما را به Tune World می رساند؟”) می پرسد. “فرار از تیم برای بازی کردن؟ “). همچنین فراخوان های سرگرم کننده ای برای سایر ویژگی های برادران وارنر مانند هری پاتر و کمیک های دی سی وجود دارد که همه از کینگ کنگ گرفته تا سوپرمن گرفته تا پنی وایز به نمایش درآمدند. این خبرها به جالب نگه داشتن بخشهایی از فیلم کمک می کند ، اما در حین قرار گرفتن در برابر یک داستان کلی ناخوشایند کافی نیست.

اگرچه جام جم فضایی اصلی از دو دهه پیش منتشر گردید ، اما همچنان یک فیلم خانوادگی بی انتها است ، تا حدی به این دلیل که برای حمل آن به جلوه های ویژه متکی نیست. جام جم: یک میراث جدید طعمه آنچه بسیاری از فیلمهای پرفروش امروز مجرم می شوند ، می شود که قرار دادن عینک بر مواد است. به نظر من ، این اصلاً میراث نیست.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت