در اولین پرواز خدمه Blue Origin ، موشک های Bezos به لبه فضا برمی گردند

2021-07-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

جف بزوس ، مدیر عامل سابق آمازون ۵۷ ساله و بنیانگذار شرکت جهانگردی فضایی Blue Origin ، سرانجام بالهای فضانوردی خود را دارد. در زیر آسمان زیبای سپیده دم صحرای غرب تگزاس ، یک موشک جدید نیو شپارد جان خود را به صدا درآورد ، ۵۲ سال از روزی که نیل آرمسترانگ و باز آلدرین چاپ بوت خود را به ماه فشار دادند ، زندگی می کردند.

 http://www.cnet.com/


اکنون در حال پخش است:
این را تماشا کنید:

نکات برجسته را از پرواز کامل فضایی جف بزوس تماشا کنید۱۰:۴۳

در بالای موشک ، درون یک کپسول شکل لثه قفل گردیده بود ، بزوس ، برادرش مارک ، افسانه هوانوردی والی فانک و مشتری ۱۸ ساله اولیور دیمن به سمت حرکت کردند ] به عنوان مرزی نامرئی و دلخواه که زمین و فضا را از هم جدا می کند به عنوان بخشی از ماموریت NS-16. تقریباً سه دقیقه پس از لیفتوف ، خدمه برای اولین بار بی وزنی را تجربه کردند و لبه فضا را لمس کردند. سگها و هولرها از کابین فوران می کردند و تماس های متزلزل “عالی” در پخش مستقیم رخنه می کرد.

در آن لحظه زودگذر ، آنها به یک باشگاه انحصاری جدید برای “فضانوردان تجاری” پیوستند ، که قبل از ماموریت ، فقط ۱۰ نفر بود. تعداد کل افرادی که به فضا رفته اند فقط ۵۷۰ نفر است. هر دو لیست اکنون شمارش می شود دو برادر بزوس ، یک فانک و یک دمن در صفوف خود هستند.

خدمه چهار نفره پس از موشک نیو شپارد از جای خود باز گردیدند. کپسول خود را بالاتر از استراتوسفر بالا بردند. این کپسول به اوج ارتفاع – یا اوج – در حدود ۶۶ مایلی (تقریبا ۱۰۶ کیلومتری) آسمان رسید. و سپس ، تقریباً به همان سرعتی که بالا رفت ، فرود سریع خود را به زمین جامد آغاز کرد.

همزمان ، موشک New Shepard که کپسول را به لبه بی نهایت رسانده بود با آرامش دوباره به زمین سقوط می کرد. حدود هفت دقیقه پس از بلند گردیدن هواپیما به آرامی در صحرای غرب تگزاس لمس گردید.

 e6swj4jxsaaxfhk

خدمه NS-16 ، اولین پرواز خدمه برای Blue Origin جف بزوس. (L-R) مارک بزوس ، جف بزوس ، الیور دیمن ، والی فانک.


منشا Blue آبی

تقریباً در هشت دقیقه و ۳۰ ثانیه پس از پرواز ، چترهای کپسول مستقر گردیدند و کپسول را با خیال راحت به زمین آوردند.

بزوس پس از پایان کار گفت: “من باورنکردنی خوب هستم” ، در پاسخ به بررسی CapCom. “بهترین. روز. همیشه”.

این واقعه تاریخی فقط ۱۱ روز پس از پرواز ریچارد برانسون در هواپیمای فضایی Virgin Galactic در ۹ ژوئیه رخ داد.

در حالی که از سفر بزوس کارهای زیادی ساخته گردیده است – و مطمئناً او این کار را هم انجام داده است – اما این یک واقعه بسیار مهم برای مری “والی” فانک ۸۲ ساله بود که آرزو داشت که بیش از آنچه بزوس زنده است به فضا برود. فانک داوطلب شرکت در برنامه بودجه خصوصی زنان در فضا در دهه ۱۹۶۰ گردید و همان ارزیابی های فیزیولوژیکی اولین فضانوردان مرد آمریکا را انجام داد. اما او هرگز مجبور به پرواز نبود. این برنامه در سال ۱۹۶۲ ساخته گردید و رویاهای فضایی فانك متوقف گردیدند. امروز ، او مسن ترین فردی گردید که از فضا دیدن می کند.

اولیور دیمن ۱۸ ساله در سفر در کنار او نشسته بود ، اما در آن طرف شکاف نسلی. پدر او ، صاحب یک شرکت سهامداری خصوصی هلند ، پیشنهاد منع استفاده از صندلی در نیو شپارد را داد ، اما با افزایش ارزش این کار را انجام داد. هنگامی که برنده هنوز اعلام نگردیده حراج به دلیل “درگیری های زمان بندی” بیرون کشید ، دامن تماس گرفت.

چترهای مستقر در کپسول خدمه.


Blue Origin

لبه بینهایت

در ابتدای راه اندازی ، بین Bezos 'Blue Origin و Branson's Virgin Galactic بسیار مات و مبهم وجود داشت.

شرکت اخیر بنیانگذار میلیاردر خود را به ارتفاع ۵۳ مایل رساند (۸۶ کیلومتر) ، به جیب بال های فضانورد تجاری خود برای برانسون دست یافت. با این حال ، Blue Origin در مورد اینکه فضا در واقع از کجا آغاز می شود ، یک توئیت کمی دزدکی ایجاد کرد و به نظر می رسید که احتمالاً برانسون به “فضا” نرسیده است.

“فقط ۴٪ از جهان حد پایین ۸۰ كیلومتر یا ۵۰ مایل را به عنوان آغاز فضا تشخیص می دهند. نیو شپارد فراتر از هر دو مرز پرواز می كند. یكی از مزایای پرواز با Blue Origin” این شركت گفت در تاریخ ۹ ژوئیه .

هرجا مرز تعیین شود ، تجربه حضور در آنجا برای دو میلیاردر تفاوت چندانی نداشت و اختلافات در روزهای آخر قبل از پرتاب مبدا آبی به طور عمده پشت سر گذاشته گردید.

حال زمین ؟

بزوس در سخنرانی امروز در NBC ، انتقادات مبنی بر اینکه هم او و هم برانسون از ثروت عظیم خود برای خروج از زمین استفاده کرده اند دقیقاً در زمانی که برای مقابله با برخی از بزرگترین مشکلات کره زمین مورد نیاز است ، از آن استفاده کرده اند.

“مطمئناً مردم گفتند ،” ببینید ما در زمین ، این همه مشكل داریم ، “و آنها درست می گویند. “و ما باید هر دو را انجام دهیم ، و همیشه هر دو را انجام داده ایم.”

“ما باید بر روی اینجا و اینجا تمرکز كنیم ، و باید به آینده نگاه كنیم ، بنابراین ما در حال ساختن راهی به فضا هستیم که نسل الیور می تواند ما را با چیزهای شگفت انگیز منفجر کند و زندگی را در اینجا روی زمین بهتر کند. “

Touchdown!


Blue Origin

هر دو Virgin Galactic و Blue Origin قصد دارند که در فضای زیرحاجی علم را انجام دهند. این شرکت ها به محققان اجازه می دهند محموله ها را به جاذبه خرد بفرستند ، که این امر باعث می شود آزمایش های مختصری انجام شود. با افزایش ردیابی پرتاب و در دسترس بودن پروازهای بیشتر ، دسترسی مكرر به ریز جاذبه می تواند یك روش مقرون به صرفه برای آزمایش مواردی مانند زیست گرانشی و فیزیك سیالات باگردید تا ارسال محموله ها به ایستگاه فضایی بین المللی.

و آیا خود تجربه ، با نگاه به انحنای زمین از بالای زمین ، می تواند میلیاردرها را تغییر دهد؟

“من امیدوارم که دوره جدید جهانگردی فضایی به این معنی باگردید که ثروتمندان و قدرتمندان می توانند زمین را از مدار ببینند ، و هنگامی که شکنندگی سنگ مرمر آبی ما را در جای خالی معلق می بینند ، یک تغییر عمیق در چشم انداز را تجربه می کنند.” دافی ، فیزیکدان فیزیک از دانشگاه سوینبرن و دانشمند ارگردید در موسسه سلطنتی استرالیا.

چه اتفاقی برای مسابقه فضایی میلیاردر است؟

بعید است که به این زودی ها شاهد پرواز مجدد برانسون یا بزوس باشیم (هر چند [۱۹۴۵۹۰۰۳وجوددارد)] احتمالاً ایلان ماسک می توانست این کار را انجام دهد ) ، اما اکنون یک مسابقه جدید آغاز می شود: کدام یک از شرکت های میلیاردر جهانگردی فضایی می توانند اولین خدمه پرداخت مشتری را به لبه فضا برسانند؟

قیمت بلیط برای اکثر مردم خیلی زیاد است ، هرچند طبق گزارشات Virgin Galactic حدود ۶۰۰ مشتری از جمله ماسک و فانک صف کشیده اند. قبل از بسته گردیدن فروش بلیط در سال ۲۰۱۴ به دلیل تصادف مهلک ، یک صندلی در هواپیمای فضایی آن تا ۲۵۰ هزار دلار فروخته می گردید.

Bezos و Blue Origin هنوز قیمت صندلی در New Shepard را اعلام نکرده اند ، اما با موفقیت اولین پرواز خدمه ، طولی نمی کگردید که فهمیدیم.

به نظر می رسد Virgin Galactic بینی خود را دارد در مقابل ، اگرچه گفته است قبل از قرار دادن افراد دیگر به فضا ، دو پرواز دیگر انجام خواهد داد. اما می توانید تعداد پروازهای موفق Galactic را از یک طرف حساب کنید ، در حالی که Blue Origin از Bezos اکنون ۱۶ جوراید بالا و پایین در دفتر خود دارد. قبل از اینکه بخش گردشگری فضایی واقعاً منفجر شود ، اطمینان و ثبات برای اطمینان از تمایل مشتری برای صعود به داخل موشک کلید اصلی خواهد بود.

Blue Origin دو پرواز دیگر برای امسال در نظر گرفته است اما زمان انجام آنها را مشخص نکرده است.

اما این واقعاً آغاز سفرهای فضایی تجاری است. ما حتی هنوز از SpaceX ماسک نام نبردیم. در سپتامبر ، تاجر ۳۸ ساله میلیاردر جارد آیزاکمن در حال سوار گردیدن به کپسول Crew Dragon ، در بالای موشک Falcon 9 اسپیس ایکس است ، تا به مدت سه روز در مدار منفجر شود. سپس یوساکو مائزاوا ، کارآفرین ژاپنی است که اعلام کرده است در سال ۲۰۲۳ با یک کشتی فضایی SpaceX هشت هنرمند را به یک سفر به دور ماه ببرد. با این وجود ، او به ایستگاه فضایی بین المللی می رود روی یک فضاپیمای سایوز روسی .

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت