مقام ارشد کلیسای کاتولیک ایالات متحده در پیوند داده های تلفن همراه به Grindr استعفا داد

2021-07-21
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-7698009231

یک کشیش عالی رتبه پس از گزارشی مبنی بر ارتباط تلفن همراه وی با برنامه دوست یابی همجنس گرایان Grindr استعفا می دهد.


گتی ایماژ

مدیر ارگردید كنفرانس اسقف های كاتولیك آمریكا پس از به دست آوردن اطلاعاتی از طریق یك سایت خبری كاتولیك استعفا داد كه به نظر می رسید او یكی از کاربران مكرر برنامه دوستیابی همجنسگرایان Grindr است. بوریل پس از آنکه کارمندان روز دوشنبه از “گزارش های قریب الوقوع رسانه ها مبنی بر رفتارهای نادرست احتمالی” مطلع گردیدند ، از سمت دبیر کل خود استعفا داده بود. کشیش در سال ۲۰۲۰ برای یک دوره پنج ساله برای وظیفه انتخاب گردید ، که همه امور اداری کنفرانس را هماهنگ می کند.

خبر استعفای بوریل ، که قبلاً توسط گزارشگر ملی كاتولیك گزارش گردیده بود ، پس از آنكه سایت خبری آنلاین كاتولیك The Pillar ادعاهای رفتار وی را به كنفرانس گزارش كرد ، منتشر گردید. روز سه شنبه ، پس از اعلام استعفای بوریل ، پیلار گزارش داد که اطلاعات مکان دستگاه را از یک فروشنده داده که از طریق Grindr جمع آوری گردیده و یک شرکت مشاوره داده مستقل برای تجزیه و تحلیل آن استخدام کرده است.

“یک دستگاه تلفن همراه با داده های برنامه منتشر گردیده Burrill مرتبط است سیگنال های برنامه قلابی مستقر در مکان Grindr به صورت تقریباً روزانه در بخشهایی از ۲۰۱۸ ، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ – در دفتر USCCB و محل اقامت متعلق به USCCB و همچنین در جلسات و رویدادهای USCCB در شهرهای دیگر ، “The Pillar گزارش کرد.

سیاست حفظ حریم خصوصی Grindr خود را به عنوان” فضای ایمن “اعلام می کند که کاربران می توانند” دیگران را در انجمن Grindr کشف ، پیمایش و تعامل کنند. ” این سایت می گوید اطلاعات شخصی مختلفی را در گذشته با شرکای تبلیغاتی خود به اشتراک گذاشته است ، از جمله شناسه های دستگاه ، مکان دستگاه ، اطلاعات اتصال و سن و جنسیت کاربر. در ادامه گفته می شود که ارائه اطلاعات مربوط به مکان ، سن و جنسیت کاربران در آوریل ۲۰۲۰ متوقف گردیده است.

پیلار گفت تجزیه و تحلیل داده های برنامه “مرتبط” با تلفن همراه بوریل نشان می دهد که وی بین سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ از بارهای همجنسگرا در چندین شهر بازدید کرده است

کارشناسان حریم خصوصی مدت هاست که در مورد سهولت استفاده از داده های ناشناس توسط ردیاب های داده برای تعیین هویت شخص بر اساس مکان ، زمان و فعالیت ، ابراز نگرانی می کنند

نگرانی اصلی ردیاب ها مفهومی است که به عنوان “اثر انگشت دستگاه” شناخته می شود ، که در آن یک ردیاب به دنبال یک روش منحصر به فرد و مداوم برای شناسایی کاربر است ، حتی وقتی قرار است داده ها ناشناس باشند.

محققان امنیتی همچنین دریافته اند که برنامه ها اطلاعات بیشتری را نسبت به آنچه شما تصور می کنید جمع آوری می کنند. گزارشی در سال ۲۰۱۹ نشان داد که بیش از ۱۰۰۰ برنامه داده ها را می گیرند حتی پس از اینکه کاربران مجوزهایشان را رد می کنند ، به آنها اجازه می دهد داده های موقعیت مکانی دقیق و شناسه های تلفن را جمع آوری کنند.

Grinder و USCCB بلافاصله به درخواست های نظر پاسخ نمی دهند. [۱۹۶۵۹۰۱۶]

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت