گرازهای وحشی بیش از اندازه تأثیر آب و هوا را “بیش از یک میلیون اتومبیل” گذاشته اند

2021-07-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

خوک های وحشی در حال ریشه کن کردن مناطق وسیعی از خاک و آزاد سازی کربن هستند.


دانشگاه کوئینزلند

وزارت کشاورزی ایالات متحده خوک وحشی را “یک گونه خطرناک ، مخرب ، مهاجم” می نامد. خوکهای وحشی – فرزندان فراری یا آزاد گردیده حیوانات مزرعه – همچنین ممکن است سهم نگران کننده ای در بحران جهانی آب و هوا داشته باشند. دریافت که خوکهای وحشی در سراسر جهان در حال ریشه کن کردن مناطق عظیم خاک هستند. دانشگاه کوئینزلند روز دوشنبه در بیانیه ای گفت: این نتیجه منجر به آزاد سازی “حدود ۴٫۹ میلیون تن دی اکسید کربن سالانه در سراسر جهان می شود که معادل ۱٫۱ میلیون اتومبیل است.”

کریستوفر اوبرایان دانشگاه خوک ها را به تراکتورهایی که مزارع شخم می زنند تشبیه کرد. فعالیت گرازها دی اکسید کربن را آزاد می کند ، یک گاز گلخانه ای که در گرم گردیدن کره زمین نقش دارد. ا'بریان گفت: “از آنجا که خاک تقریباً سه برابر بیشتر از اتمسفر حاوی کربن است ، حتی بخش کوچکی از کربن ساطع گردیده از خاک نیز می تواند تغییرات آب و هوایی را تسریع کند.”

USDA تخمین می زند که فقط در ایالات متحده بیش از ۶ میلیون خوک وحشی وجود دارد که جمعیت به سرعت در حال رگردید است. در استرالیا حداکثر ۲۴ میلیون خوک وحشی وجود دارد. اقدامات کنترل جمعیت شامل شکار ، به دام انداختن و مسمومیت است.

محققان هزاران نقشه از تراکم بالقوه خوک وحشی جهانی را شبیه سازی کرده و تعداد آشفتگی خاک را که ایجاد می کنند خرد کردند. حیوانات به هر طریقی که به آن نگاه می کردند ، در مناطقی که بومی نیستند ، مناطق عظیمی از زمین را تحت تأثیر قرار می دادند. این مطالعه در ژورنال Global Change Biology منتشر گردیده است.

افزایش سطح دی اکسید کربن در جو با فعالیت های انسانی مرتبط است. نیكولاس پاتون ، همكار مطالعه ، از دانشگاه كانتربری گفت: “گونه های مهاجم مشكل ناشی از انسان است ، بنابراین ما باید تأثیرات زیست محیطی و زیست محیطی آنها را بپذیریم و مسئولیت آنها را بپذیریم.”

خوکهای وحشی در سال ۲۰۱۹ وقتی ویرانگر گرازهای کانادایی در مرز آمریكا مشاهده گردیدند ، و همچنین هنگامی كه “۳۰-۵۰ گراز وحشی” پس از ورود موسیقی به جیسون ایسبل به یک الگوی رفتاری تبدیل گردید مکالمه توییتر درباره کنترل اسلحه .

الگوی رفتاری بسیار خنده دار بود ، اما واقعیت تأثیر خوک های وحشی چنین نیست.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت