اکتیویژن بلیزارد توسط کالیفرنیا به دلیل فرهنگ “کار برادر پسر” در محیط کار شکایت کرد

2021-07-22
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1085037702

مجموعه اسمیت / گادو / گتی

یک محیط “پسر خشن” مملو از آزار جنسی و تبعیض در محیط کار است. این همان چیزی است که ایالت کالیفرنیا از طریق یک دادخواست انفجاری که روز سه شنبه توسط وزارت اشتغال عادلانه و مسکن (DFEH) تشکیل گردید ، اکتیویژن بلیزارد را متهم می کند.

دادخواست DFEH به طور رسمی اکتیویژن بلیزارد را به تبعیض در محل کار متهم می کند. این ادعا می کند که زنان نه تنها ناعادلانه جبران می شوند ، بلکه مورد آزار و اذیت های قابل توجهی قرار می گیرند. DFEH اکتیویژن بلیزارد را “زمینه ای برای آزار و اذیت و تبعیض” خواند که در آن زنان تحت پیشرفت های جنسی منظم توسط مردان قرار می گیرند ، که اغلب اوقات افراد عالی رتبه هستند و تا حد زیادی مجازات نمی شوند.

“زنان و دختران در حال حاضر تقریبا نیمی از گیمرها را در آمریکا تشکیل می دهند ، اما صنعت بازی همچنان به مردان توجه می کند” ، دو برابر اکتیویژن-بلیزارد رگردید درصد رقم ، درآمد سالانه ده رقمی و فعالیتهای بازاریابی متنوع اخیر متأسفانه تغییر کمی کرده است. “

اکتیویژن بلیزارد ، که عناوینی از جمله Call of Duty و World of Warcraft را منتشر می کند ، و سال گذشته بیش از ۸ میلیارد دلار درآمد داشته است ، آخرین مجموعه از غول های بازی است که با انتقادات نسبت به فرهنگ محل کار روبرو می شود. مدیرعامل Riot Games ، شرکتی که در پشت لیگ بسیار مشهور Legends ، در ماه فوریه توسط یک کارمند سابق به آزار جنسی متهم گردید – فقط یک سال پس از پرداخت ۱۰ میلیون دلار به بیش از ۱۰۰۰ زن برای تأسیس یک دادخواست تبعیض. سال گذشته دهها مورد اتهام آزار و اذیت جنسی در یوبی سافت ، که اساسینز کرید را منتشر می کند ، منجر به استعفای سه مدیر گردید.

مصور ادعاهایی که DFEH علیه اکتیویژن مطرح می کند ، یک مراسم اداری است که به آن “خزیدن مکعب” گفته می شود. ادعا می شود که مردان الکل “فراوان” می نوشند ، از داخل اتاقک های اتاق می خزند و “رفتارهای نامناسبی” را شامل می شوند. این دادخواست توصیف رویارویی با حوادث ، از جمله ادعاهایی است که یک کارمند زن در هنگام سفر کاری در اثر رابطه سمی با یک ناظر خودکشی کرده است.

اکتیویژن-بلیزارد در بیانیه ای که به رسانه ها منتشر گردید ، قاطعانه دادخواست را رد کرد. در این بیانیه آمده است: “DFEH شامل توصیفات تحریف گردیده و در بسیاری از موارد نادرست از گذشته بلیزارد است” ، و وزارت امور خارجه را به تشکیل گزارش عجولانه و نادرست متهم کرد. این شرکت اظهار داشت که با درج “خودکشی دلخراش کارمندی که فوت او هیچ تاثیری ندارد” در پرونده “بیمار” گردیده است.

“تصویری که DFEH ترسیم می کند محل کار امروز بلیزارد نیست. در گذشته چندین سال و همچنان که از تحقیقات اولیه آغاز گردیده است ، ما تغییرات قابل توجهی برای پرداختن به فرهنگ شرکت و ایجاد انعکاس تنوع بیشتر در تیم های رهبری خود ایجاد کرده ایم.

فراتر از آزار و اذیت در محل کار ، دادخواست DFEH همچنین ادعا می کند تبعیض سیستماتیک علیه زنان. زنان در ازای همان کار دستمزد کمتری دریافت می کنند ، دادخواست ادعا می کند و بیشتر تحت بررسی قرار می گیرند. دیپرتمنت از Activision-Blizzard به دلیل استخدام زنان کمتر از مردان انتقاد کرد – طبق گفته ۲۰٪ از کارمندان این شرکت زن بودند – و به دلیل “رهبری عالی” منحصراً سفیدپوست و مرد آن. از ۱۲ سمت رهبری ذکر گردیده در وب سایت شرکت ، سه مقام توسط زنان پر گردیده است.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت