اگر قصد بازپرداخت وام را دارید ، ممکن است نرخ ها حتی کمتر شود

2021-07-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 047-cnet-finance-رهن-خانه-خرید-خانه

معاملات بازپرداخت وام ممکن است به زودی جذاب تر شوند.


جیم لین / گتی

ترکیبی از کمبود مسکن ، بیماری همه گیر COVID-19 و نرخ بهره از نظر تاریخی کم شرایط ایده آلی را برای صاحبان خانه فراهم کرده است تا وام های خود را در بسیاری از مناطق ایالات متحده تأمین کنند. و از اول آگوست ، معاملات Refi حتی شیرین تر می شوند.

غول های وام مسکن ، Fannie Mae و فردی Mac گفته اند که از ماه آینده هزینه بازپرداخت Adverse Market Refinance را برای همه وام های بازپرداخت گردیده کنار می گذارند. هزینه بازپرداخت به ۰٫۵٪ وام های بازپرداخت گردیده یا تقریباً ۵۰۰ دلار برای هر ۱۰۰۰۰۰ دلار وام گرفته گردیده تبدیل می شود.

هزینه دولت در دسامبر سال ۲۰۲۰ اضافه گردید تا به فانی و فردی اجازه دهد برخی از ضررهایی را كه وام دهندگان تحت حمایت دولت در طی همه گیر COVID-19 متحمل گردیده اند ، جبران كنند. در بیشتر موارد ، وام دهندگان این هزینه را به وام گیرندگان می سپردند ، که می تواند هزاران دلار به سرمایه گذاری مجدد اضافه کند. این اقدام پس از آنكه قانون CARES ممنوعیت فدرال در مورد سلب مالكیت را منع كرد و به صاحبان خانه ها این امکان را داد كه پرداخت وام خود را موقتاً متوقف كنند ، این راهی به عنوان توازنی برای زیان وام دهندگان تلقی می گردید.

اگرچه هنوز مشخص نیست كه اقتصاد آمریكا از قدمت مطمئنی برخوردار است – افزایش تورم برخی اقتصاددانان را نگران كرده است – حذف این هزینه خبر خوبی برای صاحبان خانه است كه قصد دارند سرمایه گذاری مجدد كنند.

از آوریل تا ژوئیه سال ۲۰۲۰ ، بیماری همه گیر در حال افزایش بود ، تقریباً ۵٪ از وام گیرندگان Fannie و Freddie در برنامه های بخشش وام مسکن ثبت نام کردند. طبق اطلاعات FHFA ، از آن زمان به ۲٪ رسیده است. این آژانس گفت که موفقیت در سیاست های COVID-19 تأثیر همه گیر در وام های Fannie و فردی را کاهش می دهد و پایان زودرس هزینه را ضمانت می کند تا وام دهندگان پس انداز خود را به وام گیرندگان منتقل کنند.

“همه گیری COVID-19 ساندرا ال تامپسون ، مدیرعامل آژانس مالی مسکن فدرال ، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “بحران مسکن ارزان قیمت آمریکا را از نظر اقتصادی تگردیدید می کند. حذف عوارض جانبی بازپرداخت بازار به خانواده ها کمک می کند تا از محیط کم نرخ برای صرفه جویی بیشتر استفاده کنند.” FHFA به دنبال بحران مسکن در سال ۲۰۰۸ ایجاد گردید و آژانس به عنوان محافظ وام های Fannie و فردی فعالیت می کند.

برخی از وام های بازپرداخت قبلاً از این کارمزد معاف گردیده بودند ، از جمله خانه هایی به ارزش ۱۲۵۰۰۰ دلار یا کمتر ، خانه هایی که از طریق برنامه های خانه آماده Fannie Mae یا خانه شخصی Fredy Mac ، و وام های تحت حمایت دولت ، از جمله وام های FHA ، VA و USDA. وام های رهن جامبو بین ۵۱۰،۴۰۰ تا ۷۶۵،۰۰۰ دلار در برخی مناطق نیز معاف هستند.

نرخ بازپرداخت به استثنای وام های ثابت ۱۰ ساله همچنان در ماه جولای کاهش می یابد. FHFA گفت که به نظارت بر سیستم مالی مسکن و انجام اصلاحات در صورت لزوم ادامه خواهد داد.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت