دانشمندان میگرن را از طریق سواركارهای مجازی مورد مطالعه قرار می دهند

2021-07-22
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 vr-rollercoaster.jpg

غلتك كنار IRL.


CNET

در مقایسه با صعود آهسته به بالای غلتک اتومبیل واقعی ، لحظه ناخن جویدن وقتی هوا را معلق می کنید و سقوط فریاد کشیده گردیده ، یک غلتک استیل دیجیتالی شبیه سازی گردیده بسیار کسل کننده به نظر می رسد. اما اگر از این زیر لیوانی مجازی برای کمک به دانشمندان در شناخت بیشتر میگرن استفاده شود چه؟ بله ، این کمی خنک تر است.

تحقیقی که روز چهارشنبه در مجله Neurology منتشر گردید در ۴۰ نفر برای یک ماشین سواری غلتکی شبیه سازی گردیده – نیمی از آنها به طور منظم سردرد میگرنی داشتند. در طول مطالعه ، هیچ کس در واقع میگرن را تجربه نکرده است ، اما شرکت کنندگان مستعد میگرن نسبت به شرکت کنندگانی که سردرد نمی گیرند ، بیماری حرکت و سرگیجه بیشتری را گزارش کرده اند.

محققان همچنین دریافتند که در طی این سواری ها ، شرکت کنندگان تمایل به میگرن در برخی مناطق فعالیت سلول عصبی بیشتری داشتند مغز و کمتر در مناطق دیگر. محققان می گویند مطالعه بیشتر در مورد این تغییرات لازم است اما این کشف گامی در مسیر درست است. Arne May ، استاد دانشگاه هامبورگ در آلمان ، یکی از نویسندگان مقاله گفت: “با شناسایی و تعیین دقیق این تغییرات ، تحقیقات ما می تواند به درک بهتر میگرن منجر شود ، که می تواند منجر به توسعه درمان های بهتر شود.” در یک بیانیه مطبوعاتی.

میلیون ها نفر به طور منظم میگرن را تجربه می کنند ، می گفت ، و کسانی که سردرد را تجربه می کنند اغلب از مشکلات تعادل ، سرگیجه و “برداشت نادرست از مکان بدن خود در فضا” شکایت دارند. در این مطالعه ، افراد مبتلا به میگرن به طور متوسط ​​چهار مورد از سردردها در ماه را تجربه کردند.

شرکت کنندگان در طی سوارکاری غلتکی ، گوش های خود را با هدفون وصل کردند ، داخل اسکنر دراز کشیدند و حدود نیم ساعت شبیه سازی را تماشا کردند. آنها صدای اصطکاک ماشین را روی ریل شنیدند و صحنه های متحرک منتهی به بالا ، پایین ، چپ و راست را مشاهده کردند.

محققان با استفاده از تصویربرداری تگردیدید مغناطیسی عملکردی ، از هر شرکت کننده اسکن مغزی گرفتند که با مشاهده تغییرات فعالیت مغز را تشخیص می دهد. در جریان خون سپس شرکت کنندگان به یک پرسشنامه درمورد میزان درک گردیده علائم مانند بیماری حرکت و سرگیجه پاسخ دادند.

حدود ۶۵٪ از شرکت کنندگانی که میگرن را تجربه می کنند ، در طول سواری مجازی نیز دچار سرگیجه می شوند. در افرادی که سردرد نمی گیرند این میزان به ۳۰٪ کاهش یافت. از شرکت کنندگان سال گردید که گردیدت علائم آنها برای بیماری حرکت در مقیاس ۱-۱۸۰ است و میانگین تمایل به میگرن پاسخ ۴۷ ، در حالی که برای گروه کنترل ۲۴ بود. افراد مبتلا به میگرن نیز علائم طولانی تر و گردیدیدتری را تجربه می کنند.

محققان با بررسی اسکن های مغزی ، تغییراتی را در فعالیت سلول های عصبی در مناطق خاصی مشاهده کردند. افرادی که به طور معمول میگرن خارج از ماشین سواری غلتکی شبیه سازی گردیده را تجربه می کنند ، فعالیت آنها در پنج ناحیه مغز ، از جمله نواحی درگیر در پردازش بینایی افزایش یافته است.

بر اساس مطالعه ، تغییرات در فعالیت سلول های عصبی با معلولیت میگرن و نمرات بیماری حرکت در ارتباط است.

می گفت كه محققان همچنین فعالیت سلولهای عصبی بیشتری را در افراد مبتلا به میگرن در هسته پونتین ، منطقه ای از مغز كه به تنظیم حركت و سایر فعالیتهای حرکتی كمك می كند ، مشاهده كردند. وی گفت: “این افزایش می تواند مربوط به انتقال غیر طبیعی اطلاعات بینایی ، شنوایی و حسی در مغز باگردید.”

“در حال حاضر تحقیقات آینده باید گروه های بیشتری از افراد مبتلا به میگرن را بررسی كند تا ببینیم آیا یافته های ما قابل تأیید است ،” می می گفت. در همین حال ، قبل از اینکه دوباره درباره یک نسخه مجازی از یک غلتک غلتکی قضاوت کنم ، به یاد می آورم که چگونه می تواند به طور بالقوه اسرار میگرن را باز کند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت