المپیک توکیو: همه ۶ ورزش جدید توضیح داده شد

2021-07-26
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1319503046

آدام اوندرا در زمره برگزیدگان اولین مدال طلای مردان در سنگنوردی ورزشی است.


اندی بائو / گتی ایماژ

المپیک توکیو اینجاست! و امسال اولین شش ورزش جدید را به نمایش می گذارد. کوهنوردی در کنار اسکیت بورد ، یک ظاهر طولانی مدت دارد. موج سواری و کاراته نیز برای سوار گردیدن با بیس بال و سافت بال هستند.

همه چیزهایی است که شما باید بدانید.

ورزش های جدید در المپیک توکیو

کاراته

متناسب ، کاراته – یک هنر رزمی که در اوکیناوا در زمان سلطنت ریوکیو آغاز گردید – اولین حضور خود در المپیک را در توکیو انجام می دهد و به جودو ، تکواندو و کشتی پیوست. کاتا (اشکال) و کومیته (اسپارینگ) از دو رشته برای مردان و زنان تشکیل گردیده است.

در کاتا ، ورزشکاران یک سری حرکات تهاجمی و دفاعی را علیه حریف مجازی به نمایش می گذارند و از آنها ارزیابی می شود قدرت ، سرعت ، ریتم ، تعادل و قدرت ، از جمله موارد دیگر ، با استفاده از سیستم امتیاز.

در كومیت ، دو رقیب هم وزن در یك منطقه ۸ در ۸ متری به مدت ۳ دقیقه با هم روبرو می شوند. هنگام حملات ، ضربات مشت و مشت با فرم ، قدرت و کنترل خوب بر روی ناحیه هدف بدن حریف ، به آنها امتیاز داده می شود. فردی که در پایان مسابقه بیشترین امتیاز را کسب کند یا اولین نفری که هشت امتیاز برتری دارد ، برنده اعلام می شود. می خواهید بیشتر در کاراته غوطه ور شوید؟ برای اطلاعات بیشتر به سایت فدراسیون جهانی کاراته مراجعه کنید.

 اسکیت بورد در پارک اسکیت در فضای باز

اسکیت بورد باعث ایجاد شکاف در فرهنگ خیابانی به بازی های المپیک تابستانی می شود.


جاش هیلد / Unsplash

اسکیت بوردینگ

هنگامی که یک ورزش به خیابان های جنوب کالیفرنیا سقوط کرد و بیشتر مسابقات را انجام داد ، اسکیت بورد اولین بازی المپیک خود را انجام می دهد . اسکیت بورد المپیک مردان و زنان از دو مسابقه پارک و خیابان تشکیل خواهد گردید. مسیر خیابان برای تکرار اسکیت خیابانی ، با پله ها ، رمپ ها و ریل ها طراحی گردیده است که سوارکاران می توانند برای ایجاد مجموعه ای از ترفندها از آن استفاده کنند. ورزشکاران به صورت جداگانه در سه دویدن با زمان اسکیت بازی می کنند و در مواردی مانند سختی ترفندها ، سرعت ، قد و اصالت آنها امتیاز می گیرند. فقط بالاترین امتیاز آنها برای رتبه بندی کلی در نظر گرفته می شود.

رویداد پارک بیشتر در یک کاسه شکل برگزار می شود ، به این معنا که به نظر می رسد توخالی است. سوارکاران از شیب های داخل دوره برای ایجاد حرکت و اجرای ترفندها استفاده می کنند. آنها از لحاظ سختی و اصالت مورد قضاوت قرار می گیرند. درباره اسکیت بورد رقابتی بیشتر بیاموزید.

کوهنوردی ورزشی

 زن بولدرینگ

دیوارهای سنگفرشی کوتاه تر هستند اما شامل چالش های مختلفی مانند نگهداری های کوچک و برآمدگی ها هستند.


Bhargava Marripati / Unsplash

در المپیک ، کوهنوردی ورزشی مردان و زنان شامل سه رشته: کوهنوردی سریع ، بولدرینگ و سربنوردی خواهد بود. در صعود سریع ، دو ورزشکار خود را در برابر طناب محکم می کنند و در مسیری ثابت تا بالای دیواره ای به ارتفاع ۱۵ متر یکدیگر را می دوند.

بولدرینگ شامل کوهنوردان – بدون طناب ایمنی – است که به طور جداگانه تلاش می کنند تا در عرض ۴ دقیقه به همان اندازه که می توانند در یک دیوار ۴ متری ثابت صعود کنند. و در صعود از سرب ، ورزشکاران سعی می کنند در طول ۶ دقیقه با استفاده از طنابهای ایمنی تا جایی که می توانند از دیواره ای به ارتفاع ۱۵ متر بالا بروند. اگر دو نفر به یک قد برسند ، شخصی که سریعتر این کار را انجام داده برنده می شود.

اگرچه کوهنوردان در این سه مسابقه به طور جداگانه در مسابقات جام جهانی شرکت می کنند ، اما هر ورزشکار المپیکی مجبور است به عنوان یک مسابقه مختلط در هر یک شرکت کند ، که باعث بحث و جدال در جامعه کوهنوردی گردیده است. رتبه بندی نهایی با نمرات ترکیبی تعیین می شود. در مورد کوهنوردی ورزشی بیشتر بیاموزید. چندین ورزشکار همزمان با هم رقابت می کنند که هر گرما ۲۰ تا ۲۵ دقیقه بسته به کیفیت امواج بستگی دارد. در این مدت هر موج فقط می تواند یک سوارکار داشته باگردید. به جای اینکه در مورد اینکه چند موج می گیرند قضاوت شود ، ورزشکاران با توجه به دشواری مانورهایی که انجام می دهند ، قضاوت می شوند ، با اجرای استادانه روی امواج بزرگ ، بالاترین امتیازات را به دست می آورند. در مورد موج سواری رقابتی بیشتر بدانید.

بازگشت ورزش به المپیک توکیو

بیس بال و سافت بال

پس از غیبت در دو بازی المپیک تابستانی گذشته ، بیس بال مردان و سافت بال زنان در حال بازگشت هستند. از آنجا که بیس بال در سراسر جهان محبوبیت زیادی ندارد ، فقط شش کشور در این رقابت ها شرکت می کنند.

در هر دو رشته ورزشی ، دو تیم به طور متناوب بین ضرب و شتم و میدان مسابقه قرار می گیرند ، وقتی تیم فیلدینگ سه “نتیجه” را تأمین می کند. هر دور زدن و میدان دادن چیزی را تشکیل می دهد که “inning” نامیده می شود و هر بازی شامل ۹ دوره است. تیمی که بیشترین دویدن را پس از نه دوره برد کسب کرده است. امتیازات گره خورده از طریق نوآوری های اضافی حل می شود.

 سافت بال در یک زمین

پس از وقفه ای در دو بازی ، سافت بال و بیس بال به ترکیب بازی های المپیک تابستانی باز خواهند گشت.


Pexels

بیس بال و سافت بال تقریباً به همان شیوه و با چند تفاوت بازی می شوند: سافت بال با یک توپ بزرگتر در یک زمین کوچک بازی می شود و پارچ را از زمین صاف (نه یک تپه) به زیر می اندازد. خفاش های سافت بال همچنین کوتاه تر ، سبک تر و قطر آنها کوچکتر است. در مورد بیس بال و سافت بال بیشتر بدانید.

علاوه بر ورزش های جدید و برگشتی فوق ، کمیته بین المللی المپیک همچنین به انواع مسابقات جدید در بسکتبال ، شنا ، دو و میدانی و موارد دیگر چراغ سبز نشان داده است.

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و به عنوان توصیه بهداشتی یا پزشکی در نظر گرفته نگردیده است. در مورد هر گونه س youال در مورد وضعیت پزشکی یا اهداف بهداشتی ، همیشه با یک پزشک یا سایر ارائه دهنده بهداشت واجد شرایط مشورت کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت