قیمت اتحادیه اروپا برای پیگیری کردن ارز رمزنگاری شده کاهش قیمت بیت کوین را نشان می دهد

2021-07-21
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1234060979

اوزان كوز / گتی

بیت کوین ، اتر و تقریباً همه ارزهای رمزپایه دیگر در ماه گذشته پس از چین متعهد به ممنوعیت استخراج ارز رمزنگاری گردیده ، در اواخر ماه ژوئن ، این کار را انجام داده اند. در حال حاضر علاقه مندان به رمزنگاری بیشتر باید ناراحت شوند ، زیرا اتحادیه اروپا با ردیابی بیشتر کیف پول های دیجیتال به دنبال سرکوب صنعت ارزهای رمزپایه است.

به عنوان بخشی از تلاش گسترده تر برای جلوگیری از پولشویی و سایر جرایم مالی ، اتحادیه اروپا روز سه شنبه قانونی وضع کرد بسته ای که به مبادلات ارزهای رمزپایه و سایر ارائه دهندگان خدمات برای جمع آوری اطلاعات از کاربران سیستم عامل خود نیاز دارد. کیف پول های رمزنگاری در حال حاضر کاملاً ناشناس هستند و فقط به رمزهای عبور پیچیده و بدون اطلاعات شخصی متصل هستند.

این قوانین “ارائه دهندگان خدمات دارایی رمزنگاری” را هدف قرار خواهند داد نه خود کاربران. اخذ اطلاعات شخصی از فرستنده و گیرنده برای سیستم عامل های انتقال وظیفه خواهد بود ، به عنوان مثال.

“Cryptocurrency یکی از جدیدترین راه های پولشویی است” ، Mairead McGuinness ، کمیسر خدمات مالی ، ثبات مالی و اتحادیه بازارهای سرمایه ، روز سه شنبه توییت کرد. “قوانین ما اکنون در کل بخش رمزنگاری اعمال خواهد گردید. ما کیف پول های رمزنگاری ناشناس را ممنوع خواهیم کرد و اطمینان حاصل خواهیم کرد که انتقال دارایی های رمزنگاری قابل ردیابی است.”

بیش از ۲ میلیارد دلار ارز رمزنگاری گردیده در سال ۲۰۲۰ جرم شناخته گردید ، شرکت تحقیقاتی Chainalysis ، با ۵۵٪ از این پول از طریق ۲۷۰ حساب بلاک چین هدایت می شود. قوانین جدید اتحادیه اروپا ، اگر در سطح جهانی تصویب شود ، چنین فعالیتی را بسیار دشوارتر می کند. سال گذشته شبکه اجرای جرایم مالی خزانه داری آمریکا با استناد به فعالیت غیرقانونی و مبتنی بر رمزنگاری از افرادی مانند گروه Lazarus ، خواستار پیگیری مشابهی در ایالات متحده گردید.

“با توجه به اینکه انتقال دارایی های مجازی مورد مشابه پول شویی است کمیسیون اتحادیه اروپا نوشت ، “و خطرات تأمین مالی تروریسم به عنوان انتقال وجوه بانکی” ، بنابراین منطقی به نظر می رسد که استفاده از همان ابزار قانونی برای پرداختن به این مسائل مشترک است. ” با این استدلال که حریم خصوصی بخشی اساسی از مالی غیرمتمرکز است که ارز رمزنگاری گردیده می تواند ارائه دهد. با این حال ، ممکن است بیت کوین بیشتر از آنچه تصور می گردید قابل ردیابی باگردید. FBI در ماه ژوئن اعلام کرد که قادر به ردیابی و بازیابی ۷۵ بیت کوین بود که در آن زمان ۲٫۳ میلیون دلار ارزش داشت. Colonial Pipeline در حمله باج افزار ماه مه به هکرها پرداخت که باعث خراب گردیدن سیستم های رایانه ای شرکت و افزایش قیمت بنزین گردید.

بیت کوین در آوریل به بیش از ۶۲،۰۰۰ دلار رسید اما از اواسط ماه مه شروع به افت گردیدید کرد. ماه گذشته هنگامی که چین متعهد به برداشت ارز رمزنگاری گردید ، که شامل رایانه های قدرتمند برای حل الگوریتم های پیچیده برای “استخراج” سکه هایی مانند بیت کوین و اتر است ، قیمت زیر ۳۰،۰۰۰ دلار کاهش یافت. قیمت بیت کوین در ماه جولای بین ۳۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار گران گردید ، اما پس از اندکی فرو برد هفته گذشته با اعلام قانون برنامه ریزی گردیده اتحادیه اروپا ، دوباره به زیر ۳۰۰۰۰ دلار کاهش یافت.

کل بازار ، فقط بیت کوین ، رو به زوال بوده است. Dogecoin ، یادداشتی که می تواند با ۱۷ درجه سانتیگراد ، بسیار پایین تر از بالاترین حد خود در ۷۲ سنت باگردید. اتر پس از فروش بیش از ۴۰۰۰ دلار در ماه مه ، در حال حاضر ۱۷۷۶ دلار نشسته است.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت