عزیزم ، گوگل رایانه های کوانتومی عملی را یک قدم دیگر نزدیک می کند

2021-07-21
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 رایانه کوانتومی هانیول

رایانه کوانتومی هانیول از اتم های یتربیوم محبوس در این محفظه ، تقریباً به اندازه یک فوتبال ، برای انجام محاسبات استفاده می کند.


هانیول

هانیول و گوگل كوبیت های منطقی را نشان می دهند ، این فناوری می تواند خطاها را در رایانه های كوانتومی كاملاً قدرتمند اما بدنامی ظریف اصلاح كند.

واحدهای ذخیره سازی و پردازش رایانه های کوانتومی – به طوری که آنها بتوانند در برابر اغتشاشات نیروهای خارجی مانند لرزش و انتشار الکترومغناطیسی مقاومت کنند.

نتایج یک هفته پس از انتشار مقاله ای در گوگل در ارتباطات طبیعت که خطاهای غلبه بر کیوبیت منطقی را نشان می داد ، رسید. با این حال ، رویکرد Google به تصحیح کامل خطا نرسید: روش آن فقط می تواند یکی از دو نوع خطا را همزمان بجای هر دو به طور همزمان کنترل کند و نمی تواند خطاهای شناسایی گردیده را برطرف کند. به همین دلیل هانیول در ابتدا ادعا می كند كه كاملاً تصحیح خطا است.

تونی اوتلی ، رئیس شركت هانیول كوانتوم ، در بیانیه ای گفت: “مشكلات بزرگ در سطح شركت برای مقیاس بندی موفق به كیوبیت های منطقی با دقت و تصحیح خطا نیاز دارند.”

تکنیک هانیول گام مهمی در توسعه رایانه های کوانتومی را نشان می دهد ، که این توانایی را دارد که از کامپیوترهای معمولی در زمینه هایی مانند علوم مواد ، بهینه سازی ساخت و خدمات مالی پرش کند. چشم انداز هدایت قدرت رایانه های کوانتومی به سمت منافع تجاری باعث طغیان طلا گردیده است زیرا غول های فناوری مانند گوگل ، اینتل و IBM و استارت آپ ها برای توسعه ماشین های عملیاتی رقابت می کنند.

پیشرفت در این زمینه وجود دارد با توجه به ماهیت کیوبیت ها ، که می تواند به روش های مختلف ساخته و کنترل شود. مشکل این است که همه کیوبیت ها به راحتی آشفته می شوند و محاسبه ها از خط خارج می شوند. به همین دلیل رایانه های کوانتومی معمولاً در دمای بسیار کم در محفظه های ضد ارتعاش کار می کنند.

هانیول تکنیک خود را در رایانه کوانتومی H1 10 کیوبیتی خود به نمایش گذاشت. هفت کیوبیت داده را ذخیره می کند در حالی که سه کیوبیت “فرعی” باقی مانده فرآیند تصحیح خطا را کنترل می کند ، که توسط یک رایانه معمولی اداره می شود که با شناسایی مشکلی کیوبیت ها را به مسیر خود هدایت می کند. تصحیح خطا روشی برای تشخیص و رفع خطاهای qubit است بنابراین محاسبات می توانند طولانی تر شوند. جنبه های مختلف QEC ، از جمله کیوبیت های منطقی Honeywell ، باید الگوریتم های پیشرفته تری را فعال کند.

Honeywell در طول نمایش خود در واقع هیچ محاسبه ای انجام نداد ، اما نشان داد که می تواند سیستم را مقداردهی اولیه کند ، خطاهای کیوبیت را در حین کار اصلاح کند و نتایج را بخواند. پس از آن.

استفاده از كمترين تعداد كيوبيت فيزيكي براي ساختن يك كوبيت منطقي ، يك امر مهم در بهبود كامپيوترهاي كوانتومي است. دستگاههای امروزی در بهترین حالت فقط چند ده کیوبیت دارند و بسیاری انتظار دارند که رایانه های کوانتومی به هزاران کیوبیت منطقی نیاز پیدا کنند تا واقعاً مفید واقع شوند. گوگل در ماه مه اعلام كرد كه انتظار دارد هنگام تحويل يك كامپيوتر كوانتومي كاربردي تا سال ۲۰۲۹ براي هر كيوبيت منطقي به حدود ۱۰۰۰ كيوبيت فيزيكي نياز داشته باگردید.

هر شركت محاسبات كوانتومي نيز در تلاش است تا عمليات كوبيت را بهبود بخگردید. این کار علاوه بر تصحیح خطا ، در وهله اول باعث می شود که کیوبیت ها کمتر در معرض خطا باشند ، طولانی گردیدن زمان درهم آمدن کیوبیت های متعدد تا بتوانند محاسبات را انجام دهند و پس از اتمام محاسبات جبران خطاها را انجام دهند. حتی آمازون ، که یک سرویس محاسبات کوانتومی به نام Braket ارائه می دهد اما هیچ رایانه کوانتومی خود را اعلام نکرده است ، با ایده های تصحیح خطا دست و پنجه نرم می کند.

و H1 که از اتم های باردار ایتربیوم به عنوان کیوبیت هایی استفاده می کند که می توانند با پرتوهای لیزر دستکاری شوند. اوتلی در مصاحبه ای در ماه ژوئن گفت: “نسل H2 در حال تولید و اجرا است” به صورت نمونه اولیه ، و H3 در حال توسعه فعال است.

واحد محاسبات کوانتومی هانیول با رایانه کوانتومی کمبریج در حال ادغام است ، تخصص وی در الگوریتم ها و کوانتوم های دیگر است. نرم افزار مهم است.

نتیجه این که ، با رفع موانع نظارتی و بسته گردیدن معامله ، باید همکاری عمیق تری باگردید که پیشرفت را به طور چشمگیری تسریع می کند.

همچنین روز چهارشنبه ، هانی ول و CQC الگوریتم جدید محاسبات کوانتومی را اعلام کردند که مشکلات بهینه سازی را با تعداد کمتر کیوبیت حل می کند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت