معترضین ضد واکس فرانسوی قوانین واکسن را با جنایات نازی ها مقایسه می کنند

2021-07-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1234051099

ستاره زرد پوشیده گردیده توسط معترضان فرانسوی در آخر هفته اشاره به ستاره های زردی است که نازی ها یهودیان را مجبور به پوشیدن برای اهداف شناسایی در طول دهه ۳۰ و اوایل دهه ۴۰ کردند.


تصاویر SOPA / گتی

فرانسه سه قفل ملی را تحمل كرده است و رئیس جمهور آن ، امانوئل مكرون ، می خواهد چهارم را منصرف كند. هفته گذشته وی برای این منظور یک سیستم مجوز عبور از سلامت ارائه کرد ، به زودی شهروندان برای مراجعه به کافه ها ، رستوران ها ، مراکز خرید و غیره مجبور به واکسینه گردیدن علیه COVID-19 می شوند.

این اعلامیه منجر به افزایش واکسن ها گردید – و همچنین اعتراضات گسترده ای در سراسر کشور در آخر هفته.

به گزارش بی بی سی ، بیش از ۱۰۰۰۰۰ شهروند به خیابان ها آمدند تا خشم خود را از قوانین جدید اعلام کنند. برخی از آنها با پوشیدن ستاره های زرد بر روی لباس خود ، که اغلب در آنها “واکسینه نگردیده” است ، اعتراض کردند ، این اشاره به روشی است که نازی ها یهودیان را در دهه ۳۰ و ۴۰ شناسایی می کردند.

جوزف زوارك ، بازمانده هولوكاست ، اين مقايسه را در روز يكشنبه در مراسم بزرگداشت جنايات ضد يهودي در فرانسه اشغال گردیده توسط نازي ها محكوم كرد. وی در توضیحات ترجمه گردیده توسط AP گفت: “من ستاره را پوشیدم ، می دانم این چیست.” “من هنوز آن را در گوشت خود دارم ، وظیفه همه این است که اجازه ندهیم این موج ظالمانه ، ضد مفهوم نژادپرستانه از بالای سر ما عبور کند.”

رهبران فرانسه با واکسیناسیون کامل ۴۰٪ از جمعیت خود ، اکنون تمرکز خود را از تهیه واکسن به سمت تشویق شهروندان بی میل برای واکسیناسیون تغییر داده اند. یک نظرسنجی در دسامبر سال ۲۰۲۰ نشان داد که فقط ۴۲٪ از مردم فرانسه در صورت امکان برای آنها درد ایجاد می کنند ، گزارش اکونومیست ، اگرچه این تعداد در اواخر ژانویه زمانی که رهبران جهان واکسیناسیون عمومی کردند به ۵۶٪ رسید. فرانسه تحت تأثیر COVID-19 قرار گرفته است ، زیرا فقط چهار کشور – ایالات متحده ، هند ، برزیل و روسیه – موارد بیشتری را ثبت کرده اند.

ایالات متحده همچنین با مردد بودن واکسن مبارزه می کند. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) اظهار داشت: بیش از ۹۹٪ از مرگ ناشی از COVID در هفته گذشته مربوط به افرادی بود که واکسینه نگردیده اند. راشل والنسکی ، مدیر CDC ، گفت: “این در حال تبدیل گردیدن به یک بیماری همه گیر واکسینه نگردیده است.” (۱۹۶۵۹۰۰۹) گابریل آتال ، سخنگوی دولت فرانسه ، روز دوشنبه “مقایسه کاملاً ناپسند” را مورد انتقاد قرار داد و گفت که دولت “به دیکتاتوری تصاویر و کلمات ظالمانه “، به گفته AP. طبق قوانین تصویب بهداشت ، پذیرش در “اماکن فرهنگی و تفریحی” مانند سینما و موزه ها نیاز به واکسیناسیون یا آزمایش منفی COVID-19 دارد. کافه ها ، رستوران ها ، مراکز خرید ، بیمارستان ها ، خانه های مراقبت و مسافرت های طولانی مدت در ماه اوت به این طرح اضافه می شوند.

ماكرون هفته گذشته گفت: “بسته به سیر تحول وضعیت ، بدون تردید مجبور خواهیم گردید از خود بپرسیم كه آیا واكسن زدن را برای همه فرانسوی ها اجباری می كنیم؟”

 gettyimages-1329235465

Kiran Ridley / Stringer

معترضان دیگر در تعطیلات آخر هفته علائمی را به تصویب رساندند كه مجوز بهداشت را “آپارتاید سلامتی” می نامند و آن را با سیستم حاكمیت سفید در آفریقای جنوبی مقایسه می كنند كه در آن شهروندان نژاد سیاه و نژاد از ۱۹۹۴ حقوق كمتری دریافت می كنند. این علائم بازخورد نظر هفته گذشته عضو فرانسوی پارلمان اروپا که در توییتی که اکنون حذف گردیده است ، گفت که مجوز بهداشت “آپارتاید در سرزمین حقوق بشر است”.

اعتراض به مجوز بهداشت منجر به حداقل دو کلینیک واکسن COVID-19 گردید تخریب گردیده ، یکی از آنها در آتش سوزی یافت که پلیس با آن به عنوان تلاش برای آتش سوزی رفتار می کند. اما در حالی که مجوز سلامتی بیش از ۱۰۰۰۰۰ شهروند را وادار به ابراز مخالفت خود كرد ، اما فشار بیشتری نسبت به كلینیك های واكسین زد. به گزارش رویترز ، حدود ۲۴/۱ میلیون قرار ملاقات واکسیناسیون در ۲۴ ساعت پس از سخنرانی ماکرون رزرو گردیده است.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت