نرخ های فعلی وام مسکن در ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۱: نرخ ها همچنان کاهش می یابد

2021-07-23
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 024-cnet-finance-رهن-ساخت-خانه-خود-خانه خود

جاستین سالیوان / گتی ایماژ

نرخ وام همچنان ادامه دارد. نرخ های متوسط ​​برای وام های ثابت ۱۵ و ۳۰ ساله هر دو کاهش یافت ، در حالی که نرخ متوسط ​​برای وام های با نرخ قابل تنظیم ۵/۱ نیز کاهش یافت. نرخ وام مسکن پویا است ، اما در حال حاضر در پایین ترین سطح تاریخی قرار دارد. اگر به دنبال یک خانه جدید هستید ، اکنون ممکن است زمان خوبی برای محکم نگه داشتن نرخ ثابت و پایین باگردید. قبل از اقدام برای وام مسکن ، توصیه می کنیم اهداف مالی خود را بررسی کرده و در اطراف خرید کنید تا بهترین وام را برای نیازهای خود پیدا کنید.

نرخ های رهنی فعلی را برای امروز پیدا کنید

وام های ۳۰ ساله با نرخ ثابت

میانگین ۳۰ نرخ بهره وام ثابت سال ۲٫۹۸٪ است که نسبت به یک هفته قبل ۶ واحد پایه کاهش یافته است. (یک امتیاز مبنا معادل ۰۱/۰٪ است.) متداول ترین مدت وام ، رهن ثابت ۳۰ ساله است. یک رهن ثابت ۳۰ ساله به طور معمول نرخ بهره بیشتری نسبت به رهن ۱۵ ساله با نرخ ثابت دارد ، اما همچنین یک پرداخت ماهیانه کمتر نیز دارد. اگرچه به مرور زمان سود بیشتری پرداخت خواهید کرد – در مدت زمان طولانی تری وام خود را پرداخت می کنید – اگر به دنبال پرداخت ماهانه کمتری هستید ، وام ثابت ۳۰ ساله ممکن است گزینه خوبی باگردید.

رهن ۱۵ ساله با نرخ ثابت

متوسط ​​نرخ رهن ثابت ۱۵ ساله ۲٫۳۳٪ است که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته ۵ واحد پایه کاهش دارد. قطعاً با رهن ثابت ۱۵ ساله در مقایسه با وام ثابت ۳۰ ساله ، پرداخت ماهانه بالاتری خواهید داشت ، حتی اگر نرخ بهره و مبلغ وام یکسان باگردید. با این حال ، اگر توانایی پرداخت هزینه های ماهانه را دارید ، وام ۱۵ ساله مزایای زیادی دارد. به احتمال زیاد نرخ بهره کمتری دریافت خواهید کرد و در مجموع سود کمتری پرداخت خواهید کرد زیرا خیلی سریعتر وام خود را پرداخت می کنید.

۵/۱ وام با نرخ قابل تنظیم

ARM 5/1 دارای نرخ متوسط ​​۲٫۹۹٪ است که نسبت به هفته گذشته ۵ واحد پایه کاهش یافته است. برای پنج سال اول ، معمولاً با وام با نرخ قابل تنظیم ۵/۱ در مقایسه با رهن ثابت ۳۰ ساله ، نرخ بهره کمتری دریافت خواهید کرد. اما بسته به شرایط وام و نحوه تغییر نرخ آن با نرخ بازار ، پس از آن زمان می توانید هزینه بیشتری پرداخت کنید. به همین دلیل ، اگر قصد دارید خانه خود را قبل از تغییر نرخ بفروشید یا مجدداً سرمایه خود را تأمین کنید ، وام مسکن با نرخ قابل تنظیم ممکن است گزینه خوبی باگردید. در غیر این صورت ، تغییرات در بازار به معنای آن است که نرخ بهره شما پس از تعدیل نرخ ، معامله خوبی بالاتر است.

روند نرخ وام

ما برای پیگیری تغییرات در این نرخ های روزانه از نرخ های جمع آوری گردیده توسط Bankrate ، که متعلق به همان شرکت مادر CNET است ، استفاده می کنیم. در این جدول خلاصه ای از میانگین نرخ های ارائه گردیده توسط وام دهندگان در سراسر ایالات متحده وجود دارد: ۱۹۶۵۹۰۱۹] ۳٫۰۴٪ -۰٫۰۶ ۱۵ ساله ثابت ۲٫۳۳٪ ۲٫۳۸٪ -۰٫۰۵ نرخ وام ۳۰ ساله جهنده ۲٫۸۰٪ ۲٫۸۲٪ -۰٫۰۲ نرخ بازپرداخت وام ۳۰ ساله ۲٫۹۶٪ ۳٫۱۰٪ -۰٫۱۴

نرخ ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۱٫

نحوه خرید بهترین رهن نرخ

برای یافتن نرخ رهن شخصی ، با کارگزار وام مسکن محلی خود صحبت کنید یا از خدمات رهن آنلاین استفاده کنید. هنگام بررسی نرخ وام مسکن ، به اهداف و دارایی های فعلی خود فکر کنید. مجموعه ای از عوامل – از جمله پیش پرداخت ، امتیاز اعتبار ، نسبت وام به ارزش و نسبت بدهی به درآمد – همه در نرخ بهره وام شما تأثیرگذار است. داشتن امتیاز اعتباری بالاتر ، پیش پرداخت بالاتر ، DTI پایین ، LTV پایین یا هر ترکیبی از این عوامل می تواند به شما کمک کند نرخ بهره کمتری دریافت کنید. نرخ بهره تنها عاملی نیست که در هزینه خانه شما تأثیرگذار است. حتماً هزینه های دیگری مانند هزینه ها ، هزینه های بستن ، مالیات و امتیاز تخفیف را نیز در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که با وام دهنده های متعدد – به عنوان مثال ، بانک های محلی و ملی ، اتحادیه های اعتباری و وام دهندگان آنلاین – و فروشگاه مقایسه برای یافتن بهترین رهن برای شما صحبت می کنید.

بهترین دوره وام چیست؟

یک نکته مهم که باید هنگام انتخاب وام بررسی کنید ، مدت وام یا برنامه پرداخت است. شایع ترین شرایط وام ۱۵ سال و ۳۰ سال است ، اگرچه وام های ۱۰ ، ۲۰ و ۴۰ ساله نیز وجود دارد. تمایز مهم دیگر بین وامهای با نرخ ثابت و قابل تنظیم است. برای وام های با نرخ ثابت ، نرخ های بهره در طول عمر وام یکسان است. برای وام های با نرخ قابل تنظیم ، نرخ های بهره برای تعداد مشخصی از سالها (معمولاً پنج ، هفت یا ۱۰ سال) یکسان است ، سپس نرخ سالانه براساس نرخ بهره فعلی در بازار نوسان می کند.

تصمیم گیری در مورد وام با نرخ ثابت و قابل تنظیم این است که شما چه مدت قصد زندگی در خانه خود را دارید. اگر قصد زندگی طولانی مدت در یک خانه جدید را دارید ، وام های با نرخ ثابت ممکن است گزینه بهتری باگردید. در حالی که وام های با نرخ قابل تنظیم ممکن است از قبل نرخ بهره کمتری داشته باشند ، وام های با نرخ ثابت با گذشت زمان پایدارتر هستند. اگر بیش از سه تا ۱۰ سال قصد ندارید خانه جدید خود را نگه دارید ، وام با نرخ قابل تنظیم ممکن است معامله بهتری به شما بدهد. به عنوان یک قاعده کلی ، بهترین دوره وام وجود ندارد. همه اینها به اهداف و وضعیت مالی فعلی شما بستگی دارد. مهم است که در هنگام انتخاب وام ، تحقیق خود را انجام دهید و به آنچه مهمترین چیز برای شماست فکر کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت