دیش ، AT&T با معامله جدید ۵ میلیارد دلاری برای اشتراک شبکه در ۵G همکاری می کنند

2021-07-19
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 boost-mobile-versus-dish-wireless-network-service-provider-review-cnet-2021-09

Sarah Tew / CNET

بلندپروازی های بی سیم دیش روز دوشنبه با ارائه دهنده ماهواره اعلام كرد كه توافق جدیدی برای اشتراك شبكه با AT&T انجام داده است ، گام دیگری را در جهت تحقق بخشیدن به نتایج دوشنبه برداشت. این معامله که به مدت ۱۰ سال انجام می شود ، طبق ۸K ثبت گردیده توسط شرکت ، Dish “حداقل ۵ میلیارد دلار” به AT&T پرداخت می کند. توانایی استقرار برخی از طیفهای بی سیم Dish “برای پشتیبانی از مشتریان DISH در شبکه AT&T”. همچنین به شرکت مخابراتی بی سیم این امکان را می دهد که “درخواست استفاده از بخشهای طیف دیش در بازارهای مختلف را برای مدت زمان توافق گردیده داشته باگردید.”

دیش در حال حاضر با سه مارک موبایل – Boost Mobile ، Ting و Republic Wireless – فعالیت می کند و دارای طعنه زد که قصد دارد مارک جدید را راه اندازی کند زیرا اواخر امسال شروع به فعال کردن شبکه ۵G خود می کند. بر اساس این سند ، مارک جدید “و همه مارک های آینده دیش” می توانند از شبکه AT&T استفاده کنند.

ارائه دهنده ماهواره سالها و میلیاردها دلار صرف خرید طیف بی سیم با ارزش ، امواج هوایی لازم برای راه اندازی شبکه تلفن همراه کرده است. به عنوان بخشی از ادغام T-Mobile با Sprint در سال گذشته ، دیش نام تجاری Boost Mobile را از اسپرینت خریداری کرد و همچنین یک طیف ۸۰۰ مگاهرتز اضافی به عنوان بخشی از معامله میانجیگری وزارت دادگستری خریداری کرد.

بیشتر بخوانید: چگونه Dish Network ادغام T-Mobile Sprint را نجات داد

Dish همچنین به مدت هفت سال توانایی استفاده از شبکه T-Mobile را پیدا کرد در حالی که شبکه ۵G خود را ایجاد می کرد . این شرکت اکنون در حال ساخت این سرویس است ، لاس وگاس قرار است در سه ماهه سوم اولین شهر ۵G دیش باگردید.

استفان استوكولز ، معاون اجرایی Boost Mobile ، در ماه مه به CNET گفت كه چندین شهر ۵G اضافی “در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ آنلاین می شوند ، هرچند او نگفت كه این شهرها دقیقاً كجا خواهند بود.”

با معامله جدید AT&T ، دیش همچنان می تواند از شبکه T-Mobile استفاده کند در حالی که یک ارائه دهنده اضافی برای زمان انقضا آن قرارداد با واسطه دولت اضافه می کند.

با گذشت زمان AT&T به شبکه اصلی رومینگ برای کاربران دیش تبدیل خواهد گردید که همچنین قادر خواهند بود از شبکه AT&T “حتی در بازارهایی که دیش شبکه ۵G خود را مستقر می کند” استفاده کنند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت