ناسا عکس حماسی سایه وحشتناک ماه را در ماه گرفتگی خرداد ماه به اشتراک می گذارد

2021-07-22
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 خورشید گرفتگی-مه 10-2021

ناسا EPIC یا دوربین تصویربرداری چند رنگی زمین ، در ماهواره رصدخانه آب و هوای عمیق NOAA یک خورشید گرفتگی را در ۱۰ ژوئن گرفت.


NASA GSFC

در هنگام خورشید گرفتگی ، ماه خورشید را مسدود می کند و نتایج می تواند سایه های واقعا عجیب و غریب و نورهای عجیب و غریب در سطح زمین باگردید.

اما همان واقعه را از فضا مشاهده کنید و می تواند کمی وحشتناک تر به نظر برسد.

دوربین تصویربرداری پلیکروماتیک زمین ناسا (EPIC) در ماهواره رصدخانه آب و هوای عمیق NOAA (DSCOVR) در هنگام کسوف حلقوی خورشیدی که در ۱۰ ژوئن بر روی نیمکره شمالی دیده گردید ، تصویر فوقانی جهان ما را گرفت. به عنوان یک نقطه مات و مبهم عجیب و غریب و ناخوشایند در منطقه قطبی شمال.

این تصویر از نقطه L1 لاگرانژ گرفته گردیده است ، جایی که ماهواره در فاصله تقریباً یک میلیون مایلی زمین فاصله دارد و یک منظره کاملاً منحصر به فرد ارائه می دهد.

“آدام سزابو” ، دانشمند پروژه ناسا از DSCOVR ، در بیانیه ای گفت: “گرفتن تصاویر از نیمه آفتاب خورشید از فاصله چهار برابر دورتر از مدار ماه هرگز متوقف نمی شود.”

خورشید گرفتگی خورشید گرفتگی حلقه ای یا “حلقه آتش” نادر بود. همچنین تصاویر خیره کننده فراوانی از سطح سیاره ما و همچنین تعدادی از هوا نیز تولید کرد.

کسوف بعدی بعدی در ۱۴ اکتبر ۲۰۲۳ تنظیم گردیده است و این یک شرط کاملاً ایمن است که برخی ماهواره ها از جایی تماشا می کنند.

تقویم فضایی ۲۰۲۱ CNET را دنبال کنید تا در جریان آخرین اخبار فضایی امسال قرار بگیرید. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت