مقام ارشد کلیسای کاتولیک ایالات متحده در پیوند به داده های تلفن همراه با واسطه استعفا داد

2021-07-21
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-7698009231

یک کشیش عالی رتبه پس از گزارشی مبنی بر ارتباط تلفن همراه وی با برنامه دوست یابی همجنس گرایان Grindr استعفا می دهد.


گتی ایماژ

به نظر می رسید كه یك مقام ارگردید كلیسای كاتولیك آمریكا پس از آنكه اطلاعات تلفن همراه بدست آمده از طریق یك كارگزار نشان داد كه وی یكی از کاربران مكرر برنامه همسریابی همجنسگرایان Grindr است ، استعفا داد ، و این امر باعث نگرانی درباره حریم خصوصی درمورد دسترسی به داده های دیجیتالی مصرف کنندگان می شود. کنفرانس اسقف های کاتولیک ایالات متحده روز سه شنبه در یادداشتی اعلام کرد که پس از آنکه کارمندان روز دوشنبه کارمندان از “گزارش های قریب الوقوع رسانه ها مبنی بر رفتارهای نادرست احتمالی” مطلع گردیدند ، منشیگن جفری بوریل از سمت دبیر کل خود استعفا داد کشیش مسئول هماهنگی کلیه امور اداری سازمان بود.

خبر استعفای Burrill ، که قبلاً توسط گزارش گردیده بود. گزارشگر كاتولیك ملی پس از آنكه سایت خبری كاتولیك آنلاین The Pillar ادعاهای مربوط به رفتار وی را به كنفرانس گزارش داد ، آمد. روز سه شنبه ، پس از اعلام استعفای بوریل ، پیلار گزارش داد که اطلاعات مکان دستگاه را از یک فروشنده داده بدست آورده است که گفته می شود از طریق Grindr جمع آوری گردیده است. سپس یک شرکت مشاوره داده مستقل استخدام کرد تا آن را تجزیه و تحلیل کند.

کارشناسان حریم خصوصی مدت هاست که در مورد سهولت استفاده از داده های ناشناس توسط ردیاب های داده برای تعیین هویت شخص بر اساس مکان ، زمان و فعالیت ، ابراز نگرانی می کنند. که می تواند از طریق مجوز اعطا گردیده هنگام بارگیری برنامه جمع آوری شود.

سیاست حفظ حریم خصوصی Grindr این برنامه را “فضای امن” می داند که در آن کاربران می توانند “دیگران را در انجمن Grindr کشف ، پیمایش و تعامل کنند.” این سایت می گوید اطلاعات شخصی مختلفی را در گذشته با شرکای تبلیغاتی خود به اشتراک گذاشته است ، از جمله شناسه های دستگاه ، مکان دستگاه ، اطلاعات اتصال و سن و جنسیت کاربر. در ادامه گفته می شود که ارائه اطلاعات مربوط به مکان ، سن و جنسیت کاربران در آوریل ۲۰۲۰ متوقف گردیده است.

داده هایی که توسط ستون تجزیه و تحلیل گردید ، تهدید مهاجم داده های تلفن همراه را برجسته می کند. پیلار گفت که تجزیه و تحلیل آن از داده های برنامه “مرتبط” با تلفن همراه بوریل نشان می دهد که وی در حالی که از این برنامه استفاده کرده است ، از جمله در حالی که برای این سازمان مشغول به کار بوده است ، از بارهای همجنسگرا در چندین شهر بازدید کرده است.

نگرانی اصلی کارشناسان حریم خصوصی شامل مفهومی معروف به “اثر انگشت دستگاه” ، که در آن یک ردیاب به دنبال یک روش منحصر به فرد و مداوم برای شناسایی کاربر است ، حتی اگر داده ها ناشناس باشند.

محققان امنیتی همچنین دریافته اند كه برنامه ها بیشتر از آنچه تصور می شود ، اطلاعات را جمع می كنند. گزارشی در سال ۲۰۱۹ نشان داد که بیش از ۱۰۰۰ برنامه داده ها را می گیرند حتی پس از اینکه کاربران مجوزهایشان را رد می کنند ، به آنها اجازه می دهد داده های دقیق موقعیت مکانی و شناسه های تلفن را جمع آوری کنند.

بلافاصله مشخص نبود که ستون داده ها را چگونه به دست آورده است.

بلافاصله نمی توان از Burrill برای اظهار نظر استفاده کرد. Grindr و USCCB به درخواستهای اظهار نظر پاسخ ندادند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت