مشکل واقعی جف بزوس و میلیاردرهای دیگر که به فضا می روند

2021-07-21
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 blueorigin-ns15-booster-pad

Blue Origin و بنیانگذار آمازون ، جف بزوس ، پس از پرواز آزمایشی ، یک تقویت کننده را در بالشتک بازرسی می کنند. میلیاردر با موفقیت یکی از موشک های خود را به نام New Shepard سه شنبه به فضا سوار کرد.


Blue Origin

روز سه شنبه ، Blue Origin و بنیانگذار آمازون جف بزوس دومین میلیاردر گردید که از لبه فضا بازدید می کند و سالوتای میکروگرانش را انجام می دهد ، یک هفته و نیم بعد از ریچارد برانسون و هواپیمای فضایی وی کهکشانی کهکشانی از نیومکزیکو بالا رفت. این سفرها یک ماه تاریخی را در پروازهای فضایی ایجاد کرده اند ، و باعث ایجاد تعجب و هیبت نسبتاً خوبی گردیده اند. اما شاید حتی یک واکنش شایع تر ، دور زدن چشم همراه با برخی اظهارنظرها در مورد ثروت ناپسند یا منفی ها ، یا بدتر از آن است.

بعد از سالها تماشای بزوس ، برانسون و الون ماسک از اسپیس ایکس امپراتوریهای خود را به سمت بالا فراتر از قدرت جاذبه امتداد دادند ، فکر می کنم چنین بدبینی ممکن است منصفانه باگردید ، اما بقیه ما را از این مسئله دور می کند. تماشای مسابقه میلیاردر فضایی همچنین یک حقیقت غم انگیز درباره آینده ما در فضا به عنوان یک گونه را روشن می کند: ما کنترل سرنوشت خود را در کیهان از دست داده ایم.

 http://www.cnet.com/


اکنون در حال بازی:
این را تماشا کنید:

به فضانوردان Blue Origin در گرانش صفر مراجعه کنید۱:۴۳

مزیت: میلیاردرها

بیش از پنج سال پیش ، یك شركت ساز در لاس وگاس به ماسك و اسپیس ایكس شانس ۵ به ۱ داد كه اولین موجودی است كه انسان را در مریخ قرار داده است. احتمال اولین بودن ناسا ۸۰ بر ۱ بود. در آن زمان فکر می کردم این کمی احمقانه است با توجه به اینکه ناسا قبلاً مردم را روی ماه سوار کرده بود و SpaceX تازه ارسال بار به مدار را آغاز کرده بود.

نیم دهه بعد ، این احتمالات منطقی تر به نظر می رسند: SpaceX در حال حاضر نمونه های اولیه موشک مریخ خود را پرتاب و فرود می آورد در حالی که ما منتظر اولین تاخیر سیستم پرتاب فضایی ناسا برای ماموریت ها به ماه و فراتر از آن

علاوه بر این ، یک فرد متوسط ​​بسیار بیشتر از آنچه که باید از برنامه های به تعویق انداخته گردیده ناسا برای ماه آگاه باگردید ، می داند که الون ماسک و SpaceX و جف بزوس و Blue Origin در فضا چه می خواهند ، مریخ یا تلسکوپ فضایی جیمز وب .

تقصیر این اختلاف در جلب توجه بیشتر به گردن افراد رسانه ای مانند خودم است تا ناسا. این کمک نمی کند که آژانس در رحم یک سیستم سیاسی باگردید که نه تنها بودجه بلکه رهبری آن را نیز تأمین کند ، هر دو می توانند هر چند سال یکبار تغییر چشمگیر کنند.

بنابراین جای تعجب نیست که کارآفرینانی مانند ماسک و بزوس توانسته اند شکاف ناشی از نهادی پیر و ناکارآمد مانند ناسا را ​​شناسایی کرده و از فرصت استفاده کنند تا موشک بهتری بسازند و چشم انداز جسورانه تری را برای آینده ترسیم کنند.

و در اینجا مسئله اصلی نهفته است. جاه طلبی بزرگ ماسک در جمع آوری مریخ ، و طرح بزوس برای انتقال صنعت و شاید برخی از کانکس های لوکس جدید و شیرین به مدار ، تلاش هایی در سطح تمدن بی سابقه و بی سابقه است که عمدتاً از روی هوس و هوس دو نفر متصور بود.

به این فکر کنید. این شانس اکنون منصفانه به نظر می رسد که وقتی اولین عضو گونه ما پا به سیاره دیگری بگذارد ، به این دلیل خواهد بود که ماسک ، معروف به “Dogefather ” – بزرگترین طرفدار ۴۲۰ و ۶۹ جوک در جهان – تصمیم گرفت برای انجام این.

این کار برای از بین بردن چیزی از ماسک است (خوب ، شاید فقط کمی).

نه SpaceX و نه Blue Origin بلافاصله به درخواست نظر پاسخ ندادند.

بازگشت به فضای عمومی

به نظر من ، با شکایت از هدر دادن میلیاردرهای میلیاردر برای وقتی که این همه مشکلات روی زمین داریم ، این مسئله را از دست می دهیم. آنچه که باید نگران کننده باگردید ، فکر می کنم این است که چگونه دستور کار و گفتمان عمومی درباره فضا اکنون توسط بسیاری از افراد بسیار ثروتمند جهان هدایت می شود.

شاید تلاش های این افراد و شركت های آنها به منافع عمیقی برای بشریت منجر شود ، اما ما همچنین می توانیم به عنوان یك جامعه تصمیم بگیریم كه در فضا به دنبال خودشان ، برای به خاطر خودمان تلاش كنیم.

فضا می تواند کلید حل برخی از بزرگترین مشکلات ما باگردید ، خواه از طریق انرژی خورشیدی مبتنی بر فضا ، استخراج سیارک یا بله ، تبدیل مریخ به سیاره پشتیبان مطمئناً اینها همه ایده های بسیار دور از ذهنی هستند ، اما منابع کمی برای تحقیق در مورد پتانسیل آنها اختصاص داده می شود ، و این به این ترتیب است که همه چیز به نظر می رسد خیلی دور از دسترس نیستند.

و به هر حال ، تاریخ نوآوری فضایی نشان می دهد که شاید خیلی دیوانه وار نباگردید که انتظار داشته باشید یادگیری نحوه زنده ماندن در ماه یا مریخ نیز می تواند به ما روش های جدیدی برای کاهش تأثیر خود بر محیط زمین را آموزش دهد.

ناسا مرز فضا را برای مسك ، بزوس و دیگران فراهم كرد تا تولید موشكهایی را به دست بگیرند كه به نظر می رسد از فضاپیماهای پیشگام با بودجه عمومی دوره های قبلی ، توانایی ، كارآیی و ارزانتری داشته باشند. عالیه. اکنون زمان آن فرا رسیده است که ما مردم تصمیم بگیریم در کدام مرزها می خواهیم در مرحله بعدی کاوش کنیم ، به جای اینکه منتظر یک شخص ثروتمند دیگر باشیم.

تقویم فضایی ۲۰۲۱ CNET را دنبال کنید تا در جریان آخرین اخبار فضایی امسال قرار بگیرید. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت