ناسا بازگشت هابل به علم را با تصاویر بسیار جذاب کهکشان جشن می گیرد

2021-07-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

هابل پس از بهبودی از یک نقص فنی با تصاویر جفت کهکشان ARP-MADORE2115-273 در سمت چپ و کهکشان مارپیچی ARP-MADORE0002-503 در سمت راست ، سلامتی خود را نشان می دهد.


NASA، ESA، STScI، Julianne Dalcanton (UW) پردازش تصویر: Alyssa Pagan (STScI)

علاقه مندان به فضا دنبال حماسه اشکال نگران کننده فنی تلسکوپ فضایی هابل هستند. این پایان خوبی داشت زیرا تلاش های بهبودی ناسا نتیجه داد و اکنون ما اثبات بصری سلامتی هابل را در قالب برخی از تصاویر کهکشانی زیبا و جدید داریم.

ناسا این تصاویر را روز دوشنبه منتشر کرد. آنها برخی از اهداف علمی تلسکوپ را از آخر هفته نشان می دهند که پس از گذشت بیش از یک ماه در حالت ایمن ، دوباره به کار خود بازگشت. آژانس فضایی برای نجات ماموریت ، تلسکوپ ۳۱ ساله را به سخت افزار پشتیبان تغییر داد.

کهکشان ها نام جذابی ندارند. ARP-MADORE2115-273 با ظاهری پراکنده در واقع یک جفت کهکشان است که با یکدیگر در تعامل هستند. کهکشان مارپیچی غیرمعمول ARP-MADORE0002-503 دارای یک سه بازوی کشیده است که از مرکز خود بیرون می آیند.

موسسه علوم تلسکوپ فضایی (STScI) ، که عملیات علمی هابل را اجرا می کند ، گفت این تصاویر بخشی از برنامه ای است که برای ” برای بررسی کهکشانهای عجیب و غریب که در آسمان پراکنده گردیده اند. “

هابل ممکن است پیر شود ، اما آینده آن درخشان به نظر می رسد. کنت سمباخ ، مدیر STScI ، گفت: “هابل دست خوبی دارد. تیم هابل یک بار دیگر قدرت و قدرت خود را در رسیدگی به ناهنجاری های اجتناب ناپذیر ناشی از معروف ترین تلسکوپ جهان در سختی فضا نشان داده است.”

تقویم فضایی ۲۰۲۱ CNET را دنبال کنید تا از آخرین اخبار فضایی امسال مطلع شوید. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت