ببینید که چگونه دود ناشی از آتش سوزی بیشتر ایالات متحده را فرا گرفته است

2021-07-22
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

نقشه آتش و دود AirNow در ۲۰ ژوئیه ۲۰۲۱ فیلمی از دود آتش سوزی خاکستری را در بیشتر ایالات متحده نشان می دهد.


AirNow

من اخیراً در نیومکزیکو غروب های عجیب و غریب را مشاهده کرده ام که هنگام غرق گردیدن در غرب ، خورشید مانند یک توپ مذاب قرمز به نظر می رسد. این یکی از علائم دود آتش سوزی در آسمان و نشانه ای شگرف از یک دوره آتش سوزی وحشیانه دیگر در ایالات متحده است.

دفتر خدمات ملی آب و هوا در آبردین ، ​​داکوتای جنوبی ، روز سه شنبه در توییت : “احتمالاً اواخر اوقات متوجه آسمان مبهم و پایدار گردید. معلوم گردید که ما تنها کسانی نیستیم که این را می بینیم – دود ناشی از آتش سوزی قسمت ۴۸ پایین را پوشش می دهد. “

علاوه بر غروب آفتاب با ظاهر آخرالزمانی و آسمان های نارنجی ، دود ناشی از آتش سوزی می تواند کیفیت هوا را دور از محل واقع آتش سوزی تحت تأثیر قرار دهد. آتش سوزی ها ، که بسیاری از آنها در ایالات متحده غربی در حال سوختن است ، توسط شرایط خشکسالی گردیدید و امواج گرما تغذیه گردیده است. این وقایع با بحران آب و هوایی و اوضاع جوی گردیدید که با خود به همراه دارد ، تگردیدید گردیده است. چهارشنبه تا پنجشنبه. این نشان می دهد که دودهای ناشی از آتش سوزی می توانند مسافت زیادی را طی کنند و چگونه الگوهای باد می توانند مه را از ساحل به ساحل هدایت کنند.

دفتر NWS شهر نیویورک با آفتابی به رنگ نارنجی ، منظره ای مبهم از شهر را به اشتراک گذاشت. این سازمان چهارشنبه با توئیت از دود ناشی از آتش سوزی غرب همچنان به آسمان ما حمله می کند.

A چهارشنبه NOAA نمای ماهواره ای شمال غربی اقیانوس آرام دود را نشان می دهد

سرویس ملی هواشناسی سه شنبه نقشه آتش و دود را از سایت نظارت بر کیفیت هوا AirNow به اشتراک گذاشت. آنچه قابل توجه است ، قسمتهای گسترده ای از خاکستری نشان دهنده پوشش دود در ایالات متحده و کانادا ، و همچنین بسیاری از مکانهای مشخص گردیده آتش سوزی است که با نمادهای آتش نارنجی نشان داده می شود.

آتش سوزی گسترده Bootleg اورگان یکی از نمونه های چقدر فصل آتش سوزی ۲۰۲۱ بد است. این آتش سوزی صدها هزار هکتار را سوزانده و مقدار زیادی دود را به هوا منتقل کرده است. این تنها ۳۸٪ موجود است.

NOAA نگاهی گذرا به اشتراک گذاشت دود آتش سوزی که از ۱۵ تا ۱۹ ژوئیه پخش می شود. تصاویر از ماهواره هواشناسی GOES-East گرفته گردیده است. تیرگی مایل به خاکستری از ابرهای سفید متمایز است.

دود ممکن است بماند. طبق گزارش روز چهارشنبه مرکز ملی آتش نشانی بین المللی ، ۷۸ آتش سوزی بزرگ ۱ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۷۳۶ هکتار را در ۱۳ ایالت سوزانده است. بیشتر آتش سوزی ها توسط انسان ایجاد می شود ، گرچه صاعقه عامل دیگری است ، به ویژه در مناطق دور افتاده.

آسمان های پر از دود امسال ممکن است پس از یک سال ویرانگر در سال ۲۰۲۰ احساس دژاوو کنند. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که احتمال آتش سوزی وجود دارد ، به راهنمای آمادگی ما مراجعه کنید .

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت