آیا باید به سگ خود یک رژیم غذایی خام بدهید؟

2021-07-21
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1299867075

FatCamera / گتی

هر کس بهترین چیز را برای حیوانات خانگی خود می خواهد ، که شامل تغذیه آنها با مقوی ترین غذای ممکن است. در سال های اخیر ، بسیاری از والدین حیوانات خانگی شروع به روی آوردن به یک رژیم غذایی تازه یا خانگی ، پختن گوشت ، غلات و سایر غذاها برای حیوانات خانگی خود کرده اند – یا ، گاهی اوقات ، یک رژیم غذایی خام که برخی ادعا می کنند به کت های براق تر ، دندان های سالم و در کل بهتر منجر می شود سلامتی.

غذای خام غذایی نپخته ، بیشتر گوشت است و توسط صاحبان حیوانات خانگی یا فروشگاهی که به صورت منجمد خریداری می شود می تواند خانگی باگردید. با این حال ، یک مطالعه اخیر از پرتغال نشان داده است که گرچه غذای تجاری سگ از همه نوع می تواند برخی از باکتری های تند و زننده را در خود جای دهد ، غذای خام سگ خطر زیادی برای انتقال باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها دارد ، که می تواند به حیوانات خانگی بدون نقص آسیب برساند و مردم ، در حالی که همچنین به یک مشکل بزرگتر سلامت عمومی مقاومت در برابر آنتی بیوتیک اضافه می کنند. از ۱۴ نوع تجاری غذای منجمد سگ خام که در این مطالعه آزمایش گردیده است ، آزمایش ۱۴ تست سویه انتروکوک مثبت نشان داد که مقاومت دارویی را نشان می دهد.

گرچه سگها از خوردن گوشت خام لذت می برند (کاش می توانستیم از آنها بپرسیم) ، اما به دلیل وجود باکتری های موجود در غذای خام ، بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند که از آن استفاده نکنند. انجمن پزشکی دامپزشکی آمریکا با استناد به خطر ابتلا به بیماری های منتقله از طریق غذا که می تواند دام و انسان را تحت تأثیر قرار دهد ، “با” دلسرد کردن “صاحبان حیوانات خانگی از تغذیه گوشت حیواناتی که” تحت فرآیند از بین بردن عوامل بیماری زا قرار نگرفته است “مانند پخت یا پاستوریزاسیون ، ، به ویژه کودکان ، افراد مسن و افراد دارای نقص ایمنی.

دکتر کامیل تورس ، دامپزشک و رئیس خدمات تغذیه بالینی در دانشگاه ایالتی کلرادو می گوید: “این یک نگرانی واقعی برای بهداشت عمومی است.” “هر چند وقت یکبار به نظر می رسد که موضوع جدیدی است ، اما ما سالهاست که در مورد این موضوع اطلاعات داریم.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خطرات و مزایای احتمالی رژیم غذایی خام ، با تورس در مورد

چرا غذای خام سگ؟

ایده رژیم خام برای سگها پس از آنکه دکتر ایان بیلینگ هورست ، دامپزشک استرالیایی کتابی را منتشر کرد در مورد چگونگی رگردید سگها با یک رژیم غذایی تکاملی که قبل از آنها پایدار بود ، منتشر گردید.

تورس نسبت به صاحبان حیوانات خانگی كه رژیم غذایی خام را در نظر دارند همدل است ، زیرا دیدگاه آنها را می خواهد بهترین كارها را برای حیوان خانگی خود انجام دهد.

تورس می گوید: “این موضوع تا حدی موضوع حساسی است ، زیرا من فکر می کنم به طور کلی اشتیاق زیادی در مورد تغذیه از دیدگاه صاحب حیوان خانگی وجود دارد و واقعاً تمایل زیادی به غذا دادن به بهترین ها دارد.”

 gettyimages-106891560

Yellow Dog Productions / گتی

خطرات و مزایای آن چیست؟

حامیان غذای خام ادعا می کنند که این غذا مزایای بی شماری برای سگها دارد ، از جمله انرژی بیشتر و همچنین دندان ها ، پوست و کت های سالم. تورس می گوید شواهد زیادی در مورد فواید تغذیه با غذای خام حیوانات خانگی حیوانات خانگی اثبات نگردیده است ، اما شواهدی از خطرات بهداشتی مانند قرار گرفتن در معرض باکتری با بیماری زا وجود دارد. این مزایا هنوز اثبات نگردیده است. ” “اساساً ، ما شواهد زیادی برای حمایت از جوانب مثبت نداریم ، و شواهدی وجود دارد که خطرات را نه تنها برای حیوانات خانگی ما بلکه برای مردم و محیط آنها نیز پشتیبانی می کند.”

آیا همه گوشت خام دارای باکتری است و آیا همه آن بد است؟

تورس می گوید همه گوشت نپخته دارای باکتری است – “این فقط از نوعی است که در آنجا وجود دارد.”

تورس می گوید: “هنگامی كه یكی از راه های اصلی كاهش آلودگی باكتری ها را با پخت و پز ، چه مرغ و چه گوشت گاو ، از بین ببرید.” “بنابراین خواه از تمیزترین مغازه های مواد غذایی باگردید ، یا اینکه از نظر ارگانیک و طبیعی یا دارای برچسب باگردید … آلودگی باکتریایی در آنجا وجود دارد.”

تورس همچنین می گوید كه ممكن است سگهای بیمار زیادی را نبینیم زیرا سیستم ایمنی بدن آنها (معمولاً) در برابر باكتری های مضر كار می كنند ، اما وقتی چنین نمی كنند مشكل بزرگی است.

“این طرف تلنگر است – – بله ، بیشتر سگها و گربه ها ممکن است خوب باشند ، “تورس می گوید. “اما اگر حال آنها خوب نباگردید ، آنها واقعاً بیمار می شوند.” تورس می گوید ، سالمونلا مثالی است که می تواند به پوشش روده وارد شود و واکنش التهابی ایجاد کند. او می گوید سگها ، توله سگها و سگهای مسن که دچار نقص ایمنی هستند ، بخصوص در معرض خطر هستند.

 gettyimages-964278614

جلنا ماتویوا / EyeEm / گتی

باکتری های حاصل از مواد غذایی خام چگونه می توانند به انسان سرایت کنند؟

تورس می گوید ، آلودگی مدفوع می تواند باکتری های مضر را از سگ به انسان یا سایر حیوانات خانگی در خانه منتقل کند.

تورس می گوید: “این ممکن است روی پنجه های آنها باگردید و آنها در داخل راه می روند.” “آنها روی کاناپه ما قرار می گیرند ، روی تخت ما ، انواع مختلف آن قرار می گیرند. این چالشی است که برای آن پیش می آید – شما فقط می توانید آنچه را که می دانید در آنجا تمیز کند”.

تا آنجا که آلودگی باکتری ها می تواند جدی باگردید ، “فقط مسئله این است که در معرض چه چیزی قرار بگیریم و بدن ما قادر به مقابله با آن باگردید”. او می گوید ، مانند حیوانات خانگی ، اکثر افراد خوب نخواهند بود ، اما این آلودگی می تواند منجر به عوارض جدی مانند کم آبی و بستری در بیمارستان شود.

در مورد پیشگیری چطور؟

اگر مایل هستید به غذای حیوان خانگی خود غذا دهید ، “در تمیز كردن محیط و آنچه كه غذا با آن تماس گرفته است بسیار مراقب باشید.” او می گوید ، ظرفها را بشویید و در حالت ایده آل ، غذای خام را در آشپزخانه خود (یا جایی که غذای خود را آماده می کنید) نداشته باشید.

همچنین رعایت بهداشت خوب به طور کلی ، مانند شستن دستها پس از بازی با حیوان خانگی ، و داشتن فرزندان عادت به شستن دست و صورت خود در صورت لز گردیدن بسیار مهم است. تورس می گوید: “این نوع کارها ، فقط برای این که بتوانم سلامتی خود را حفظ کنم.”

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و به عنوان توصیه بهداشتی یا پزشکی در نظر گرفته نگردیده است. در مورد س questionsالاتی که ممکن است در مورد وضعیت پزشکی یا اهداف بهداشتی داشته باشید ، همیشه با یک پزشک یا یک ارائه دهنده بهداشت واجد شرایط مشورت کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت