Peppa Pig لهجه کودک شما را تغییر نمی دهد. اما این زندگی شما را تسخیر می کند

2021-07-22
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 Peppa Pig

اکنون فقط Peppa Pig وجود دارد.


Javier Carrión / Europa Press از طریق گتی ایماژ

من نمی دانم کودک ۲ ساله من چگونه از Peppa Pig مطلع گردید. ما مطمئناً هرگز او را با آن آشنا نکردیم. شاید کودک دیگری آن را ذکر کرده باگردید. مهم نیست مانند خدایان قدیمی لاوکرفتین Cthulhu و Yog-Sothoth ، نیازی نیست که به پپا خیره شوید. فقط ایده پپا کافی است. هنگامی که پپا وجود دارد ، فقط پپا وجود دارد.

این هفته وال استریت ژورنال گزارش داد که بچه های آمریکایی در حین قفل های COVID-19 از کارتون Peppa Pig ساخته گردیده در انگلستان بسیار دیدن کردند که بچه ها لهجه های انگلیسی را برداشتند. این خیلی خنده داره. برای هرکسی که از حساسیت های هالیوود و حق رای دادن مک دونالد برای تسخیر جهان ابراز تاسف کند ، سرگرم کننده است. این یک مشت محکم برای انگلیسی هایی است که کاملاً نمی توانند احساس نفوذ خود را در این جزیره بارانی کوچک رها کنند. و این برای کارشناسان زبانشناسی کاملاً خنده دار است ، زیرا ادعای #PeppaEffect هر چند سال یک بار منتشر می شود (ما آن را در سال ۲۰۲۱ و قبلاً در سال ۲۰۱۹ مشاهده کردیم) ، و این درست نیست.

اما این یکی از مهمترین نگرانی ها را نشان می دهد بسیاری از والدین در طی همه گیری: با کودکانی که باید در خانه تعطیل شوند و مراقبت از کودکان در دسترس نباگردید ، چه باید کرد ، به خصوص اگر شما مجبور باشید یک روز کامل کار را در همان فضای بسته انجام دهید. ساعات زیادی در روز وجود دارد که کودک شما ، کودک نوپا یا نوجوان شما را در چند ثانیه اندازه گیری می کند. سفرهای بسیار زیادی به پارک وجود دارد که می توانید انجام دهید ، به خصوص هنگامی که زمستان دور می زند یا خدای ناکرده کسی بیمار می شود. تحت این فشار ، دستورالعمل های مربوط به زمان نمایش به ناچار از پنجره خارج می شوند. بعضی اوقات باید کودک خود را مقابل پپا پارک کنید.

قبل از اینکه بیشتر از این پیش برویم ، باید اشاره کنم که من انگلیسی هستم ، و همانطور که در مورد لهجه های انگلیسی صحبت می کنیم تا چند ایزم عجیب انگلیسی را در این قسمت به من عطا کند. اگر دوست دارید ، می توانیم آن را به یک بازی نوشیدنی تبدیل کنیم: هر بار که من از واژه “پیاده رو” استفاده می کنم ، یک فنجان چای بنوشم ، اگر ملکه را ذکر کنم و اگر دولت را بفروشم ، هر بار که بفروشم چند کلاهک بزنم

بچه ها از تلویزیون لهجه نمی گیرند. آنها از مکالمه با همسالان خود زبان را توسعه می دهند. اگر کودک در محیط دیگری بزرگ شود حتی ممکن است لهجه والدین به او منتقل نشود. (من و همسرم در حال حاضر به دلیل چگونگی گفتن “حمام” ، http://www.cnet.com/ “مسیر” و “چمن” ، که من گمان می کنم از دست خواهم داد ، درگیر جنگ فرسایشی هستیم. لهجه کودک شما را مخدوش نمی کند: همه آنچه که در اینجا اتفاق می افتد این است که کودکان در کشورهای دیگر ممکن است کلمات یا عبارات خاص انگلیسی را انتخاب کنند ، مانند “مومیایی” ، http://www.cnet.com/ “zeh-bra” یا ” درخواست شما برای کمک به معلولیت رد گردیده است. “

همانطور که مجله نیویورک جک دنتون با خستگی خاطرنشان کرد #PeppaEffect ، ارتباط انبوه پرسرعت اینترنت به این معناست که تلفظ صحیح نیست به کشورهای دیگر منتقل می شود ، عامیانه جدید است. که کاملاً روشن است. می دانید چه چیزی روشن نمی شود؟ دو بزرگسال بزرگسال (من و همسرم) ، کاملاً سالم و سالم ، جدا از موارد خفیف کمبود خواب ، در اطراف خانه ما غر می زنند ، “Do-do-do-do-do، do-do-do”. و سپس به آرامی به یکدیگر پاسخ می دهیم ، “Pehhh-pa Pig …”

می توانید این را در ذهن خود بشنوید ، نه؟ اگر نمی توانید ، تبریک می گویم جوان هستید. شاید شما هنوز والدین نیستید ، یا ممکن است باشید اما کودک شما هنوز هم همه چیز ناخوشایند است و هنوز هم به طرز ستودنی شما را پرتاب می کند. خوب از گل مایل به توت فرنگی و احساسات TikTok لذت ببرید ، زیرا این هگردیداری از آینده شماست. پپا می آید. و یکبار که پپا را تماشا می کنید ، با پپا یکی هستید. شما پپا می شوید.

 Peppa Pig

Peppa Pig یک پدیده جهانی است ، حتی در چین ممنوع ماند.


Matthew Knight / Getty

نه ، شما را برای تماشای Peppa Pig ندارید. یک مادر در مهد کودک ماست که آن را در خانه نخواهد داشت. او حتی از مهد کودک برای تشویق به گفتگو با پپا گفت. این زن یک آمازون متقلب است. و در واقع ما به عمد سعی کردیم بچه خود را از کلمه P عایق بندی کنیم. بله ، ما چیزهایی را می شنیدیم – هر پدر یا مادر جدیدی دارند. گزارش های مبهم خط مقدم جبهه از خواهرزاده ها و برادرزاده ها و پدرخوانده ها رادیکالیزه می شود ، مانند صحنه جلسات خلاصه در آخرالزمان اکنون به جز اینکه مارلون براندو خیال خود را از دست بدهد ، کودک نو پا یک عصبانیت را روی یک خوک کارتونی پرتاب می کند.

اما مقاومت بی فایده بود. یک روز دختر ما از مهد کودک به خانه آمد و خواستار “پپا ، پپا!” و از آن زمان ، Peppa Pig حضوری روزمره در زندگی ما داشته است. ما در جهان سینمایی Peppa غرق گردیده ایم: کتاب ها ، اسباب بازی ها ، آلبوم های برچسب ، آثار.

ببینید ، ما پوش آورهای کامل نیستیم. رفتارهای خاصی وجود دارد که ما اجازه نمی دهیم ، مرزهای ثابت که ما حفظ می کنیم ، روبیکون هایی که از آنها عبور نخواهیم کرد من از جستجوی موسیقی Peppa در Spotify خودداری می کنم. در غیر این صورت وقتی پپا را تماشا نمی کنیم ، به Peppa گوش خواهیم داد.

ما حتی سعی کردیم که مقابله کنیم. هنگامی که kiddo ما Bluey یا JoJo و Gran Gran را درخواست می کند ، یک مرهم آرام بخش از شستشوی کامل خانه و خانه است. وقتی دخترم واقعاً خواست که به تماشای King Rlolo و آقای Benn ، انیمیشن های دلهره آور و مبهم فازی مربوط به دهه های ۱۹۷۰ و ۸۰ که از Britbox پخش می شود ، خوشحال گردیدم. از همه بهتر ، همانطور که دخترم با Peppa Pig وسواس دارد ، او به همان اندازه یا احتمالاً با Hey Duggee وسواس بیشتری دارد! من هم با هی داگی وسواس دارم! خنده دار است ، مفید است ، به زیبایی طراحی گردیده و بسیار بسیار احمقانه است. هی داگی بهترین است.

اما قبل از اینکه بدانید … “Peppa، Peppa!” من تمام تلاش خود را می کنم تا روشهایی را که والدین حسابهای اینستاگرام مانند BigLittleFeelings توصیه می کنند ، اتخاذ کنم ، اما تقاضای کودک نوپا فقط عنصری از پدر بودن است که باید بپذیری ، مانند کمر درد و شورتهای باری.

بیش از ۳۰۰ قسمت Peppa Pig از زمان شروع سریال در ماه مه ۲۰۰۴ و این احساس به ما دست می دهد که ما همین سه صد بار را تماشا کرده ایم. ما می توانیم حداقل در چهار سرویس پخش جریانی مختلف در ترکیب های مختلف فصلی آن را تماشا کنیم ، و هر تلاشی برای ترتیب دادن به آنها را به سخره می گیریم.

ببینید ، من از از پپا متنفر نیستم. فصل ۷ در مارس امسال با پیروزی پپا و خانواده اش در سفر به آمریکا آغاز گردید ، ادیسه ای چهار اپیزودی افسانه ای در قلب رویای آمریکایی. این Easy Rider است که در MS Paint متحرک گردیده است. این قوس ثابت کرد که در حالی که خانم خرگوش یکی از خرگوش است که چندین کار در انگلیس انجام می دهد ، چندین مختلف خانم خرگوش وجود دارد که کارهای مختلفی در آمریکا انجام می دهند. این استعاره ای است که می خواهم روزی آن را باز کنم ، اگر فقط کمی بخوابم.

شاید بگویید که من بیش از حد درباره یک نمایش تلویزیونی کودک فکر کرده ام. به شما که می گویم ، هوم ، بله متشکرم من این را می دانم. من شب بیدار می خوابم و در سوگ دانش هایی که نام دوستان Peppa Pig از سر من بیرون می کگردید ، بیدار می مانم. من در حین تماس های زوم با تعجب می پرسم که چرا حیوانات انسان شکسته به دکتر و دامپزشک نیاز دارند. من همچنین گاهی اوقات فریاد می زنم “A-woof woof!” مانند Duggee یا “This is your pinecones Snowden!” مانند آن قسمت از Messy Goes to Okido. و من با خودم رقابت می کنم تا ببینم چه کسی می تواند بهترین برداشت را از آقای پیاز از Moon and Me انجام دهد. (کلید تأثیر خوب آقای پیاز ، درست است ، تعادل بینی و اهمیت خود است. “پیاز!” شما امتحان می کنید. “پیاز!” هوم. مال من بهتر است.)

خوشبختانه برای ما ، دخترم قبلاً انگلیسی بنابراین ما نمی دانیم که او چقدر لهجه را از پپا گرفته است. اما رفتاری را که وی از جریان و صفحه نمایش و همه این وسایل جدید که هرگز در زمان کودکی من هرگز نداشته ایم ، می بینیم. او آموخته است که وقتی YouTube را با یک iPad تماشا می کند ، می تواند ریز عکسها را له کند و یک چیز رنگارنگ جدید فوراً به کره چشمش سر می زند ، و به او یک نانو ثانیه توجه می کند و در عین حال او را به سمت عجیب و غریب می کگردید و حفره های محتوای عجیب و غریب و اگر فقط فریاد بزند: “بیشتر پپا! بیشتر پپا!” او یاد گرفته است. با پایان یافتن هر قسمت ، بله ، تعداد بیشتری پپا وجود خواهد داشت. وقتی ما به جای هدایت او به سمت منوی تنظیم گردیده تلویزیون پخش گردیده برای کودکان ، یک سرویس جریان a-la-cart را شلیک می کنیم ، پس پخش خودکار به معنای قسمت های بی پایان است.

بیشتر پپا ، برای همیشه.

یک سال و نیم قفل و اضطراب و قفل کردن یک تجربه عجیب و منزوی کننده بوده است ، و من در مورد هر کسی که بچه خود را برای مدت زمان طولانی جلوی صفحه نمایش متصل کند قضاوتی نمی کنم. همه ما مجبور بوده ایم روز به روز ، هفته به هفته ، ماه بعد از ماه جدا گردیده در همان آپارتمان ها و آپارتمان ها و خانه ها کار و آشپزی کنیم و زندگی کنیم. اگر فرستادن فرزندتان به تاریخ ملاقات با پپا به این معنی بود که باید کار خود را ادامه دهید یا کارهای خانه را به انجام برسانید یا فقط یک دقیقه لعنتی به شما فرصت می دادید تا نفس نفس خود را بکشید ، کاملاً عادلانه است.

ما به عنوان یک جامعه باید به طور مشترک با اینکه بچه های ما با فناوری دیجیتال چگونه ارتباط برقرار می کنند ، اما پیچیده تر از تعیین محدودیت زمانی برای تماشای آنها است. فکر کردن در مورد رفتارهایی که بچه ها از تعامل کنترل نگردیده با صفحه هایی که به آنها تحویل می دهیم ، به همان اندازه مهم است. در مقایسه با آن ، چند جمله کوچک خنده دار بریتانیایی چندان بد به نظر نمی رسد.

کودکانی مانند Peppa Pig. همه Peppa Pig را دوست دارند. همه باید Peppa Pig را پرستش کنند. بیشتر پپا! More Peppa!

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت