نینتندو هرگز کنسول “pro” نساخته است – و سوییچ احتمالاً اولین کنسول نخواهد بود

2021-07-21
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 nintendo-switch-oled-white-2021-3

Nintendo

اگر هنوز امیدوار بودید که نینتندو سوییچ OLED فقط یک پیش درآمد برای یک سوئیچ نهایی باگردید ، ممکن است زمان آن باگردید که انتظارات را کاهش دهید . در بیانیه این هفته که برای خنک کردن حدس و گمان سرمایه گذاران طراحی گردیده بود ، این شرکت گفت که “ فعلاً برنامه ای برای راه اندازی مدل دیگری ندارد.”

مطمئناً این یک آب و هوای سرد است ، به ویژه در پرتو Valve Steam Deck که اخیراً اعلام گردیده است ، اما ما نیازی به اظهارات نینتندو نداریم تا بدانیم که یک مدل سوئیچ قدرتمندتر احتمال زیاد ندارد. حقیقت در تاریخ این شرکت نهفته است: علی رغم سالها انتظار طرفداران و فشارهای صنعت ، نینتندو هرگز نسخه “حرفه ای” کنسول موجود را ایجاد نکرده است.

حداقل اگر کنسولی حرفه ای کاملاً قدرتمندتر از نسخه اصلی تعریف کنید.

در واقع ، نینتندو فقط سه بار به ساخت نسخه حرفه ای کنسول نزدیک گردیده است: GameBoy Color ، Nintendo DSi و New Nintendo 3DS. اگرچه این بازنگری های دستی از نظر قدرت نسبت به اسلاف خود ارتقا یافته بود ، اما در عمل تفاوت چندانی با هم نداشتند. GameBoy Color یک کتابخانه مناسب و معقول از بازی های تمام رنگی انحصاری داشت ، اما تجربه ای بسیار متفاوت از نسخه دستی اصلی Nintendo نبود. در حالی که از نظر فنی دو برابر قدرتمندتر از DS اصلی بود ، DSi فقط تعداد انگشت شماری از بازی ها را داشت که از این قدرت اضافی استفاده می کردند و بیشتر با صفحه نمایش بهتر ، یک شاسی نازک تر ، تازگی دوربین و قابلیت بارگیری مشخص می گردید.

 Nintendo 3DS Circle Pad Pro

قبل از اینکه Nintendo 3DS جدید وجود داشته باگردید ، این وجود داشت.


نینتندو

و نینتندو ۳DS جدید؟ این بازی کمی سریعتر بارگیری گردید و تجربه سه بعدی استریوسکوپی بهتری را ارائه داد ، مطمئناً ، اما بزرگترین ارتقا process پردازنده آن توانایی انجام بازی های Super Nintendo بود. هر چیز دیگری که آن را خاص کرده بود در ۳DS Circle Pad Pro موجود بود ، یک لوازم جانبی کوچک که به ۳DS اصلی یک دومین انگشت و دکمه های اضافی شانه می دهد.

و این خیلی بیشتر از فلسفه طراحی کنسول Nintendo است. : به روزرسانی جزئی و سخت افزار الحاقی مسخره. در واقع ، این از ابتدا بخشی از زبان طراحی کنسول نینتندو بوده است. NES ، SNES ، N64 و GameCube اصلی همه دارای پورت های توسعه بودند و بیشتر آنها فقط در ژاپن استفاده می گردید. هیچ کدام از آنها کنسول را به روزرسانی واقعی نکردند. بیشترین قالب جدید رسانه ای را برای بازیکنان برای خرید بازی به این موارد اضافه کردند: درایوهای دیسک مغناطیسی ، بارگیری بازی ها یا توانایی برای بازی کردن بازی های Boy Boy Advance در تلویزیون .

در عوض ، به نظر می رسد که نینتندو یک محتوا است. پشت سر رقبای خود ، نسلی را با ویژگی های قدیمی فرار می کند تا زمان نوبت به روزرسانی کامل برسد. فقط Nintendo Wii را در نظر بگیرید: علی رغم تقاضای زیاد برای به روزرسانی HD ، “Wii HD” هرگز چیزی بیش از شایعات و گمانه زنی ها نبود . هنگامی که سرانجام نوبت به روزرسانی رسید ، نینتندو یک Wii حرفه ای ارائه نداد ، اما یک کنسول جدید کامل با یک حیله کاملاً جدید ارائه داد.

این کار باعث نمی شود اشتیاق ما برای داشتن نینتندو سوییچ قدرتمندتر غیر منطقی است. فقط بعید است نینتندو در عوض مسیری را انتخاب کرده است که مشابه مسیر دستی های قبلی خود است: ارتقا small های کوچک که برای اکثر افراد ضروری نیست اما برای افرادی که قبلاً خرید نکرده اند و همچنین افراد سخت افزاری که می خواهند کمی بیشتر خرج کنند چیز جدیدی را ارائه می دهد. مواردی مانند عمر باتری بیشتر ، پایه مناسب برای استفاده بهتر ، صفحه نمایش OLED.

 nintendo-switch-oled-5

Nintendo

اظهارات نینتندو مبنی بر اینکه “در این زمان” هیچ مدل جدیدی از سوییچ در کار نیست ، به این معنی نیست که در آینده تجدید نظر بیشتری در کنسول هیبریدی انجام نخواهد گردید – اما اگر تاریخچه این شرکت برای رفتن به گذشته باگردید ، این کنسول حرفه ای مورد نظر ما نخواهد بود. به طور واقع بینانه ، پخش تلویزیونی ۴K و گرافیک بهتر باید منتظر بمانند تا هر چیزی که بعد از سوییچ می آید. و دانستن نینتندو ، هر آنچه که باگردید احتمالاً چیز جدید ، عجیب و ناآشنایی خواهد بود.

و شاید این درست باگردید. پس از همه ، اگر واقعاً به دنبال یک وسیله بازی دستی قدرتمندتر هستید که بتواند آخرین بازی های AAA را انجام دهد ، همیشه Valve's Switch Pro-Steam Deck وجود دارد.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت