دانشمندان یک دست ربات ساختند که می تواند Super Mario Bros نینتندو را بازی کند.

2021-07-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 robot-hand

* آهنگ تم ماریو گردیدت می یابد *


دانشگاه مریلند

محققان دانشگاه مریلند یک دست رباتیک نرم چاپ سه بعدی دارند که می تواند با موفقیت Super Mario Bros نینتندو ۱۹۸۰s بزرگ را بازی کند. رباتیک نرم شامل انواع جدیدی از ربات های قابل انعطاف یا بادی است که به جای برق از آب یا هوا تأمین می شوند ، با توجه به آزادی از دانشگاه.

این تیم به سرپرستی استادیار مهندسی مکانیک دانشگاه مریلند ، رایان دی. سوچول ، قطعات ربات کاملاً مونتاژ گردیده با مدارهای سیال یکپارچه را با یک حرکت چاپ سه بعدی چاپ کرد ، این کلید مهارت نینتندو این ربات بازی باز چابک است. این مانند یک دستکش قدرت کاملاً خودکار است اما فقط نیمی از آن نفرین گردیده است.

این تیم مدار سیال یکپارچه ای را طراحی کردند که با توجه به انتشار ، دست می تواند در پاسخ به قدرت یک فشار کنترل واحد کار کند. استفاده از چاپ سه بعدی PolyJet – نوعی چاپ لایه ای که لایه های مختلف چند ماده را به صورت سه بعدی روی هم قرار می دهد – همچنین باعث صرفه جویی در وقت تیم در هنگام ساخت گردید. این تحقیق در ۱۴ ژوئیه در Science Advances به چاپ رسیده است.

“قبلاً هر انگشت یک دست رباتیک نرم معمولاً نیاز به خود داشت. خط کنترل ، که می تواند قابلیت جابجایی و مفید بودن را محدود کند ، “جوشوا هوبارد ، یکی از نویسندگان این تحقیق ، در انتشار گفت. “اما با چاپ سه بعدی دست رباتیک نرم با” ترانزیستورهای سیال “یکپارچه ما ، می تواند نینتندو را فقط بر اساس یک فشار ورودی بازی کند.”

هنگام بازی ، فشار کم بر روی انگشت اول ربات می تواند ماریو را راه برود و بالا ببرد. فشار باعث پریدن او گردید. تیم برنامه ای را تنظیم کرد که بین فشارهای خاموش ، کم ، متوسط ​​و زیاد تغییر کند و در نتیجه ، دست ربات در کمتر از ۹۰ ثانیه سطح اول Super Mario Bros را شکست داد.

اما ، چرا بازی های ویدیویی؟ زمان بندی و ساختارهای سطح بازی های ماریو زمینه خوبی برای آزمایش دست ربات بود. همچنین ، سرگرم کننده است.

این فیلم از سوچول را در مورد سو explo استفاده های بازی های ویدیویی دست روبات بررسی کنید:

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت