یک فرد انگلیسی از طریق هک توییتر ۲۰۲۰ که بایدن ، ماسک را هدف قرار داد دستگیر شد

2021-07-21
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 آرم توییتر

جیمز مارتین / CNET

وزارت دادگستری آمریكا روز چهارشنبه گفت: یك مرد انگلستانی به دلیل نقش ادعایی در هك گسترده حسابهای برجسته توییتر كه سیاستمداران و افراد مشهور را در سال ۲۰۲۰ هدف قرار داده بود ، در اسپانیا دستگیر گردید.

اسپانیایی پلیس ملی جوزف اوکانر ۲۲ ساله را به اتهامات متعدد دستگیر کرد. در یک شکایت کیفری که در دادگاه فدرال ثبت گردید ، اوکانر همچنین متهم به نفوذ رایانه مربوط به تصاحب حساب های کاربران TikTok و Snapchat همراه با مکالمه سایبری یک نوجوان گردید.

هکرها بیش از ۱۳۰ حساب از جمله جو بایدن ، ایلون ماسک ، بیل گیتس ، کانیه گرفتند. وست و باراک اوباما ، در ژوئیه سال ۲۰۲۰ و مردم را فریب دادند تا بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار بیت کوین به آدرس های ذکر گردیده در توییت ها بفرستند. هک گسترده این نگرانی را به وجود آورد که آیا توییتر پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به اندازه کافی برای محافظت از امنیت کاربران خود تلاش می کند؟ توییتر گفت که این هک نتیجه “حمله مهندسی اجتماعی هماهنگ” به کارمندان آن بوده است.

اوکانر تنها کسی نیست که در رابطه با هک دستگیر گردیده است. سال گذشته ، وزارت دادگستری ۳۰ جرم سنگین علیه نوجوان اهل فلوریدا ، گراهام ایوان کلارک ، که در آن زمان ۱۷ سال داشت ، تشکیل داد. کلارک ، متهم به “مغز متفکر” پشت هک توئیتر ، سپس در ازای سه سال حبس زندان ، خود را به گناه قبول کرد. دو نفر دیگر ، ساکنان انگلستان ، میسون شپارد و ساکن فلوریدا ، نیما فاضلی ، نیز به اتهام نقش در این هک دستگیر گردیدند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت