مشکلی که جف بزوس و میلیاردرهای دیگر به فضا می روند

2021-07-22
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 blueorigin-ns15-booster-pad

Blue Origin و بنیانگذار آمازون ، جف بزوس ، پس از پرواز آزمایشی ، یک تقویت کننده را در بالشتک بازرسی می کنند. میلیاردر با موفقیت یکی از موشک های خود را به نام “نیو شپارد” روز سه شنبه به فضا سوار کرد.

روز سه شنبه ، بنیان Blue Blue و بنیانگذار آمازون ، جف بزوس ، دومین میلیاردر گردید که از لبه فضا بازدید کرد و به انجام سالتای ریز جاذبه پرداخت ، یک هفته و نیم بعد از ریچارد برانسون و ویرجینش هواپیمای فضایی کهکشانی از نیومکزیکو بالا رفت. این سفرها یک ماه تاریخی را در پروازهای فضایی ایجاد کرده اند ، و باعث ایجاد تعجب و هیبت نسبتاً خوبی گردیده اند.

اما شاید واکنش حتی شایع تر ، دور زدن چشم همراه با برخی اظهارنظرها در مورد ثروت ناپسند یا منافع منفی یا بدتر از آن باگردید.

بعد از سالها تماشای بزوس ، برون و الون ماسک از اسپیس ایکس امپراتوریهای خود را به سمت بالا فراتر از قدرت ثقلی امتداد دادند ، فکر می کنم چنین بدبینی ممکن است منصفانه باگردید ، اما بقیه ما را از این مسئله دور می کند. تماشای مسابقه میلیاردر فضایی همچنین یک حقیقت غم انگیز درباره آینده ما در فضا را به عنوان یک گونه روشن می کند: ما کنترل سرنوشت خود را در کیهان از دست داده ایم.

 http://www.cnet.com/


اکنون در حال بازی:
این را تماشا کنید:

به فضانوردان Blue Origin در جاذبه صفر مراجعه کنید۱:۴۳

مزیت: میلیاردرها

بیش از پنج سال پیش ، یك شركت ساز در لاس وگاس به ماسك و اسپیس ایكس شانس ۵ به ۱ داد كه اولین موجودی است كه انسان را در مریخ قرار داده است. احتمال اولین بودن ناسا ۸۰ بر ۱ بود. در آن زمان فکر می کردم این کمی احمقانه است با توجه به اینکه ناسا قبلاً مردم را روی ماه سوار کرده بود و SpaceX تازه ارسال بار به مدار را آغاز کرده بود.

نیم دهه بعد ، این احتمالات منطقی تر به نظر می رسند: SpaceX در حال حاضر نمونه های اولیه موشک مریخ خود را پرتاب و فرود می آورد در حالی که ما منتظر اولین تاخیر سیستم پرتاب فضایی ناسا برای مأموریت ها به ماه و فراتر از آن

علاوه بر این ، یک فرد متوسط ​​بسیار بیشتر از آنچه که باید از برنامه های به تعویق انداخته گردیده ناسا برای ماه آگاه باگردید ، می داند که الون ماسک و SpaceX و جف بزوس و Blue Origin در فضا چه کاری انجام می دهند. ، مریخ یا تلسکوپ فضایی جیمز وب .

تقصیر این اختلاف در جلب توجه بیشتر به گردن افراد رسانه ای مانند خودم است تا اینکه ناسا. این کمک نمی کند که آژانس در رحم یک سیستم سیاسی باگردید که نه تنها بودجه بلکه رهبری آن را نیز تأمین کند ، هر دو می توانند هر چند سال یکبار تغییر چشمگیر کنند.

بنابراین جای تعجب نیست که کارآفرینانی مانند ماسک و بزوس توانسته اند شکاف ناشی از م institutionسسه ای پیر و ناکارآمد مانند ناسا را ​​شناسایی کنند ، از این فرصت استفاده کرده و موشکی بهتر بسازند و چشم انداز جسورانه تری برای آینده ترسیم کنند.

و در اینجا مسئله اصلی نهفته است. جاه طلبی بزرگ ماسک در جمع آوری مریخ ، و برنامه بزوس برای انتقال صنعت و شاید برخی از کانکس های لوکس جدید و شیرین به مدار ، تلاش هایی در سطح تمدن بی سابقه است که اساساً از روی هوس و علاقه فقط دو مرد تصور می گردید.

به این فکر کنید. این شانس اکنون منصفانه به نظر می رسد که وقتی اولین عضو گونه ما پا به سیاره دیگری بگذارد ، به این دلیل خواهد بود که ماسک ، معروف به “Dogefather ” – بزرگترین طرفدار ۴۲۰ و ۶۹ جوک در جهان – تصمیم گرفت برای انجام این.

این کار برای از دست دادن هیچ چیز از ماسک است (خوب ، شاید فقط کمی).

نه SpaceX و نه Blue Origin بلافاصله به درخواست نظر پاسخ ندادند.

بازگشت به فضای عمومی

به نظر من ، با گلایه از بیهوده میلیاردرها برای هدر دادن پول در فضا وقتی این همه مشکل در زمین داریم ، این نکته را از دست می دهد. آنچه که باید نگران کننده باگردید ، فکر می کنم این است که چگونه دستور کار و گفتمان عمومی درباره فضا اکنون توسط بسیاری از افراد بسیار ثروتمند جهان هدایت می شود.

شاید تلاش های این افراد و شركت های آنها منافع عمیقی را برای بشریت به همراه داشته باگردید ، اما ما همچنین می توانیم به عنوان یك جامعه تصمیم بگیریم كه در فضا به دنبال خودشان ، برای به خاطر خودمان تلاش كنیم

فضا می تواند کلید حل برخی از بزرگترین مشکلات ما باگردید ، خواه از طریق انرژی خورشیدی مبتنی بر فضا ، استخراج سیارک یا بله ، تبدیل مریخ به سیاره پشتیبان مطمئناً اینها همه ایده های بسیار دور از ذهنی هستند ، اما اختصاص منابع برای تحقیق در مورد پتانسیل آنها بسیار کم است ، و این به این معناست که همه چیز به نظر می رسد خیلی دور از دسترس هستند.

و به هر حال ، تاریخ نوآوری فضایی نشان می دهد که شاید خیلی دیوانه نباگردید که انتظار داشته باشید یادگیری نحوه زنده ماندن در ماه یا مریخ نیز می تواند روش های جدیدی برای کاهش تأثیر خود بر محیط زمین به ما یاد دهد.

ناسا مرز فضا را برای مسك ، بزوس و دیگران فراهم كرد تا تولید موشكهایی را به دست بگیرند كه به نظر می رسد از فضاپیماهای پیشگام با بودجه عمومی دوره های قبلی ، توانایی ، كارآیی و ارزانتری داشته باشند. عالیه. اکنون زمان آن فرا رسیده است که ما مردم تصمیم بگیریم در کدام مرزها می خواهیم در مرحله بعدی کاوش کنیم ، به جای اینکه منتظر یک شخص ثروتمند دیگر باشیم.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت