SpaceX برای اولین بار تقویت کننده موشک Super Heavy Starship خود را شلیک می کند

2021-07-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 superheavy

تقویت کننده Super Heavy برای اولین بار روشن می شود.


SpaceX

در حالی که میلیاردرها ریچارد برانسون و جف بزوس به عنوان پیشگامان جهانگردی فضایی برای دستیابی به جایی در تاریخ می جنگند ، ایلان ماسك و اسپیس ایكس موشكی را كه می تواند روزی انسانها را به مریخ بفرستد مشتعل كردند.

روز دوشنبه ، SpaceX تقویت کننده Super Heavy خود را برای اولین بار در سایت توسعه موشک های Starbase این شرکت در بوکا چیکا ، تگزاس روشن کرد.

شلیک آزمایشی آزمایشی فقط چند ثانیه به طول انجامید ، اما ماسک آن را در توییتر به عنوان “شلیک کامل مدت آزمایش ۳ رپتور روی Super Heavy Booster!” توصیف کرد. Heavy Booster!

– Elon Musk (elonmusk) 20 ژوئیه ۲۰۲۱

این یک نمونه آزمایشی کوچک از Super Heavy است ، انتظار می رود مدل نهایی ۳۲ رپتور داشته باگردید ، محموله های سنگین را فراتر از نیروی جاذبه زمین بردارید و آنها را به ماه ، مریخ و شاید فراتر از آن افزایش دهید.

این تقویت کننده بزرگ طوری طراحی گردیده است که با SpaceX's Starship جفت شود ، که در تگزاس نیز در حال آزمایش است. شما ممکن است به یاد بیاورید که تصاویری از نمونه های اولیه Starship پس از پروازهای آزمایشی ارتفاع زیاد و منفجر گردیدن گردیدید به سختی در فرود آمدند.

هنگامی که کل سیستم آماده گردید ، ایده این است که یک Starship پر از بار یا مسافر در بالای Super Heavy قرار گیرد ، که باعث می شود از جو ما خارج شود. سپس Super Heavy می تواند برای فرود دوباره روی زمین برگردد تا دوباره مورد استفاده قرار گیرد ، دقیقاً مانند مرحله اول Falcon 9.

SpaceX قصد دارد اولین پرواز آزمایشی مداری Starship را با استفاده از تقویت کننده Super Heavy زمانی در ماه های آینده. انتظار می رود که این ماموریت شاهد پرتاب استارشیپ از تگزاس ، سفر سریع به فضا و سپس فرود آب نرم در سواحل هاوایی باگردید.

هیجان فضایی همچنان ادامه دارد.

دنبال کنید CNET 2021 تقویم فضایی برای به روز بودن در مورد آخرین اخبار فضایی امسال. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت