رزولوشن فوق العاده فتوشاپ و لایت روم: چگونه اندازه عکس خود را چهار برابر کنیم

2021-07-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 بز کوهی با وضوح فوق العاده Lightroom

Super Resolution در فتوشاپ و لایت روم از AI برای دو برابر کردن طول و عرض عکس استفاده می کند ، برای برداشت در موضوعات دور مانند این بز کوهی در کوه مفید است. بارانی تر یا برای چاپ عکس های بزرگتر.


عکس صفحه توسط Stephen Shankland / CNET

ویژگی Super Resolution Adobe در Lightroom و Photoshop فناوری چشمگیری است که با استفاده از هوش مصنوعی اندازه عکس های خود را چهار برابر می کند. این عالی نیست ، اما راهی عالی برای دمیدن روح جدید در عکسهای قدیمی و چاپ عکس های بزرگتر با دو برابر تعداد پیکسل در عرض و ارتفاع است. در اینجا این چیست و چگونگی استفاده از آن است.

برای ساخت ویژگی Super Resolution ، Adobe فناوری هوش مصنوعی Sensei خود را بر روی میلیون ها عکس واقعی آموزش داد. این نسخه های اصلی را با نسخه های چهارم اندازه مقایسه می کند تا سیستم بتواند بهترین روش برای بازگرداندن مجدد آنها را بیاموزد. این رفتار را بر روی عکسهای خود اعمال می کند ، و حدس می زند که کاملاً آگاهانه در مورد چگونگی افزایش وضوح آنها.

بله ، فتوشاپ پیکسل هایی است که در وهله اول وجود ندارد ، و خیر ، قرار نیست به طرز جادویی جزئیاتی را اضافه کند که ریک دکارد با دستورات “افزایش” در فیلم علمی تخیلی Blade Runner انجام می دهد. با توجه به این اخطارها ، متوجه می شوم که در بسیاری از تصاویر به ویژه هنگام گسترش لبه ها ، جایی که اغلب بدون افزودن مصنوعاتی مانند ضخیم گردیدن یا پیکسل زدن دندانه دار ، این کار را انجام می دهد ، به خوبی کار می کند. حتی چهره ها – قسمتهایی از تصاویر که ما بیشتر از همه نگران آنها هستیم – به خوبی ظاهر می شوند.

Super Resolution از طریق ابزار Adobe Camera Raw در فتوشاپ کار می کند. Adobe این ویژگی را برای کار بر روی عکس های خام ، قالبی که علاقه مندان و طرفداران عکس برای انعطاف پذیری ویرایش و کیفیت تصویر ترجیح می دهند ، آموزش داد. اما Super Resolution می تواند بر روی تصاویر معمولی کار کند ، مانند JPEG ها و HEIC هایی که احتمالاً تلفن شما از آن عکس می گیرد.

با این اوصاف ، بیایید وارد شویم. من ابتدا نحوه استفاده از Super Resolution را به صورت خودکار توضیح خواهم داد ، سپس نحوه استفاده از آن را روی JPEG و سرانجام نحوه استفاده از آن در نرم افزار Adobe's Lightroom برای ویرایش و فهرست بندی عکس ها.

نحوه استفاده از Super Resolution در Adobe Camera Raw فتوشاپ

با باز کردن یک پرونده خام ، فرایند Super Resolution را شروع کنید. فتوشاپ مستقیماً پرونده های خام را در ابزار Adobe Camera Raw باز می کند.

سپس ، روی عکس کلیک راست کرده و گزینه Enhance را انتخاب کنید. همچنین می توانید از میانبر صفحه کلید Command-Shift-D در MacOS و Control-Shift-D در ویندوز استفاده کنید.

 Photoshop Super Resolution

عکس تهیه گردیده توسط Stephen Shankland / CNET

یک کادر محاوره ای پیش نمایش پیشرفته با چند گزینه برای کنترل روند مشاهده خواهید کرد. ابتدا ، گزینه جزئیات خام Adobe که در سال ۲۰۱۹ اضافه گردید ، نحوه ارائه پرونده های خام را بهبود می بخگردید. در زیر آن ، مطمئن شوید که کادر تأیید Super Resolution را علامت زده اید. برای دیدن نتایج مورد انتظار ، کلیک کنید و بکشید تا در اطراف تصویر پیش نمایش قرار بگیرد ، یا برای بزرگنمایی روی نماد ذره بین کلیک کنید و سپس دوباره روی وصله مورد نظر برای بررسی دقیق کلیک کنید. پیش نمایش قطعنامه ” height=”643″ width=”1092″/>


عکس صفحه توسط Stephen Shankland / CNET

بعد ، روی دکمه Enhance کلیک کنید و منتظر بمانید. فتوشاپ برآورد خود را برای مدت زمان انجام فرآیند نشان می دهد – در بعضی موارد چندین دقیقه – اما اغلب در آزمایش من سریعتر انجام می شود ، گاهی اوقات فقط چند ثانیه برای تبدیل عکسهای ۱۲ مگاپیکسلی به ۴۸ مگاپیکسل انجام می شود.

اگر می خواهید برای دور زدن کادر محاوره ای Enhanced Preview ، با کلیک بر روی گزینه Enhance ، گزینه MacOS یا Alt را در ویندوز نگه دارید.

بعد از آن تنظیم دقیق انجام می شود. من بزرگنمایی دقیق را برای ویرایش جزئیات مانند وضوح ، بافت و کاهش سر و صدا با استفاده از لغزنده ها در لبه سمت راست ابزار توصیه می کنم.

 تنظیم وضوح فوق العاده

عکس صفحه توسط Stephen Shankland / CNET

آخرین ، روی دکمه Done کلیک کنید که نسخه جدید را در کنار نسخه اصلی با “-Enhanced” به نام پرونده اضافه می کند ، یا Open را باز کنید ، که تصویر را در فتوشاپ باز می کند.

نحوه استفاده از Super Resolution در یک JPEG

برای اعمال Super Resolution در JPEG ، HEIC یا TIFF ، ابتدا باید تنظیمات تنظیمات فتوشاپ را تغییر دهید تا به طور پیش فرض آن قالب های پرونده را در Adobe Camera Raw باز کنید. متأسفانه ، شما نمی توانید فقط از دستور Camera Raw Filter منوی Filter استفاده کنید.

ابتدا تنظیمات فتوشاپ را باز کنید ، به بخش File Handling بروید ، سپس روی Camera Raw Preferences کلیک کنید. در کادر گفتگوی بعدی که ظاهر می شود ، روی بخش مدیریت پرونده کلیک کنید. منوی کشویی JPEG / HEIC را به تصاویر “باز کردن خودکار همه پشتیبانی گردیده” تغییر دهید و در صورت تمایل نیز با تصاویر TIFF همین کار را انجام دهید.

 تنظیم پیش فرض ACR برای وضوح فوق العاده JPEG

توجه داشته باشید که میانبر صفحه کلید برای Enhance برای Lightroom و Lightroom Classic ، دو نسخه بسیار متفاوت Adobe از Lightroom ، متفاوت است. برای Lightroom Classic (که عکسها را در سیستم ذخیره سازی رایانه شما ذخیره می کند) Ctrl-Alt-I در ویندوز و Ctrl-Opt-I در MacOS است. برای Lightroom (که عکسها را در فضای ابری ذخیره می کند و آنها را در رایانه ، تلفن و سایر دستگاههای شما همگام سازی می کند) میانبر Ctrl-Alt-E در Windows Cmd-Opt-E در MacOS است.

همچنین ، در Lightroom Classic ، می توانید از جعبه گفتگوی Enhance رد شوید و فقط یک Super Resolution را با Shift-Ctrl-Alt-I در ویندوز و Shift-Ctrl-Option-I در MacOS شروع کنید. این تنظیمات قبلی Enhance را اعمال می کند ، بنابراین اگر قبلا گزینه Super Resolution را بردارید ، باید ابتدا آن را از طریق کادر گفتگو دوباره انتخاب کنید.

وضوح فوق العاده در Lightroom می تواند JPEG ها و همچنین تصاویر خام را مدیریت کند ، اگرچه این کار را انجام می دهد JPEG را به یک پرونده DNG تبدیل کنید. همانند تمام پرونده های DNG ، برای اشتراک آسان باید JPEG را صادر کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت