چرا کداک به دلیل یک پست در اینستاگرام از چین عذرخواهی کرد

2021-07-22
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1188316163

اوزان كوز / گتی

منطقه سین کیانگ چین به عنوان موضوعی فزاینده برای رهبران جهان و مشاغل بین المللی تبدیل گردیده است. گفته می شود بیش از ۱ میلیون مسلمان اویغور در اردوگاه های کار “بازآموزی” در داخل قلمرو بازداشت گردیده اند. چین نسبت به اتهامات نقض حقوق بشر و نسل کشی حساس تر گردیده است ، همانطور که وزارت امور خارجه ایالات متحده در ژانویه اعلام کرد ، و اغلب نسبت به چنین اتهاماتی واکنش تهاجمی نشان می دهد.

کداک آخرین شرکتی است که در باتلاق حرکت می کند انتظارات غرب و چین. این شرکت قبل از حذف سریع عکس ها و عذرخواهی بعد از واکنش برخی از کاربران چینی ، به طور خلاصه یک سری عکس از سین کیانگ در اینستاگرام منتشر کرد. در مورد این موضوع کپشن نوشته گردیده توسط پاتریک واک ، عکاس این مجموعه نوشته گردیده بود که منطقه را “کابوس اورولایی” می خواند.

واک بین سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ بارها به این منطقه سفر کرده و عکسهایش در کتابی به نام گرد و غبار وجود دارد . کداک ، که واک از دوربین هایش برای کارهایش استفاده می کند ، منتخبی از عکسهای خود را در حساب اینستاگرام خود منتشر کرده و به حساب واک پیوند می دهد – جایی که کاربران می توانند عنوان زیر را در مورد منطقه سین کیانگ بخوانند: در پی یک زندانی دسته جمعی جمعیت اویغورها و دیگر اقلیت های مسلمان در مرکز یک اعتراض بین المللی قرار داشته است “. “این مجموعه کار روایتی بصری از منطقه را به تصویر می کگردید و شاهدی برای هبوط ناگهانی آن به دیستوپی اورولین است.” ، انتقاد غرب از سین کیانگ را به منظور جلوگیری از صعود چین ، اختراع یا اغراق آمیز ببینید. شرکت های بین المللی به طور فزاینده ای در حال انتخاب هستند که بین مشتریان در غرب و مشتری های در حال رگردید و سودآور آن در چین یکی را انتخاب کنند. شرکت هایی مانند نایک برای تمیز کردن زنجیره های تامین پنبه از سین کیانگ از غرب تحت فشار قرار گرفته اند و در چین به دلیل انجام این کار مورد انتقاد قرار گرفته اند. H&M پس از آنكه شركت سوئدی در مورد استفاده از پنبه در منطقه صحبت كرد ، فروش خود را در چین مشاهده كرد.

پست واک به یک موضوع عظیم گفتگو در Weibo ، یک پلت فرم رسانه های اجتماعی چینی مشابه توییتر تبدیل گردید. در یکی از نوشته های “کداک نخرید” ، “کداک از آثار عکاسانی که به عمد سرکوب اقلیت های قومی چین در سین کیانگ را لکه دار می کنند” پشتیبانی می کند. پاسخ مقامات چینی مشخص نیست ، اما نشریات دولتی چین اخباری انتقادآمیز از کداک را منتشر کردند. در گلوبال تایمز در یک داستان آمده است: “غیر معمول نیست که غرب با تحریک نیروهای ضدچین به ریاست ایالات متحده در مورد مسئله سین کیانگ هیاهو می کند.” کداک چند روز بعد عکسها را کشید و با انتشار بیانیه ای از “به دلیل هرگونه سوerstand تفاهم یا تخلفی که ممکن است باعث گردیده باگردید” عذرخواهی کرد.

Kodak در بیانیه جداگانه ای که در پلتفرم رسانه های اجتماعی چینی WeChat منتشر کرد ، احترام بیشتری به خرج داد. در بیانیه ترجمه گردیده توسط Hong Kong Free آمده است: “برای مدت طولانی ، کداک رابطه خوبی با دولت چین داشته و با ادارات مختلف دولتی همکاری نزدیک داشته است. ما همچنان به احترام دولت چین و قانون چین احترام خواهیم گذاشت.” مطبوعات.

“ویلیام نی ، هماهنگ کننده تحقیق و حمایت از شبکه چینی ، گفت:” این فقط یک نمونه رقت انگیز دیگر از چگونگی تمایل شرکتها به سانسور حتی با یک نسل کشی فرهنگی مداوم ، فقط برای حفظ دسترسی به بازار چین است. ” مدافعان حقوق بشر.

“مشاغل وظیفه دارند در طول فعالیتهای تجاری خود به حقوق بشر احترام بگذارند ، و برای شرکتی مانند Kodak این شامل احترام به حق آزادی بیان برای افرادی است که از فیلم آن استفاده می کنند.”

سو Ab استفاده از جمعیت اویغوری سین کیانگ در طول چند سال گذشته به طور فزاینده ای تبلیغ گردیده است. به امید سرکوب احساسات تجزیه طلبانه مقامات چینی بیش از ۱ میلیون اویغور را در “اردوگاه های تحصیل مجدد” بازداشت کرده اند. این ایالت به استفاده از آی یو دی ، جلوگیری از بارداری و عقیم سازی برای کاهش میزان زاد و ولد متهم گردیده است. در ماه ژانویه ، وزارت امور خارجه ایالات متحده رفتار چین با “نسل کشی” اویغور را اعلام کرد. “از یک سو ، اکثر شرکت ها در کوتاه مدت مطیعاً تسلیم خواهند گردید. اما از طرف دیگر ، این موارد توجه گسترده سیاست گذاران و مصرف کنندگان غربی را در مورد خطرات اتصال به بازار چین جلب می کند.”

کداک تماس گرفت برای نظر بیشتر اما بلافاصله پاسخ نداد.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت