تلسکوپ فضایی هابل ناسا زندگی می کند: تغییر اشکال در سخت افزار پشتیبان تهیه کنید

2021-07-19
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 18-1990-s31-imax-view-of-hst-release-1

تلسکوپ فضایی هابل NASA / ESA هنگام استقرار در ۱۹۹۰٫


NASA / موسسه اسمیتسونیان / شرکت لاکهید

تلسکوپ فضایی محبوب هابل ناسا با یکی از بزرگترین چالشهای خود روبرو گردیده است. یک اشکال فنی آن را بیش از یک ماه در حالت امن نگه داشت . این هفته ، ناسا گفت که سرانجام منبع موضوع را ردیابی کرده و اصلاح جدیدی را امتحان کرده است ، و به نظر می رسد که جواب داده است. آژانس فضایی روز جمعه اعلام کرد ، از جمله تأمین برق در رایانه پشتیبان بار حمل و نقل ، در ۱۵ ژوئیه.

این تلسکوپ بیش از ۳۰ سال است که در خدمت است. تیم هابل به دنبال رایانه محموله – سخت افزار مربوط به دهه ۱۹۸۰ – به عنوان منبع بالقوه یک مشکل حافظه بودند. “یک سری آزمایشات چند روزه ، که شامل تلاش برای راه اندازی مجدد و پیکربندی مجدد رایانه و کامپیوتر پشتیبان بود ، موفقیت آمیز نبودند ، اما اطلاعات جمع آوری گردیده از آن فعالیت ها تیم هابل را به این نتیجه رسانده است که علت احتمالی این مشکل را در واحد کنترل نیرو ، “ناسا گفت.

همانند رایانه حمل بار ، PCU بخشی از واحد علوم مدیریت و مدیریت داده های هابل است. PCU وظیفه تأمین یک منبع ثابت و ثابت برق را برای رایانه و حافظه آن دارد. هابل به بسیاری از سیستم های پشتیبان از جمله PCU یدکی مجهز است.

از زمان حل این مسئله در ۱۳ ژوئن ، کار علمی هابل متوقف گردیده است. تغییر به سخت افزار پشتیبان باید روح تازه ای به تلسکوپ بدهد. ناسا گفت: “تیم هابل اکنون سخت افزارها را کنترل می کند تا مطمئن شود همه چیز به درستی کار می کند.” بیش از یک روز طول می کگردید تا ابزار علمی از حالت ایمن خارج شود تا عملیات عادی علمی از سر گرفته شود.

ناسا هابل را با مشارکت آژانس فضایی اروپا اداره می کند. “ما بسیار خوشحالیم که اعلام کردیم هابل دوباره آنلاین گردیده است!” تیم هابل ESA روز جمعه توییت کرد . “تبریک به کل تیمی که برای تحقق این امر شبانه روزی کار کرده است.”

نگرانی برای سالخوردگی تلویزیون وجود دارد . جانشین آن ، تلسکوپ فضایی بسیار تأخیر یافته جیمز وب ، هنوز در زمین است و منتظر پرتاب احتمالی اواخر سال ۲۰۲۱ است.

هابل در زمان خود بسیاری از اشکالات فنی را پشت سر گذاشته است و به نظر می رسد مانند تلسکوپ ارجمند از طریق این آخرین نمونه مقاومت می کند. منتظر باش ، جهان ، هابل در حال بازگشت است.

تقویم فضایی CNET 2021 را دنبال کنید تا در جریان آخرین اخبار فضایی امسال قرار بگیرید. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت