در اینجا آنچه شما باید در مورد جاسوس افزار Pegasus بدانید آورده شده است

2021-07-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 نمودار نظارت بر تلفن های هوشمند

آنجلا لنگ / CNET

این اولین مورد جاسوسی الکترونیکی نیست ، اما مبهم است. محققان امنیتی شواهدی از نصب یا موفقیت آمیز نصب نرم افزار Pegasus ، ساخته گردیده توسط یک شرکت امنیت سایبری اسرائیلی ، بر روی ۳۷ تلفن از فعالان ، روزنامه نگاران و بازرگانان پیدا کردند که به نظر می رسد اهداف نظارت مخفی گردیدید بوده اند. این تلفن ها در لیستی از بیش از ۵۰،۰۰۰ شماره تلفن برای سیاستمداران ، قضات ، وکلا ، معلمان و دیگران وجود داشت.

ساخته گردیده توسط NSO Group ، این نرم افزار آخرین نمونه از میزان آسیب پذیری همه ما نسبت به فضولی های دیجیتال است. شخصی ترین اطلاعات ما – عکس ها ، پیام های متنی و ایمیل ها – در تلفن های ما ذخیره می شود. جاسوس افزار می تواند رمزگذاری محافظت کننده از داده های ارسالی از طریق اینترنت را دور بزند.

۵۰،۰۰۰ شماره تلفن به تلفن های سراسر جهان متصل هستند ، اگرچه NSO در رابطه بین لیست و تلفنهای واقعی هدف قرار گرفته توسط Pegasus اختلاف نظر دارد. دستگاه های ده ها نفر از نزدیکان رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، و همچنین متعلق به خبرنگاران CNN ، آسوشیتدپرس ، نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال آلوده بودند. اما تلفن های موجود در لیست ، از جمله کلود مانگین ، همسر فرانسوی یک فعال سیاسی زندانی در مراکش ، آلوده یا مورد حمله قرار گرفتند.

آنچه در مورد پگاسوس باید بدانید اینجاست.

NSO Group چیست؟

] این یک شرکت مستقر در اسرائیل است که نرم افزار نظارت را به سازمان های دولتی مجوز می دهد. این شرکت می گوید نرم افزار Pegasus خدمات ارزنده ای را ارائه می دهد زیرا فناوری رمزگذاری به معنی “تاریک گردیدن” جنایتکاران و تروریست ها است. این نرم افزار به طور مخفیانه بر روی تلفن های هوشمند اجرا می شود و کاری را که صاحبان آن انجام می دهند ، روشن می کند.

رئیس اجرایی شالو هولیو در سال ۲۰۱۰ این شرکت را تاسیس كرد. این شركت همچنین ابزارهای دیگری را برای یافتن محل استفاده از تلفن ، دفاع در برابر هواپیماهای بدون سرنشین و داده های اجرای قانون مین برای شناسایی الگوها ارائه می دهد.

گروه NSO دخیل بوده است. توسط گزارشات قبلی و پرونده های قضایی در هک های دیگر ، از جمله هک گزارش گردیده از بنیانگذار آمازون جف بزوس در سال ۲۰۱۸٫ یک مخالف سعودی از این شرکت در سال ۲۰۱۸ به دلیل نقش ادعایی در هک کردن دستگاه متعلق به روزنامه نگار جمال خاشوگی ، که در داخل عربستان سعودی قتل گردیده بود ، شکایت کرد.

Pegasus چیست؟

Pegasus بهترین محصول شناخته گردیده NSO است. بر اساس واشنگتن پست ، می توان آن را از راه دور و بدون هدف نظارت ، بدون نیاز به باز کردن سند یا پیوند وب سایت ، نصب کرد.

روش های امنیتی عمومی مانند به روزرسانی نرم افزار و استفاده از احراز هویت دو عاملی می توانند به هکرهای اصلی کمک کنند. وقتی مهاجمین متخصص و بودجه خوبی منابع خود را روی شخصی متمرکز می کنند ، حفاظت از آنها بسیار دشوار است.

قرار نیست از Pegasus برای پیگیری فعالان ، روزنامه نگاران و سیاستمداران استفاده شود. این شرکت در وب سایت خود می گوید: “NSO Group محصولات خود را فقط به سازمان های اطلاعاتی و انتظامی مجوز می دهد تا تنها با هدف پیشگیری و تحقیق در مورد ترور و جنایت های جدی باگردید.” “روند تأیید ما فراتر از الزامات قانونی و نظارتی است تا از استفاده قانونی از فن آوری ما به همان شکلی که طراحی گردیده اطمینان حاصل کنیم.” Citizen Lab ، یک سازمان امنیتی کانادایی در دانشگاه تورنتو ، گفت که پس از بررسی داده های پشتیبان گیری تلفنی ، به طور مستقل نتیجه گیری عفو بین الملل را تأیید می کند.

چرا اکنون پگاسوس در خبرها است؟ اینترنشنال ، یک گروه حقوق بشری ، با ۱۷ سازمان خبری لیستی از بیش از ۵۰،۰۰۰ شماره تلفن را برای افرادی که به نظر می رسد مورد علاقه مشتریان NSO است ، به اشتراک گذاشت.

سایت های خبری هویت بسیاری از افراد در لیست و عفونت ها را تأیید کردند. روی تلفنهایشان به گفته واشنگتن پست ، از داده های ۶۷ تلفن موجود در این لیست ، ۳۷ علامت به نمایش گذاشته گردیده از نصب پگاسوس یا اقدام به نصب وجود دارد. از ۳۷ مورد ، ۳۴ آیفون اپل بود.

NSO در این باره چه می گوید؟

NSO اذعان دارد كه از نرم افزار خود می تواند سو mis استفاده كند. به گزارش واشنگتن پست ، این دو مشتری در ۱۲ ماه گذشته به دلیل نگرانی در مورد نقض حقوق بشر قطع گردید. این شرکت در گزارش شفافیت در ماه ژوئن گفت: “تا امروز ، NSO بیش از ۳۰۰ میلیون دلار فرصت فروش را به دلیل روند بررسی حقوق بشر رد کرده است.”

با این حال ، NSO هر پیوندی به لیست شماره های تلفن را به گردیدت به چالش می کگردید . این شرکت در بیانیه ای گفت: “هیچ ارتباطی بین ۵۰،۰۰۰ شماره با NSO Group یا Pegasus وجود ندارد.”

“هولیو به پست گفت:” هر ادعایی در مورد سو mis استفاده از سیستم مربوط به من است. “این اعتمادی را که به مشتریان می دهیم نقض می کند. ما در حال تحقیق در مورد هر ادعایی هستیم.”

در بیانیه ای ، NSO “ادعاهای دروغ” در مورد Pegasus را که گفته می شود “بر اساس تفسیر غلط داده های فاش گردیده” است ، انکار کرد. این شرکت افزود “از پگاسوس” نمی توان برای نظارت بر فضای مجازی در ایالات متحده استفاده كرد.

چگونه می توانم تشخیص دهم كه تلفن من آلوده بوده است؟

سازمان عفو ​​بین الملل ابزار منبع باز به نام MVT (جعبه ابزار تأیید موبایل) را منتشر كرد ساخته گردیده است که برای شناسایی آثار پگاسوس طراحی گردیده است. این نرم افزار بر روی رایانه شخصی اجرا می شود و داده ها از جمله پرونده های پشتیبان صادر گردیده از iPhone یا تلفن Android را تجزیه و تحلیل می کند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت