نگران سوختن OLED نینتندو سوییچ هستید؟ ابتدا این را بخوانید

2021-07-22
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 nintendoswitcholedmodel-02

سوییچ جدید که در ماه اکتبر عرضه می شود دارای یک صفحه نمایش ۷ اینچی OLED است.


نینتندو

Nintendo Switch OLED اکنون با قیمت ۳۵۰ دلار و در ماه اکتبر با پیش سفارش در دسترس است و در حال حاضر به یک موضوع داغ تبدیل گردیده است. من می گویم داغ گردیدن ، اما این ممکن است فکر اشتباهی به شما بدهد. ببینید ، من تلویزیون ها را برای CNET مرور می کنم و افراد زیادی از من درباره سوزاندن تلویزیون های OLED که سالهاست توصیه می کنم ، از من س askال می کنند. حتی اگر این تلویزیون بسیار کوچکتر از تلویزیون باگردید ، صفحه نمایش ۷ اینچی براق و براق OLED موجود در نینتندو سوییچ ممکن است همین سوالات را برانگیزد. پاسخ من برای سوییچ همان جواب تلویزیونهاست: من نگران سوختن نیستم. و براساس آنچه اکنون می دانم ، بیشتر خریداران احتمالی دیگر نیز نباید باشند.

بیشتر بخوانید : جدید Nintendo Switch OLED: هر کاری که می تواند (و نمی تواند) انجام دهد

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم. امروز صفحه ها – در تلویزیون ، تلفن ، لپ تاپ ، تبلت ، ساعت های هوشمند و بله ، کنسول های قابل حمل بازی – از دو فناوری عمده استفاده می کنند: OLED (دیود ساطع کننده نور آلی) و LCD (نمایشگر کریستال مایع) . صفحه های OLED کیفیت تصویر بهتری نسبت به صفحه های LCD دارند ، بیشتر به این دلیل که می توانند سایه ای کامل از رنگ سیاه ایجاد کنند که باعث ایجاد کنتراست و “پاپ” بهتر و همچنین اشباع تر و غنی تر بودن رنگ می شود.

نینتندو بر روی صفحه نمایش ۷ اینچی OLED موجود در سوئیچ جدید “رنگهای واضح و کنتراست واضح” را به زبان می آورد و دلیلی ندارم که در این ادعا شک کنم. در طول سالهایی که صاحب سوئیچ اصلی و ساعتهای بی شماری بازی روی صفحه LCD آن گردیده ام ، در بهترین حالت از نظر کنتراست و رنگ آن را متوسط ​​ارزیابی کردم. من کاملا انتظار دارم که سوییچ جدید بسیار بهتر به نظر برسد.

 مدل OLED نینتندو سوییچ

سطح سیاه عالی و رنگ اشباع تر باعث می شود صفحات OLED از LCD بهتر به نظر برسند.


نینتندو

شبح در دستگاه

یک نقطه ضعف بالقوه در فناوری OLED چیزی است که به عنوان سوختن شناخته می شود. همانطور که ما آن را در راهنمای گسترده خود برای سوختن صفحه OLED قرار داده ایم: “سوختن زمانی است که بخشی از یک تصویر باگردید – برای مثال دکمه های ناوبری روی تلفن ، یا نشانگر کانال ، علامت گذاری خبر یا تابلوی امتیازات در تلویزیون – بدون توجه به اینکه چه چیز دیگری روی صفحه ظاهر شود ، همچنان به عنوان یک پس زمینه شبح باقی می ماند. “

سازندگان تلویزیون و تلفن که صفحه های OLED را می فروشند ، از LG گرفته تا Apple تا Google ، احتمال سوختن را تأیید می کنند – – معروف به “ماندگاری تصویر” یا “حفظ تصویر”. همه آنها آن را به عنوان اتفاقی توصیف می کنند که می تواند تحت شرایط “گردیدید” یا “نادر” اتفاق بیفتد ، و من موافقم.

در اینجا پاسخ نینتندو به درخواست من برای اظهار نظر در مورد سوختن وجود دارد:

ما صفحه OLED را طوری طراحی کرده ایم که حداکثر طول عمر را داشته باگردید ، اما اگر به مدت طولانی تحت تصاویر ثابت قرار بگیریم ، نمایشگرهای OLED می توانند حفظ تصویر را تجربه کنند. دوره زمانی. با این حال ، کاربران می توانند با استفاده از ویژگی های موجود در سیستم های سوئیچ نینتندو ، از جمله عملکرد روشنایی خودکار برای جلوگیری از روشن گردیدن بیش از حد صفحه و عملکرد خواب خودکار ، اقدامات پیشگیرانه ای برای حفظ صفحه نمایش [by] انجام دهند. حالت خواب خودکار پس از مدت کوتاهی.

در طی سالهای گذشته با مرور تلویزیونهای OLED (و تماشای آنها) من هرگز خودم را دچار سوختگی نکرده ام ، هرچند که هرگز به طور مستقیم آزمایش نکرده ام. یک سایت بررسی می کند که ، rtings.com ، آزمون رایت تلویزیون در دنیای واقعی را انجام داده و به این نتیجه رسیده است: “ما انتظار نداریم که بیشتر افرادی که محتوای متنوعی را بدون مناطق ساکن مشاهده می کنند ، مشکلات سوختن با OLED را تجربه کنند تلویزیون. “

به عنوان یک صفحه نمایش که در درجه اول بازی ها را نشان می دهد ، صفحه نمایش OLED در نینتندو سوییچ قطعاً دارای برخی عناصر ثابت مانند نمره های مداوم در گوشه ها ، میله های زندگی ، تعداد مهمات و نمادهای وضعیت است. اگر مدت زمان طولانی روی صفحه بماند ، اینها می توانند باعث سوختن شوند.

 nintendo-switch-oled-white-2021-4

عناصر صفحه نمایش استاتیک مانند شمارنده دور می توانند باعث سوختن شوند ، اما احتمالاً اینگونه نخواهد بود روی صفحه به اندازه کافی طولانی برای انجام این کار.


نینتندو

من نگران هستم؟

علیرغم تداوم عناصر صفحه استاتیک در بازی ها ، دلایل زیادی وجود دارد که من نگران سوختن در سوییچ OLED نیستم. در اینجا چند مورد ذکر گردیده است.

  • عناصر ثابت مانند نمره ، نوار حیات یا شبکه مجبور هستند که ساعتها روی صفحه بمانند.
  • اگر بازی های مختلفی انجام دهید ، آنها عناصر ثابت متفاوت (یا بدون) دارند. ، که این مسئله را کاهش می دهد یا از بین می برد.
  • سوئیچ علاوه بر خود بازی ها ، یک عنصر منوی ثابت و ثابت مانند نوار ناوبری در برخی از تلفن ها ندارد.
  • همانطور که نینتندو اشاره کرد ، سوییچ دارای یک اتوماتیک است ویژگی روشنایی و حالت خواب خودکار که بعد از یک دوره مشخص صفحه را کاملاً خاموش می کند و به کاهش مشکل کمک می کند.

حال اگر من نوعی گیمر بودم که تقریباً به طور انحصاری همان بازی را بازی می کردم ، همان که همان را روشن نگه داشت ، عناصر ثابت ثابت روی صفحه قابل حمل به طور مداوم ، من از سوئیچ OLED اجتناب می کنم. اما من (مثل هر کاربر سوئیچ دیگری که می شناسم) با انجام بازی های مختلف به اندازه کافی متنوع روی صفحه ظاهر می شوم که مشکلی در ایجاد مشکلی ایجاد نمی کند.

اینجا جایی است که من اشاره کردم که این فقط حدس است ، بر اساس من تجربه شخصی خود را به عنوان یک بازبینی تلویزیون ، یک بازیگر سوئیچ و کسی که از زمان سامسونگ ویبرانت (حدود ۲۰۱۰) صاحب تلفنی با صفحه OLED است. سوئیچ جدید به تازگی اعلام گردیده است و شاید چیزی مانند شماره سوختن Google Pixel 2 XL ، که در آن نوار ناوبری مداوم باعث سوختن می شود ، پس از ورود به بازار برای برخی از کاربران OLED Switch ظاهر شود. . اما به دلایلی که در بالا ذکر گردید ، من شک دارم.

 nintendoswitchfamily-01

سوئیچ OLED جدید در کنار سایر مدل های سوییچ ، که ارزان تر هستند و صفحه های استاندارد LCD را ارائه می دهند ، فروخته می شود. [۱۹۶۵۹۰۰۳] نینتندو

اگر این احتمال شما را نگران می کند ، قطعاً سوییچ جدید را خریداری نکنید. یا فقط یک سوییچ با یک صفحه نمایش LCD سنتی تهیه کنید.

بیشتر بخوانید : زیر سیستم جدید OLED: “بیشتر از یک جوان جوان حرفه ای”

به نظر من ، خطر را در نظر می گیرم سوختن کاملاً ارزش OLED را دارد. در حقیقت ، در مقایسه با تلویزیونی که می توان ساعت ها یا روزها همزمان با پخش یک کانال با یک آرم پایدار مانند CNN در یک ساعت روشن ماند ، انتظار دارم گزارش های مربوط به سوختن در سوییچ کمتر از تلویزیون باگردید.

من سوالات زیادی در مورد سوئیچ جدید دارم ، به عنوان مثال اینکه چگونه صفحه OLED بر عمر باتری تأثیر می گذارد ، عملکرد آن در فضای باز یا در نور دیگر و آیا جزئیات سایه را خرد می کند یا باعث می شود رنگ ها واقع بینانه تر به نظر برسند. اینکه آیا مشکلی در ایجاد سوخت وجود دارد یکی از این موارد نیست.

 http://www.cnet.com/


اکنون در حال پخش است:
این را تماشا کنید:

Nintendo Switch جدید OLED بزرگتری اضافه می کند: آنچه ما …۴:۲۵

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت