یک مرد انگلیسی به دلیل هک گسترده توییتر که بایدن ، ماسک را در سال ۲۰۲۰ هدف قرار داد دستگیر شد

2021-07-22
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 آرم توییتر

جیمز مارتین / CNET

وزارت دادگستری آمریكا روز چهارشنبه گفت: یك مرد انگلستانی به دلیل نقش ادعایی در هك گسترده حسابهای برجسته توییتر كه سیاستمداران و مشاهیر را در سال ۲۰۲۰ هدف قرار داده بود ، در اسپانیا دستگیر گردید. پلیس ملی جوزف اوکانر ۲۲ ساله را از طرف مقامات آمریکایی دستگیر کرد. در یک شکایت کیفری که در دادگاه فدرال در سانفرانسیسکو ثبت گردید ، اوکانر همچنین متهم به نفوذ رایانه مربوط به تصاحب حساب های کاربری TikTok و Snapchat ، همراه با مکالمه سایبری یک نوجوان گردید. O'Connor در مجموع ۱۰ بار متهم گردید.

هکرها بیش از ۱۳۰ حساب از جمله جو جو بایدن ، ایلان ماسک ، بیل گیتس ، کانیه وست و باراک اوباما در ژوئیه سال ۲۰۲۰ و مردم را برای ارسال بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار بیت کوین به آدرسهای ذکر گردیده در توییتها فریب داد. هک گسترده این نگرانی را به وجود آورد که آیا توییتر پیش از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده به اندازه کافی برای محافظت از امنیت کاربران خود تلاش می کند.

توییتر گفت که این هک نتیجه “حمله مهندسی اجتماعی هماهنگ” به کارمندان خود بوده است.

اوکانر تنها کسی نیست که در ارتباط با این هک دستگیر گردیده است. سال گذشته ، وزارت دادگستری ۳۰ جرم سنگین علیه نوجوان اهل فلوریدا ، گراهام ایوان کلارک ، که در آن زمان ۱۷ سال داشت ، تشکیل داد. کلارک ، متهم به “مغز متفکر” پشت هک توئیتر ، سپس در ازای سه سال حبس زندان ، خود را به گناه قبول کرد.

بلافاصله مشخص نبود که اوکانر وکالت قانونی دارد یا خیر.

دو نفر دیگر ، میسون شپارد ساکن انگلستان و نیما فاضلی ساکن فلوریدا ، نیز به اتهام نقش خود در هک دستگیر گردیدند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت