مریخ نورد ناسا Perseverance برای جمع آوری اولین نمونه سنگ مریخ خود دنده می گیرد

2021-07-22
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 pia24542-perseverances-selfie-with-نبوغ -1041

استقامت با هلی کوپتر Ingenuity سلفی گرفت.


NASA / JPL-Caltech / MSSS

این داستان بخشی از Welcome to Mars است ، مجموعه ما در کاوش سیاره سرخ.

مریخ نورد Perseverance ناسا از ماه فوریه در مریخ است. این اولین بار به عنوان یک همراه و شاهد پروازهای پیروزمندانه هلیکوپتر Ingenuity عمل کرد ، اما اکنون در اولین فعالیت علمی خود است و نتایج اولیه در مرحله مرکزی قرار دارد. مریخ نورد در یک سفر جاده ای است و در حال آماده سازی یک مرحله مهم است: جمع آوری یک نمونه سنگ و فرو بردن آن در یک ظرف. این وسیله نقلیه مجهز به لوله هایی است که می تواند برای ماموریت آینده پر از سنگ شود. ایده این است که آنها را یک روز به زمین برگردانیم.

ناسا چهارشنبه در طی جلسه توجیهی آخرین کار مریخ نورد را شرح داد. استقامت در جستجوی نشانه هایی از حیات میکروبی باستان است که در بستر دریاچه خشک در دهانه Jezero در مریخ کاوش می کند. یک محیط مرطوب سابق بهترین مکان برای پیگیری این تلاش است. می توانید این جلسات را مجدداً مشاهده کنید:

ناسا امیدوار است که اولین مجموعه نمونه را طی دو هفته در سایتی به نام Cratered Floor Fractured Rough آغاز کند. فرآیند با شناسایی دقیق سنگ نمونه برداری آغاز می شود. مریخ نورد یک بررسی تصاویر و یک تجزیه و تحلیل دقیق زمین شناسی از یک سنگ مشابه انجام می دهد که برای نمونه مورد نظر “دو برابر” است.

اولین هدف نمونه گیری مریخ نورد Perseverance احتمالاً یک سنگ “سنگ فرش” با رنگ روشن شبیه به مواردی که در این تصویر از دهانه Jezero دیده می شود.


NASA / JPL-Caltech / ASU / MSSS

هنگامی که تجزیه و تحلیل سنگ doppelganger تکمیل گردید ، Perseverance یک نمونه اصلی را از سنگ هدف حفاری خواهد کرد. اندازه نمونه به اندازه یک تکه گچ خواهد بود و در یک لوله نمونه ذخیره می شود.

اگر همه چیز خوب پیش برود ، ناسا امیدوار است که یک فضاپیما به مریخ بفرستد تا نمونه ها را بگیرد و در دهه ۲۰۳۰ آنها را به زمین بازگرداند. روند نمونه گیری کاملاً درگیر است و انجام آن حدود ۱۱ روز به طول خواهد انجامید.

تیم مریخ نورد شاهد شواهد جالبی است که نشان می دهد دریاچه در طول عمر خود چرخه های پر گردیدن و تخلیه را پشت سر گذاشته است. محققان همچنین در تلاشند تا بدانند که برخی از سنگهای دیده گردیده توسط مریخ نورد منشا آتشفشانی یا رسوبی دارند. مریخ نورد مانند یک زمین شناس سیار عمل می کند ، بنابراین این یک سوال قابل پاسخ است زیرا دستگاه از نزدیک نگاه می کند.

پشتکار همچنین چشم نواز محیط اطراف خود گردیده است. شرایط وزش باد گردبندهایی ایجاد کرده که در نماهای دوربین مریخ نورد ظاهر می شوند. کن فارلی ، دانشمند پروژه Perseverance ، گفت: “ما توسط شیاطین گرد و غبار مورد حمله قرار می گیریم.”

این نتایج اولیه علمی و برنامه های نمونه برداری فقط آغازی است برای آنچه طولانی و بلند پروازانه مأموریت مریخ نورد است.

توماس زوربوچن ، مدیر دستیار ناسا روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: “هنگامی كه نیل آرمسترانگ ۵۲ سال پیش اولین نمونه را از دریای آرامش گرفت ، او فرایندی را شروع كرد كه آنچه را كه بشر درباره ماه می دانست ، دوباره بنویسد.” “من انتظار دارم که اولین نمونه Perseverance از دهانه Jezero و کسانی که بعد از آن خواهند آمد ، همین کار را برای مریخ انجام دهند. ما در آستانه دوره جدیدی از علوم و کشف سیاره هستیم.”

CNET را دنبال کنید تقویم فضایی ۲۰۲۱ برای به روز بودن با آخرین اخبار فضایی امسال. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت