Chrome 92 سریعتر حملات فیشینگ را مسدود کرده و از ۳ محافظت امنیتی دیگر برخوردار می شود

2021-07-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 Chrome 92 سریعتر حملات فیشینگ را مسدود می کند و از 3 حفاظت امنیتی دیگر برخوردار می شود

Chrome 92 حملات فیشینگ را سریعتر مسدود می کند و از ۳ امنیت امنیتی دیگر برخوردار می شود


James Martin / CNET

نسخه جدیدی از Google Chrome که روز سه شنبه منتشر گردید ، حملات فیشینگ را ۵۰ برابر سریعتر مسدود می کند و در ضمن از باتری کمتری استفاده می کند. این یکی از چندین توانایی امنیتی جدید است که به عنوان بخشی از تلاش برای سرکوب خطرات ورود به اینترنت در Chrome 92 تعبیه گردیده است.

فناوری جدید Chrome وب سایت های فیشینگ – جعلی را که برای جمع آوری اطلاعات شخصی شما طراحی گردیده است – از طریق یک رویکرد جدید برای بررسی دقیق گوگل گفت ، انتخاب رنگ سایت ها. این تجزیه و تحلیل اکنون به جای ۱٫۸ ثانیه به طور متوسط ​​دهم ثانیه طول می کگردید ، و احتمال اینکه تمام شود قبل از اینکه فرصت داشته باشید رمز ورود خود را به سارقان بسپارید به پایان می رسد.

وب مکان خطرناکی است. همانطور که نرم افزارهای جاسوسی Pegasus گروه NSO نشان می دهد ، می توان از کمبودهای سیستم عامل برای هک تلفن های همراه استفاده کرد ، اما وب با طراحی بسیار بازتر است. هنگام باز کردن یک وب سایت ، مرورگر وب شما کدی را اجرا می کند که توسط هیچ بررسی فروشگاه برنامه تأیید نگردیده است. این امر به محافظت اضافی نیاز دارد ، مانند جعبه ماسه ای که فرایندهای نرم افزاری را به محفظه های حافظه خود محدود می کند.

این فناوری ضد فیشینگ همچنین میزان مصرف باتری را برای فرآیند هسته Chrome به طور کلی ۱٫۲٪ کاهش می دهد. به نظر نمی رسد که این تعداد زیاد باگردید ، اما افراد وقت زیادی را در مرورگرهای خود می گذرانند و یک درصد می تواند تفاوت زیادی را در طول زمان ایجاد کند.

Chrome 92 همچنین پیشرفت های امنیتی دیگری را به همراه دارد.

مرورگر روش جدیدی برای بررسی زمانی که به وب سایت اجازه استفاده از دوربین ، میکروفون یا داده های مکان خود را داده اید و تغییر این مجوزها را برای افرادی که از Chrome در Android استفاده می کنند ، دارد. با ضربه زدن روی نماد قفل در سمت چپ نوار آدرس ، پانلی باز می شود که به شما امکان می دهد مجوزها را ببینید و تغییر دهید. این ویژگی بعداً به نسخه های دیگر Chrome وارد می شود. با انتشار آینده ، می توانید آن وب سایت را از سابقه مرور خود نیز حذف کنید.

اقدامات Chrome به شما امکان می دهد تا دستورات را در آدرس Chrome تایپ کنید ، و یک مورد جدید وجود دارد: “بررسی ایمنی”. با تایپ کردن آن ، فرآیند Chrome برای بررسی امنیت رمز عبور ذخیره گردیده و بررسی برنامه های افزودنی مخرب مرورگر راه اندازی می شود. (سایر اقدامات Chrome شامل “حذف تاریخچه” ، “ویرایش رمزهای عبور” ، “پاک کردن کوکی ها” و “ترجمه این”).

و فناوری جداسازی سایت گوگل ، که پردازش های محاسبات را به مناطق جداگانه تقسیم می کند تا حملات سرقت داده کلاس Specter را سخت تر کند اولاً ، جداسازی سایت اکنون پسوندهای جداگانه را جدا می کند تا حملاتی را که می توان بر روی دیگری ایجاد کرد ، محدود کند. دوم ، جداسازی سایت اکنون در وب سایت های بیشتری برای Chrome در Android کار می کند ، به ویژه در مواردی که با یک سیستم سوم وارد سیستم می شوید خدمات مهمانی مانند خدمات فیس بوک ، گوگل و اپل.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت