کوهنوردی در المپیک توکیو: کی و چگونه تماشا کنید

2021-07-26
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1319503046

آدام اوندرا در زمره برگزیدگان اولین مدال طلای مردان در سنگنوردی ورزشی است.


اندی بائو / گتی ایماژ

کوهنوردی برای اولین بار در توکیو به المپیک می آید. سنگ نوردی از آن زمان آغاز گردیده است – خوب ، از اولین باری که کسی سعی در صعود به چیزی سنگی داشت. اما کوهنوردی تفریحی مدرن از قرن نوزدهم آغاز گردید و کوهنوردی ورزشی فقط در دهه های ۱۹۷۰ و ۸۰ ظهور کرد.

 gettyimages-1127551032.jpg

کوهنوردی سنتی در خارج و بدون مسیر از پیش تعیین گردیده صورت می گیرد.


گتی ایماژ

در المپیک ، کوهنوردی در مسیرهای مهندسی یا داخلی انجام می شود. آنها برخلاف قد عمودی به دنبال کمال و استراتژی جسمانی تمرین می کنند.

صخره نوردی به عنوان یک اصطلاح جذاب برای بسیاری از ورزشهای مختلف ، از جمله همه موارد از تک نفره رایگان تا بولدرینگ . با توجه به این نکته ، در اینجا همه آنچه در مورد کوهنوردی ورزشی در المپیک ۲۰۲۰ باید بدانید آورده گردیده است.

زمان تماشای کوهنوردی در المپیک توکیو

برنامه مستر المپیک قبلاً آزاد گردیده است و مسابقات مقدماتی صعودهای ورزشی در تاریخ ۳ و ۴ اوت برگزار می شود.

در اینجا شکست مردان است …

  • مقدماتی برای صعود سریع مردان ۳ اوت ساعت ۴ صبح EDT (1 صبح PDT) برگزار می شود.
  • مقدماتی بولدرینگ مردان ۳ اوت ساعت ۵ صبح EDT (2 صبح PDT) برگزار می شود. ۳ آگوست در ساعت ۸ صبح EDT (5 صبح PDT).

و برای زنان …

  • مقدماتی برای صعود سریع زنان ۴ اوت ساعت ۴ صبح EDT (1 صبح PDT) برگزار می شود.
  • مقدماتی برای زنان بولدرینگ در تاریخ ۴ اوت ساعت ۵ صبح EDT (2 صبح PDT) برگزار می شود.
  • مقدماتی صعود از سرب زنان ۴ اوت ساعت ۸ صبح EDT (5 صبح PDT) برگزار می شود.

فینال مسابقات ۵ و ۶ اوت خواهد بود در ایالات متحده ، NBC با تأمین حقوق BBC در انگلیس و کانال هفت ، ۷Mate و ۷Two در استرالیا رویدادهایی را پخش خواهد کرد. همه رویدادها در پارک ورزشی Aomi Urban در توکیو برگزار می شوند.

نحوه کار سنگنوردی در المپیک

کوهنوردی ورزشی در سه رشته مجزا تقسیم می شود: کوهنوردی سریع ، سربنوردی و بولدرینگ. هر کشوری نماینده نخواهد بود. فقط ۲۰ ورزشکار در هر جنسیت (در مجموع ۴۰ کوهنورد) مجاز به شرکت در مسابقات هستند و فقط ۲ ورزشکار در هر جنس در هر کشور در هر مسابقه شرکت می کنند.

FYI ، کمیته بین المللی المپیک در حال حاضر فقط دو جنس – زن و مرد را به رسمیت می شناسد. در حال حاضر مقرراتی برای ورزشکارانی وجود دارد که تراجنسیتی اعم از زن و مرد را برای رقابت معرفی می کنند. اما هیچ دستورالعمل و حکمی برای ورزشکارانی که زن یا مرد خود را معرفی نمی کنند – از جمله کسانی که غیر دودویی ، سن و جنسیت هستند ، وجود ندارد.

طبیعت ترکیبی کوهنوردی در المپیک تا حدودی بحث برانگیز بوده است. سرعت صعود به مهارت کاملاً متفاوتی در مقایسه با بولدرینگ و صعود به سرب نیاز دارد. در المپیک بعدی ، صعود از سرعت به عنوان یک رویداد جداگانه شکسته می شود ، بولدرینگ و صعود از سرب به عنوان یک رویداد ترکیبی باقی می ماند.

Speed ​​climbing

 48197605737-530595438d-o

دو کوهنوردان ، یک دیوار.


IFSC

سرعت بالا رفتن نسبتاً ساده است: دو کوهنورد با طناب ایمنی و یک دیوار ۱۵ متری با زاویه ۹۵ درجه وجود دارد. کوهنوردان برای رسیدن به قله ، با سریعترین پیروزی ، در برابر یکدیگر مسابقه می دهند. مسیر سرعت در همه زمان ها دقیقاً یکسان است: همان وضعیت در همان موقعیت دقیقاً در همان زاویه نگهداری می شود. اضافه گردیدن سرعت بالا رفتن در جامعه کوهنوردی تا حدودی بحث برانگیز است ، زیرا این مهارت در مقایسه با سایر رشته های کوهنوردی به مهارت کاملا متفاوتی نیاز دارد.

Bouldering

 48027672136-56260aac2a-o

ورزشکاران برای صعود به بالای مسیر سنگفرش از دقت جسمی و روحی استفاده می کنند.


IFSC

بولدرینگ در دیواره کوتاه تری انجام می شود ، جایی که کوهنوردان به نوبت سعی می کنند در ۴ دقیقه مسیرهای زیادی را بر روی دیواری به طول چهار متر مقیاس بندی کنند. هر مسیر (که به آن مشکل بولدرینگ نیز گفته می شود) با نگهدارنده های دست و پا به رنگ خاصی مشخص می شود و از نظر سختی و فاصله آنها از نظر سختی متفاوت است. یک کوهنورد با گرفتن دست بالا از هر دو دست یک مشکل را کامل می کند.

بولدرینگ به طور سنتی در مورد قدرت و قدرت انگشت بود ، اما اخیراً تنظیم کنندگان مسیرهای مسابقه مشکلاتی را ایجاد کرده اند که به هماهنگی ظریف و حرکات منفجره ژیمناستیک نیاز دارد. تماشای این یکی سرگرم کننده خواهد بود.

صعود از سرب

 48322747156-585511f9a3-o

در صعود از سرب ، شركت كنندگان هنگام بالا رفتن از خود با طناب ایمن می شوند.


IFSC

صعود از سرب بدون شک قابل تشخیص ترین مورد از بین این سه رویداد است. این کوهنورد شش دقیقه فرصت دارد تا به همان بلندی دیواری که از ۱۵ متر بلندتر است صعود کند. آنها از طنابهای ایمنی استفاده می کنند که هنگام بالا آمدن به طناب های سریع متصل می شوند و باعث می شوند که طناب در حالی که روی دیوار لنگر انداخته باشند ، آزادانه اجرا شود. اگر دو ورزشکار به یک نقطه از دیوار برسند ، کسی که اول به آنجا رسیده است برنده است.

کوهنوردان هم در بولدرینگ و هم در صعود از سرب مجاز به تمرین سنگنوردی در مسیرها قبل از مسابقه یا تماشای یکدیگر در مقیاس دیواره نیستند و آنها فقط چند دقیقه وقت دارند تا مسیرها را مطالعه کنند و قبل از تایمر استراتژی خود را تعیین کنند آغاز می شود.

سیستم مدال

 مدال توکیو -2020

مدال های المپیک و پارالمپیک از الکترونیک بازیافتی ساخته گردیده اند. به هر حال ، المپیک سال را در مدالها تغییر نخواهد داد.


المپیک توکیو

اگر فکر می کنید سیستم انتخابی کمی پیچیده است ، نفس عمیق بکشید. فقط یک مجموعه مدال برای هر جنسیت اهدا می شود ، بنابراین هر سه رویداد تعیین می شود که کدام کشور طلا ، نقره و برنز را دریافت کند.

رشته کوهنوردی سریع در قالب براکت انجام می شود ، در حالی که ورزشکاران به صورت سر به سر رقابت می کنند ، در حالی که بولدرینگ در یک فرم رهبران است. صعود از سرب دارای یک سیستم نقطه ای خواهد بود که در آن هر پایه بر روی دیوار یک امتیاز به حساب می آید و ورزشکاری که بالاترین سطح را صعود کند بالاترین امتیاز را کسب می کند.

به محض اینکه همه ورزشکاران با قرار دادن در هر مسابقه ترتیب داده شوند ، تعداد جایگاه آنها چند برابر می شود و کوهنوردانی که کمترین امتیاز را دارند ، مدال می گیرند. به دلیل قالب امتیازدهی ، هر کوهنورد در هر رویداد به رقابت می پردازد. به عنوان مثال ، اگر یک ورزشکار در صعود سریع رتبه دوم را کسب کند ، سوم در بولدرینگ و اول در صعود از سرب نمره کلی آنها شش خواهد بود (۲ برابر ۳ برابر ۱ برابر با ۶).

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت