HDMI ARC و eARC: کانال بازگشت صدا برای مبتدیان

2021-07-19
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 hdmi-closeup

جفری موریسون / CNET

یکی از بهترین و در عین حال کمترین درک ویژگیهای HDMI ARC یا کانال بازگشت صدا است. این یک ویژگی است که شما را قادر می سازد سیستم خود را ساده کنید و با اکثر تلویزیون ها ، گیرنده ها و نوارهای صوتی سازگار است.

ARC در ابتدایی ترین شکل خود از کابل HDMI برای ارسال صدا از تلویزیون به گیرنده یا نوار صدا استفاده می کند. این بدان معنی است که شما می توانید از یک کابل برای صدا و تصویر استفاده کنید – به عنوان مثال ، از برنامه Netflix که در تلویزیون شما نصب گردیده است یا یک کنسول بازی متصل ، و سپس از تلویزیون خود برای تعویض استفاده کنید ]

استاندارد eARC ، که بخشی از HDMI 2.1 است ، بهبود می یابد نسخه اصلی به چند روش اصلی شامل پشتیبانی از Dolby Atmos ، و ما به زودی در مورد این موضوع به طور عمیق تر بحث خواهیم کرد.

آیا به ARC نیاز دارید؟

انصافاً ، بسیاری از مردم نیازی به ARC ندارند. اگر فقط با استفاده از بلندگوهای تلویزیون خود به صدا گوش می دهید و گیرنده یا نوار صوتی ندارید ، ویژگی فوق العاده است. هدف ARC ارسال صوتی است که توسط تلویزیون شما ایجاد گردیده یا از طریق آن به دستگاه صوتی خارجی یعنی نوار صدا یا گیرنده منتقل گردیده است.

و از آنجا که صدا در اکثر تلویزیون ها وحشتناک است ، اکیداً توصیه می کنیم حداقل یک نوار صدا تهیه کنید تا تجربه تلویزیون بهبود یابد. نحوه خرید راهنمای نوار صدا و نوار صدا در مقابل بلندگو برای اطلاعات بیشتر در ما دیدن کنید.

اگر نوار صوتی یا گیرنده محصول تقریباً اخیر داشته باشید که دارای HDMI باگردید ، احتمالاً دارای ARC نیز هست. نحوه کار آن در اینجا است.

 arc-updated

در سمت چپ یک تنظیم غیر ARC سنتی وجود دارد که برای اتصال به سیستم صوتی به کابل HDMI از Xbox نیاز دارد ، دیگری برای ارسال فیلم به تلویزیون ، و یک کابل نوری برای ارسال برنامه های تلویزیونی صوتی به سیستم صوتی. با استفاده از ARC ، کابل HDMI متصل به تلویزیون می تواند صدای تلویزیون را به سیستم صوتی برگرداند. اگر بخواهید یک خیابان دو طرفه است.


مجوز HDMI / CNET

آیا می توانید از ARC استفاده کنید؟

اتصالات HDMI پشت تلویزیون ، نوار صدا یا گیرنده را بررسی کنید. اگر پورت HDMI دارای ARC باگردید ، باید به همان صورت علامت گذاری شود. هم تلویزیون و هم نوار صدا یا گیرنده شما باید ARC داشته باگردید تا کار کند.

 tx-sr383-wdc-re171106l

به برچسب کوچک ARC در HDMI از این گیرنده توجه کنید. نوار صوتی مجهز به HDMI شبیه به نظر می رسد.


Onkyo

eARC و HDMI 2.1

آخرین نسخه رابط HDMI HDMI 2.1 است و تغییرات مهمی از جمله پشتیبانی از وضوح بالاتر را ارائه می دهد. در چارچوب این مقاله برای ما مهم eARC یا کانال بازگشت صوتی پیشرفته است.

در حالی که امروز Dolby Atmos می تواند از ARC معمولی عبور کند (از طریق Dolby Digital Plus) eARC پهنای باند بهبود یافته ای را برای جریان های صوتی Dolby TrueHD و DTS-HD Master صوتی بهبود یافته ، از جمله Dolby Atmos ارائه می دهد.

قالب جدید همچنین دارای جبران هزینه همگام سازی لب است. این ویژگی در ARC اختیاری بود اما اکنون لازم است. این به شما امکان می دهد تا به راحتی صدا را با تصاویر ردیف کنید ، چیزی که همیشه در عصر تلویزیون مدرن مورد توجه بوده است.

 earc

مجوز HDMI

برای استفاده از ویژگی های جدید ، هر دو قطعه دنده باید با eARC سازگار باگردید. خوشبختانه ، eARC با دنده بسیار بیشتر از تلویزیون های سطح بالا ۸K در دسترس است. از سال ۲۰۱۹ به بعد ، دستگاه های سازگار شامل Sonos Beam ، Yamaha RX-V6A و Sony X950 . قالب با ARC سازگار با گذشته است ، اما انتظار ندارید Atmos را از طریق تلویزیون قدیمی پخش کنید. حتی اگر اکثر تلویزیون های جدید به سایر ویژگی های HDMI 2.1 نیازی ندارند ، تولیدکنندگان می توانند قسمتهای مفید HDMI 2.1 مانند eARC را اجرا کنند.

احتمالاً برای eARC نیازی به کابل های HDMI جدید ندارید. کابلهای قدیمی با اترنت ، استاندارد یا پرسرعت کار خواهند کرد. البته کابلهای جدید Ultra High Speed ​​نیز کار خواهند کرد. اما به احتمال زیاد کابل های فعلی شما اترنت دارند و شما حتی آن را نمی دانید ، بنابراین احتمالاً آنها نیز کار خواهند کرد. توجه: برای استفاده از برخی از ویژگی های بازی HDMI 2.1 ، مانند نرخ بازخوانی متغیر (VRR) و ۴K 120Hz ، یک کابل پرسرعت مورد نیاز است یا شما به سادگی سیگنال دریافت نکنید.

تنظیم

اکثر کابلهای HDMI باید با ARC کار کنند. یک سر کابل HDMI را به ورودی HDMI با قابلیت ARC در تلویزیون و سر دیگر را به خروجی دارای قابلیت ARC در نوار صدا یا گیرنده خود وصل کنید.

اساساً دو روش اصلی برای اتصال سیستم با استفاده از ARC وجود دارد. برای اهداف ما ، شما فرض خواهیم کرد که شما یک تلویزیون ، یک گیرنده یا نوار صوتی ، یک پخش کننده Blu-ray و یک کنسول بازی (Xbox یا PlayStation) دارید.

 sony-ht-st5000-soundbar

باز هم ، برچسب ARC را روی اتصال HDMI که به تلویزیون متصل است ، یادداشت کنید. در اولین گزینه زیر ، شما می توانید تمام منابع خود را به نوار صدا متصل کنید ، و فقط کابل را به تلویزیون بزنید.


Sarah Tew / CNET

۱٫ استفاده از تلویزیون به عنوان سوئیچ HDMI: پخش کننده Blu-ray و کنسول بازی را به تلویزیون وصل کنید ، سپس یک کابل HDMI واحد از تلویزیون به نوار صدا وصل کنید. تلویزیون به مرکز اصلی سیستم سرگرمی شما تبدیل می شود.

این تنظیم به شما امکان می دهد از ریموت تلویزیون خود برای جابجایی بین پخش کننده Blu-ray و منابع کنسول بازی استفاده کنید و در بیشتر موارد می توانید از کنترل از راه دور تلویزیون خود برای کنترل میزان صدا استفاده کنید. .

نقطه ضعف احتمالی این تنظیم این است که شما نمی توانید صدای فراگیر ۵٫۱ یا بالاتر دریافت کنید. اگر به جای اکثر نوارهای صوتی از گیرنده فراگیر استفاده می کنید ، این بیشتر مشکلی ایجاد می کند. ما در این مورد بیشتر در بخش “مسائل با ۵٫۱” بحث خواهیم کرد.

۲٫ استفاده از گیرنده یا نوار صدا به عنوان سوئیچ HDMI : دستگاه پخش Blu-ray یا کنسول بازی را به گیرنده یا نوار صدا و سپس یک کابل واحد به تلویزیون وصل کنید. ممکن است برخی از نوارهای صوتی بودجه ورودی HDMI کافی برای همه منابع شما را نداشته باشند ، در این صورت باید از Setup 1 استفاده کنید.

در این تنظیمات ، گیرنده / نوار صدا مرکز اصلی سیستم سرگرمی است. با استفاده از ریموت گیرنده / نوار صدا ، بین منابع خود جابجا خواهید گردید و میزان صدا را تنظیم می کنید. شما فقط برای روشن کردن تلویزیون و دسترسی به برنامه های داخلی در تلویزیون از ریموت تلویزیون خود استفاده خواهید کرد.

کنترل HDMI CEC

ویژگی دیگر HDMI CEC یا کنترل الکترونیکی مصرفی نام دارد. تقریباً هر شرکتی نام خاص خود را برای آن در نظر گرفته است ، از جمله SimpLink ، Anynet + ، BRAVIA Sync و غیره. از نظر تئوری ، CEC اجازه می دهد تا کنترل از راه دور یک قطعه چرخ دنده بتواند وسیله دیگر را کنترل کند ، تا زمانی که به HDMI متصل باشند. به عنوان مثال ، در تنظیم ۱ در بالا ، از راه دور تلویزیون شما می تواند میزان صدا را در نوار صدا تنظیم کند.

با این وجود ، هیچ تضمینی وجود نخواهد داشت ، به ویژه در مارک های مختلف یا سن دنده. اگر جنبه ای از تنظیم ARC وجود داشته باگردید که شما را رنج دهد ، این همان است. شاید نتوانید رویای استفاده از یک ریموت را تحقق بخشید ، مگر اینکه یک کنترل از راه دور جهانی دریافت کنید. اگرچه کار نکرد ، ممکن است Google کمک کند. می تواند به همین سادگی باگردید که باید دنده های خود را به ترتیب خاصی روشن کنید. اما در پایان ، این جنبه کنترل فقط ممکن است کار نکند.

عیب یابی

آخرین مرحله نصب مطمئن شوید که تلویزیون و نوار صدا / گیرنده شما می داند صدای ارسال گردیده از طریق کانال Return Audio را ارسال یا جستجو کند. اگر همه چیز را به درستی متصل کرده اید و کار نمی کند ، وقت آن است که وارد تنظیمات شوید. این باید در منوی تنظیمات کاملاً واضح باگردید ، اما در غیر این صورت ، تمام کتابچه های راهنما در وب سایت سازنده موجود است.

آخرین موردی که باید بررسی شود. اگر همه موارد دیگر درست به نظر می رسد ، اما هنوز صدا دریافت نمی کنید یا با برخی منابع صدا دریافت می کنید اما نه همه ، تنظیمات خروجی صدا را در تلویزیون یا منبع مشکل بررسی کنید. به دنبال تنظیماتی بگردید که به شما امکان دهد “جریان bit” را به “PCM” تغییر دهید یا بالعکس. تعویض به دیگری ممکن است موضوع را روشن کند.

 vizio-liftate-1

برخی از میله های صوتی مانند Vizio Elevate صدای Dolby Atmos را از طریق eARC ارائه می دهند ، و همچنین یک ورودی HDMI (یا در برخی موارد سوم) HDMI


Ty پندلبوری / CNET

شماره های ۵٫۱

به اندازه ARC می تواند یک مسئله بزرگ وجود داشته باگردید: ۵٫۱٫ از نظر فنی ، تلویزیون ها اجازه ارسال ۵٫۱ صدا از طریق HDMI را ندارند. به عبارت دیگر ، اگر در حال تماشای یک فیلم با Blu-ray با ۵٫۱ دالبی دیجیتال یا DTS هستید و مستقیماً به تلویزیون شما متصل است (تنظیم ۱ ، بالاتر) گیرنده شما فقط می تواند ۲٫۰ صدا دریافت کند. گفته می شود تلویزیون هایی که می توانند این کار را انجام دهند “۵٫۱ passthrough” هستند. این محدودیت منجر به ایجاد eARC گردید که به زودی در مورد آن بحث خواهیم کرد ، اما بلندگوهای خارجی را قادر می سازد تا هم کانال ۵٫۱ و هم Dolby Atmos را پخش کنند.

برخی از تلویزیون های موجود همچنان می توانند ۵٫۱ را انجام دهند در حالی که تلویزیون های دیگر این کار را انجام می دهند خروجی ۵٫۱ از طریق خروجی نوری ، اما نه ARC. دوستان ما در Rtings.com لیست گسترده ای از آنچه تلویزیون ها انجام می دهند دارند ، هرچند که فقط به سال ۲۰۱۷ بر می گردد.

بخاطر داشته باشید که این مسئله فقط در صورت داشتن منبع ۵٫۱ مانند پخش کننده Blu-ray مرتبط است. یا کنسول بازی ، و می خواهید صدای آن دستگاه را از طریق ARC از تلویزیون به گیرنده ارسال کنید. اگر تلویزیون شما از ۵٫۱ passthrough پشتیبانی نمی کند ، می توانید آن منبع را مستقیماً به گیرنده متصل کنید یا می توانید تلویزیون و گیرنده را با کابل نوری وصل کنید. کابلهای نوری Atmos را حمل نمی کنند.

اتصال منبعی مانند Blu-ray به طور مستقیم به گیرنده / نوار صوتی مزیت دیگری نیز دارد: Doly Atmos ، Dolby True HD و DTS Master Audio. اگر تلویزیون قدیمی تری دارید ، این قالب های با کیفیت بالاتر از طریق ARC ارسال نمی شوند. اما آنها می توانند با eARC.

واکنش ARC

روی کاغذ ، ARC راهی عالی برای ساده سازی سیستم سینمای خانگی شماست. واقعیت … پیچیده است. با استفاده از ARC ، هرگونه بررسی کاربر درباره هر محصول را بخوانید و مشکلاتی برای راه اندازی آن وجود دارد. بسته به سن دنده و پیچیدگی تنظیمات ، راه اندازی ARC و دویدن ماندن می تواند ناامید کننده باگردید.

توصیه ما برای اکثر افراد این است که منابع خود را به گیرنده یا نوار صدا متصل کنند ، اگر قادر هستید و فقط برای دریافت صدا از برنامه های داخلی تلویزیون خود از ARC استفاده می کنید. اگر نوار صوتی شما ورودی HDMI کافی نداشته باگردید ، هر سیستم مانند این کار نمی کند. با این حال ، با امکانات بی نهایت تنظیم ، ما نمی توانیم مشاوره ایده آل ایده آل ارائه دهیم. به طور تئوری ، اتصال مستقیم به دستگاه صوتی شما بهترین شانس را برای بالاترین کیفیت صدا خواهد داشت.

همچنین ، حتی اگر کابلها و اتصالات نوری در حال از بین رفتن هستند ، آنها یک روش سنتی تر برای اتصال صدا دارند که ممکن است مشکلات کمتری را ارائه دهد ، در ازای برخی کیفیت صدا و از نظر تئوری کمتر قابل استفاده است.


از جف س questionالی دارید؟ ابتدا سایر مقالاتی را که وی درباره موضوعاتی مانند این که چرا همه کابل های HDMI یکسان هستند ، وضوح تلویزیون توضیح داده گردیده ، LED LCD در مقابل OLED و موارد دیگر نوشتند

هنوز س questionالی دارید؟ برای او توییت کنید TechWriterGeoff ، سپس ماجراهای سفر خود را به عنوان یک کوچ عشایر دیجیتال در اینستاگرام و یوتیوب بررسی کنید. او همچنین فکر می کند که باید رمان پرفروش علمی-تخیلی او را درباره زیردریایی های به اندازه شهر و دنباله آن بررسی کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت