فورد و شریک Argo AI امسال خودروهای خودران Lyft را راه اندازی می کنند

2021-07-21
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 اتومبیل خودران فورد با لیفت

به میامی نگاه کنید ، ماشین های جدیدی در شهر وجود دارد.


فورد

فورد سال گذشته گفت که به دلیل همه گیری ، لازم است سرویس robotaxi خود را تا سال ۲۰۲۲ به تأخیر بیندازد ، اما اکنون یک قدم بزرگ امسال اتفاق می افتد. روز چهارشنبه ، فورد اعلام کرد که تا پایان سال ۲۰۲۱ اولین اتومبیل های خودران را به همراه شریک خود Argo AI در شبکه خدمات Lyft سوار می کند. این خودروساز گفت: اولین اتومبیل ها در میامی فرود می آیند.

این اولین قدم یکی از بسیاری از موارد تجاری سازی خدمات اتومبیل است (که به معنای “کسب درآمد” است). بسیاری از شرکت ها و خودروسازان سالهاست که این خدمات را وعده داده اند ، اما شرکت خواهر گوگل Waymo تنها کسی است که در واقع سوارکاران را سوار می کند و از آنها کرایه می گیرد. و این فقط در خارج از ققنوس – دور از کشور است.

Ford و Argo AI مناطق خدمات مشخصی را در میامی ایجاد می کنند و کاربران Lyft این گزینه را دارند که یک Ford Escape مستقل را برای انتخاب آنها انتخاب کنند. هنگامی که ماشین وارد می شود ، یک راننده ایمنی انسانی در آن وجود دارد اما خود وسیله نقلیه را به مقصد می رساند. این شرکت ها جزئیاتی راجع به اینکه این مناطق خدماتی کجاست و یا چه میزان از شهر را شامل می شوند ، به اشتراک نگذاشتند. اساساً ، مانند ویمو ، اتومبیل ها در یک فضای ژئوفکتیک کار می کنند تا اطمینان حاصل شود که اتومبیل ها در مناطقی که کاملاً نقشه برداری گردیده اند بمانند.

اما با اعلامیه امروز واقعیت زیادی به دست می آید: فورد گفت این برنامه آزمایشی راه را برای طی پنج سال آینده ۱۰۰۰ وسیله نقلیه خودمختار را در شبکه Lyft راه اندازی کنید. همین ، فقط ۱۰۰۰ اتومبیل تا سال ۲۰۲۶٫ (Lyft در حال حاضر ۱٫۴ میلیون راننده انسانی دارد.) این صنعتی است كه زمانی تصور می كرد ما می خواهیم در این مقیاس از اتومبیل های خودمختار در مقیاس مستقر كنیم. با این وجود ، فورد قصد دارد ناوگان کوچک دیگری از اتومبیل ها را در سال ۲۰۲۲ در آستین ، تگزاس راه اندازی کند ، زیرا همچنان کار خود را با Lyft و Argo AI ادامه می دهد.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت