راه را برای ماده ، کلید اسکلت خانه هوشمند باز کنید

2021-07-22
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 mini-speaker-2020-1

سه بلندگو ، سه دستیار – و یک دستگاه استاندارد می تواند برای اتصال به هر یک از آنها استفاده کند.


Chris Monroe / CNET

در رویداد چهارشنبه الکسا لایو ۲۰۲۱ ، آمازون تأیید کرد که مجموعه بلندگوها و صفحه نمایش های هوشمند Echo به زودی از Matter پشتیبانی می کند ، یک استاندارد جدید جهانی جهانی هوشمند. محصول تلاش مشترک چند ساله با سایر تیتان های صنعت ، از جمله اپل ، گوگل و سامسونگ ، ماده قصد دارد به دستگاه های خانه هوشمند شما کمک کند کمی زیبا تر با هم بازی کنند – و به زودی ، اکثر Echo ، Echo Dot ، دستگاه های اکو پلاس ، اکو استودیو و اکو شو که از قبل در خانه های مردم هستند ، از طریق یک به روزرسانی نرم افزاری با استاندارد همگام سازی می شوند.

اخبار متعاقباً برای بالابرهای مشابه از طرف Google و Apple ، هر یک از آنها پشتیبانی مربوط به Matter را در Android اعلام کردند. و در iOS اوایل امسال. همراه با خرید از آمازون ، به نظر می رسد همه اینها زمینه را برای Matter فراهم می کند تا در ماه های آینده اولین نمایش پر سر و صدایی داشته باگردید. به احتمال زیاد طولی نخواهد کشید که شما می توانید لوگوی Matter را که به طور برجسته ای روی بسته بندی محصول برای طیف گسترده ای از اسباب و وسایل که مکانی در خانه شما دارند ، نشان دهد.

 آرم صدور گواهینامه دستگاه های خانه هوشمند Matter

آرم Matter نشان دهنده دستگاه های خانه هوشمند است که دارای گواهینامه خوبی برای یکدیگر و با آمازون Alexa ، Apple Siri و دستیار Google هستند. سیستم های کنترل صدا.


اتحاد استانداردهای اتصال؛ تصویرگری توسط استفان شنکلند / CNET

محبوبیت بالقوه ماده از جذابیت سطح آن ناشی می شود: یک استاندارد منبع باز مبتنی بر IP که از طریق Wi-Fi کار می کند ، از همه سیستم عامل های اصلی کنترل پشتیبانی می کند و مانند یک زبان جهانی عمل می کند که دستگاه های خانه هوشمند می توانند از آن استفاده کنند برای برقراری ارتباط و درک یکدیگر. به USB فکر کنید ، اما بی سیم. از این گذشته ، اینترنت اشیا باید مانند اینترنت باگردید – platform-agnostic و ۹۹٪ یکسان ، بدون توجه به اینکه از کدام دستگاه یا سیستم عامل برای دسترسی به آن استفاده می کنید.

به هر حال این ایده آل است. در همان ارائه WWDC که اپل اعلام کرد Matter به iOS 15 راه پیدا می کند ، این شرکت همچنین دسترسی شخص ثالث Siri را که به تازگی افتتاح گردیده است به شما نشان می دهد که به شما امکان می دهد دستیار AI اپل را از دستگاه هایی مانند ترموستات Ecobee فعال کنید. جذابیت این است که شما برای انجام پردازش محلی گفتار و تأیید اعتبار امنیتی همچنان به یک Apple HomePod Mini (یا HomePod با اندازه کامل متوقف گردیده) در شبکه Wi-Fi خود نیاز دارید. بگذارید با نزدیک گردیدن ماده ، این یک یادآوری باگردید: شرکت های بزرگ فناوری ممکن است مایل باشند کابین خلبان را در خانه متصل شما به اشتراک بگذارند ، اما هر یک از آنها خواهان دستی بر روی فرمان هستند و این می تواند یک سواری تند را ایجاد کند.

هنوز هموار کردن ناهمواری هایی مانند آن – در عین حال که فناوری بزرگی را در كنترل كامل این گروه حفظ می كنید – ممكن است اثر انبوه ماده در خانه هوشمند باگردید. سه فلش جهت دار به سمت داخل که آرم احتمالاً به زودی همه جا موجود ماده را تشکیل می دهند ، ممکن است نمایانگر آمازون ، اپل و گوگل باگردید ، هر یک در یک مرکز مشترک متمرکز گردیده اند – و هر کدام در مرکز عمل ثابت می شوند . با استفاده از Matter ، می توانید با ابزارهای هوشمند پیش نصب گردیده به خانه یا آپارتمانی بروید و کنترل آنها را راحت تر کنید ، هرچند دوست دارید: Apple HomeKit ، دستیار Google ، Amazon Alexa ، Samsung SmartThings ، انتخاب خود را انتخاب کنید. و اگر شما یک کاربر Android هستید که با هم اتاقی ها یا اعضای خانواده ای که iOS را ترجیح می دهند زندگی می کند ، ممکن است Matter به خانه هوشمند شما نیز کمک کند تا کمی بهتر هماهنگ شود.

 http://www.cnet.com/


در حال پخش:
این را تماشا کنید:

پروتکل ماده می تواند سرانجام خانه هوشمند را برطرف کند۷:۱۶

کریس دی سانزو ، مهندس اصلی خانه هوشمند ، آمازون گفت: “این فقط یک استاندارد لامپ نیست ،” زیرا او هدف شرکت را از ایجاد ماده با یافتن روشهای جدید و کاربردی برای استفاده از آن تشریح کرد. یکی از اولین زمینه های تمرکز: تلویزیون های هوشمند باهوش تر.

“قبل از اینکه توضیح دهد چگونه ماده می تواند به کنترل استاندارد صدای تلویزیون یا بهبود عملکرد انتخاب بازیگر کمک کند ، توضیح داد:” این صنعت واقعاً آشفته پروتکل های مختلف است “. . DeCenzo خاطرنشان می کند: تعدادی از تولیدكنندگان تلویزیون از طریق اتحاد استانداردهای اتصال ، از قبل با Matter سوار گردیده اند.

این بدان معنا نیست كه انتظار دارید تجربه خانه های هوشمند بسیار متفاوت از گذشته باگردید. این شرکت ها هنوز رقبای سرسختی هستند که می خواهند با محصولات و ویژگی های جدید از یکدیگر پیشی بگیرند. مشوق آنها تمایز دادن است ، نه تقسیم کردن. به عنوان مثال Matter به شما اجازه نمی دهد به کنترل های دوربین HomeKit و رابط چند منظوره Apple TV در Fire TV Stick یا Chromecast دسترسی پیدا کنید. و دستگاه هایی مانند لامپ های Philips Hue که با استفاده از Zigbee ، Z-Wave یا برخی دیگر از گزینه های کم مصرف برای Wi-Fi ارتباط برقرار می کنند ، برای کار کردن Matter ، همچنان به یک پل متصل به شبکه شما احتیاج دارند ، بنابراین انتظار آن خرابکاری زشت را نداشته باشید. [pdf].

جایی که Matter باید بیشترین تأثیر را در توسعه دهندگان بگذارد ، بدون شک پس از گذشت یک دهه از طریق پرش از حلقه ها ، برای به روز نگه داشتن دستگاه های خود با تقاضای همیشه متغیر هر یک از سیستم عامل هایی که مشتریانشان به آن اهمیت می دهند ، خسته گردیده است. (تصور کنید یک رستوران شلوغ با آشپزهایی که همگی به زبانهای مختلف صحبت می کنند ، در حالی که تیم انتظار باید تلاش کند تا همه را درک کند و غذا را به مشتری مناسب برساند.) با ماده ، سازندگان دستگاه قادر به ایجاد یک استاندارد واحد هستند که همه را به ارمغان می آورد از بزرگان بازی این یک آسانسور بسیار سبک تر است و می تواند باعث صرفه جویی در وقت و منابعی شود که می تواند در وهله اول برای تولید دستگاه های بهتر صرف شود. پاسخ بدون شک “بله” است – حتی اگر خانه هوشمند را کنار بگذاریم ، این نکته قابل توجهی است که فناوری بزرگ واگن ها را دور بزند و با استانداردهای پایه شامل امنیت و حریم خصوصی داده موافقت کند. و گرچه خانه هوشمند هرگز یکپارچه نخواهد بود ، به نظر می رسد ماده چارچوب بسیار بهتری برای چشم انداز فعلی است ، مکانی که مملو از دستگاه هایی از هر سازنده ای است که بهترین فروش جمعه سیاه را داشته و توسط هر یک از شرکت های بزرگ فناوری کنترل می شود راحت ترین (یا حداقل ناخوشایندترین) برای به اشتراک گذاشتن خانه خود. ماده وضع موجود خانه هوشمند را تغییر نخواهد داد ، اما می تواند آن را از راه هایی که به شتاب بخش کمک می کند ، تقویت کند. ممکن است بگویید این فقط یک مسئله زمان است.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت