ماه کامل “باک” جمعه می تواند در بسیاری از مناطق ایالات متحده مایل به قرمز شود

2021-07-22
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 nasa40-bloodmoon

تصویری که ناسا از “ماه خون” قرمز کرده است. این نتیجه یک کسوف است ، اما ماه کامل ژوئیه ۲۰۲۱ می تواند به دلیل آتش سوزی دود در جو مشابه به نظر برسد.


ناسا

مناطق وسیعی از ایالات متحده و كانادا در حالی كه دود آتش سوزی های غربی در سراسر آمریكای شمالی گسترش یافته است ، آسمانهای مه آلود را مشاهده می كنند. مه جوی غروب خورشید را قرمز کرده و ماه را به رنگ نارنجی یا مایل به قرمز در آورده است. ماه کامل این جمعه می تواند بر رنگ غیرمعمول ماه تأکید کند.

چهارشنبه شب در نیومکزیکو ، ماه مه آلود را دیدم که دارای رنگ زرد نارنجی قوی و هاله ای قرمز در اطراف آن بود. با افزایش کامل این جمعه در مناطقی که تحت تأثیر دود قرار دارند ، ممکن است حتی چشمگیرتر به نظر برسد.

ماه کامل ماه جولای را گاهی ماه “جفتکاره” می نامند ، نامی که توسط الماناک کشاورزان رواج یافته است. این نام به رگردید شاخ های شاخ گوزن در نیمکره شمالی اشاره دارد. طبق گفته ناسا ، نام های دیگر از سراسر کره زمین شامل تندر ماه ، هی مون و مید مون است.

در حالی که ماه باک در جمعه در ساعت ۷:۳۷ بعد از ظهر به اوج خود می رسد. PT ، ناسا می گوید از پنجشنبه عصر تا یکشنبه صبح به طور کامل ظاهر می شود. قمرهای قرمز برای بینندگان ماه گرفتگی آشنا هستند ، زمانی که کسوف کامل رنگ ماه را به رنگ صورتی درمی آورد ، با آنچه “ماه خون” شناخته می شود رفتار می کنند. اما آسمان های دودی مسئله دیگری است.

دود ناشی از آتش سوزی همچنین می تواند بر نگاه خورشید تأثیر بگذارد. ناسا توضیح داد که چه اتفاقی در این فصل در یک آتش سوزی گردیدید در سال ۲۰۱۷ رخ می دهد: “ذرات دود ناشی از آتش سوزی اجازه می دهد تا رنگ موج طولانی تر نور خورشید مانند قرمز و نارنجی از بین برود در حالی که طول موج های کوتاه تر از زرد ، آبی و سبز را مسدود می کند. آسمان ظاهری قرمز یا نارنجی رنگی دارد. ” این اثر می تواند در هنگام غروب و طلوع آفتاب بارزتر شود.

اگرچه انتشار دود ناشی از آتش سوزی اخباری هگردیدار دهنده است ، اما می تواند منظره های به یاد ماندنی ماه کامل را ایجاد کند. فقط بخاطر داشته باشید که چه عواملی باعث ایجاد این رنگها گردیده اند.

تقویم فضایی ۲۰۲۱ CNET را دنبال کنید تا از آخرین اخبار فضایی امسال مطلع شوید. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت