اولین حیوان کشف شده؟ اسفنج ۸۹۰ میلیون ساله می تواند تاریخ را دوباره بنویسد

2021-07-28
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

بیش از دو دهه پیش ، الیزابت ترنر با هلی کوپتر به کوههای مکنزی ، یک دامنه گسترده در یک قسمت دور افتاده از شمال غربی کانادا ، سفر کرد. این کوه ها دریچه ای به گذشته باستان ارائه می دهند: آنها حاوی بقایای زمین شناسی یک سیستم صخره ای باستانی است که توسط جلبک ساخته گردیده است.

ترنر ، اکنون استاد زمین شناسی در دانشگاه لورنتیان در انتاریو ، می گوید که او می خواست صخره ها را در سطح میکروسکوپی و ماکروسکوپی. وی خاطرنشان کرد: “آنها به اندازه صخره های مدرن هستند ؛ قطر کیلومتر و ضخامت صدها متر.”

هنگامی که برای اولین بار به کوهستان رسید ، او گفت که “لک” است – مقدار زیادی سنگ آهک وجود دارد ، نوع سنگ با کلسیم تشکیل می شود ، اما بیشتر بی خاصیت است. او خاطرنشان می کند: “هوا کاملاً خاکستری است و شما نمی توانید ببینید چه چیزی درون آن است.” بنابراین ترنر دسته ای از نمونه ها را از سراسر صخره باستانی ۸۹۰ میلیون ساله (معروف به دال کوچک) جمع آوری كرد و آنها را برای تحقیق در آزمایشگاه آورد ، سنگ را به برش های فوق العاده نازكی برش داد و آن را زیر میكروسكوپ نگاه كرد. .

او در میان نمونه های خود ، چیزی غیر منتظره را مشاهده کرد.

او به یاد می آورد: “فقط تعداد انگشت شماری از نمونه ها ، به معنای واقعی کلمه تعداد انگشت شماری ، این چیز عجیب و غریب پیچیده را در خود داشت که می گفت:” من واقعاً اینجا نیستم. ” “چیز عجیب و غریب و پیچیده” مجموعه ای از ریز ساختارهای کرم مانند بود. اما آنها با دکترای او ارتباطی نداشتند. و بنابراین او پیدا کردن را کنار گذاشت. او با خود فکر کرد ، “بعداً با این کار کنار خواهم آمد.”

بعداً بعداً آمد ، همانطور که اغلب در دانشگاه اتفاق می افتد. آن نمونه های غیرمعمول او را غبغب نمی زدند ، اما او می دانست که آنها مهم هستند. او می گوید که به نظر نمی رسد ساختار میکروبی باگردید – برای این کار بسیار پیچیده بودند. و آنها بافت آشنایی داشتند که در صخره های جوان دیده بود. احتمالاً ، او فکر کرد ، آنها با اسفنج ارتباط دارند: حیوانات متخلخل ، “اساسی” بدون اندام و سیستم عصبی که در میان قدیمی ترین ساکنان حیوانات زمین قرار دارند.

روز چهارشنبه ، در تحقیقی که در ژورنال Nature منتشر گردید ، ترنر اظهار نظر خود را در مورد این فرضیه مطرح کرد ، مبنی بر اینکه ریزساختارهای کشف گردیده در صخره های باستانی دال کوچک ، واقعاً میکرو فسیل های اسفنجی هستند ، و آنها تقریباً ۳۵۰ میلیون سال مسن تر از قدیمی ترین ها هستند حیوانی که تاکنون توصیف گردیده است.

این ادعای بزرگی است – و مطمئناً قابل بحث خواهد بود – اما فریتز نوویلر ، یک زمین شناس در دانشگاه لاوال در کبک که به مطالعه وابسته نبود ، این کار را “یک گام خوب به جلو ، “با اشاره به اینکه مقاله” کاملاً بنیادی ، شجاعانه و تحریک کننده است “.


بیش از ۸۹۰ میلیون سال پیش ، زمین مکانی کاملاً متفاوت بود. فقط یک ابر قاره وجود داشت ، معروف به رودینیا. آمریکای شمالی در مرکز این توده عظیم زمین قرار داشت ، و تمام قاره های دیگر در لبه های آن جمع گردیده بودند. سیستم صخره کوچک دال درون آن فرو رفته و در زیر آب کم عمق اقیانوس غوطه ور گردیده است.

در آن زمان صخره پر از زندگی بود ، در درجه اول توسط میکروب هایی مانند سیانوباکتری ها ، یا جلبک ها اشغال می گردید ، که از خورشید برای تولید انرژی درست مثل گیاهان استفاده می کنند. استروماتولیت ها ، حصیر باکتری هایی که می توانند یک متر قد رگردید کنند ، نیز وجود داشتند. ترنر می گوید دوست داشت از روی آن غواصی کند.

“او می گوید مانند این چمنزار زیبا از استروماتولیت ها ، به دلیل سیانوباكتری ها سبز آبی گردیده و بسیار لزج بوده است.”

 imgp0379

الیزابت ترنر در محل کار ، در مزرعه ، در جزیره بافین ، نوناووت.


ج. گیلبرت

هر چند شما نمی توانید این اسفنج ها را ببینید – آنها کوچک بودند. اسفنج های امروزی دارای تنوع بسیار زیادی از رنگ ها ، شکل ها و اندازه ها هستند ، اما بیشتر آنها از “دماسفنج ها” تشکیل گردیده اند که بازماندگان واقعی هستند و در هر رویداد بزرگ انقراض زندگی می کنند.

در زمان صخره کوچک دال ، اسفنج ها نمی توانند برای سطوح در معرض آفتاب رقابت کنند ، بنابراین احتمالاً در فضاهای میان وجود دارند. در بین سنگ ها و شکاف ها ، در بین حفره ها و شاید در پهلوهای صخره نیز وجود داشته باگردید.

زندگی در نزدیکی سیانوباکتری ها ، ترنر می گوید ، برای اسفنج بسیار مفید بود. سیانوباکتری ها می توانند اکسیژن تولید کنند ، اسفنج ها می توانند از آن استفاده کنند و “آنها احتمالاً منبع غذایی نیز فراهم می کردند ، زیرا سیانوباکتری ها پلی ساکارید تولید می کنند”. اسفنج ها دهان و اندام ندارند ، به همین ترتیب ، اما اجازه می دهند غذا از طریق آب ، درون و خارج از بدن آنها رد شود. زندگی در همسایگی جلبک ها مانند زندگی همزمان در کنار بوفه و کارخانه اکسیژن بود. ترنر آن را برای اسفنج ها “نیروانا” می نامد.

با تغییر جهان ، صخره ها ناپدید گردیدند ، اما نشانه های احتمالی اسفنج ها اینگونه نبود. در طول زندگی اسفنج ها آنها بلورهای ماده معدنی کلسیت – کربنات کلسیم – را در اسکلت های خود گنجانیدند. صخره ها با گذشت زمان به خاک سپرده گردیدند ، اما کلسیت باقی ماند و فسیل های موجود در داخل سنگ را برای ترنر باقی گذاشت تا آنها را ۸۹۰ میلیون سال پیش بررسی کند.


اگر یافته های ترنر تأیید شود ، به معنای واقعی کلمه ، می توانند تاریخ را بازنویسی کنند.

ترنر به بسیاری از تحقیقات قبلی كه در طی ۱۰ سال گذشته توسط گروه های دیگر انجام گردیده است ، درباره فسیل های بدن اسفنجی در فنروزوییك اشاره كرد. دوران فنروزوییک در حدود ۵۴۱ میلیون سال پیش ، درست در حوالی انفجار کامبرین ، زمانی که حیوانات شروع به ظهور در همه جا در آثار فسیلی کردند ، آغاز گردید. شواهد فسیلی قطعی قبلی برای اسفنج ها از همین زمان است و کارهای زیادی برای کشف چگونگی زنده ماندن نشانه های موجودات تا به امروز انجام گردیده است. او می گوید: “در چند سال گذشته کار امیدوار کننده ای در مورد چگونگی حفظ اسفنج انجام گردیده است.”

ترنر آن را علم کند می نامد. او توانسته است فرضیه خود را در پشت شواهد واضح ادبیات اسفنج های جوان تر بسازد و فکر می کند تفسیر او منطقی است. با این حال ، او نقطه قاطعانه ای روی آن نمی گذارد. ترنر می گوید: “اعتماد به نفس بیش از حد احمقانه خواهد بود.” “من می خواهم تصدیق کنم کاری که من انجام می دهم یک پیشنهاد آگاهانه است.”

سمت چپ: ریزساختارهای کشف گردیده در سنگ در صخره باستانی دال کوچک.

راست: قطعه ای از اسکلت اسفنج کراتوز مدرن.


E. ج. ترنر

و حقیقت این است که دانشمندان قبلاً در اینجا با اسفنج و زندگی زودهنگام بوده اند.

برخی از شواهد نشان می دهد که اسفنج ممکن است از ۸۰۰ میلیون سال پیش بوجود آمده باگردید ، اما شواهد فیزیکی وجود ندارد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ ادعا کرد که مولکولهای نشانگر اسفنج را در سنگ ۶۵۰ میلیون ساله کشف کرده است. تجزیه و تحلیل بیشتر توسط مولکول های مختلفی از دانشمندان از جمله جوچن بروکس ، ژئوبیولوژیست از دانشگاه ملی استرالیا ، این مولکول ها را نشان داد که این مولکول ها احتمالاً توسط جلبک ها و نیروهای زمین شناسی و نه اسفنج تشکیل گردیده اند.

این بدان معناست که بروکس با ادعای واژگونی “پیرترین حیوان تاکنون” آشنا نیست.

اما بروکس سعی در ریختن آب سرد بر ایده های ترنر ندارد – کاملاً برعکس. او می گوید: “من دوست دارم این چیزها اسفنج باشند ، زیرا بسیار هیجان انگیز خواهد بود.” با این حال ، وی به مورد Namapoikia ، ارگانیسم شناخته گردیده از ریزساختارهای سنگ آهک اشاره کرد که در ابتدا به عنوان حیوانات حیوانی شناخته می گردید و قبل از شواهد بعدی نشان داد که ممکن است در واقع توسط باکتری تشکیل گردیده باگردید. این مطالعه موردی نشان می دهد که علم کاملاً کار می کند و یادآوری خوبی است برای داشتن ذهن آزاد در مورد اولین حیوانات تاکنون.

“به ویژه در کربنات ، یکی از جالب ترین و زیبا ترین چیزهای بیولوژیکی می توانند به سادگی با تنظیم مجدد رگردید کنند. و رگردید مجدد کریستال ها ، “خاطرنشان می کند.

متأسفانه ، سیستم ریف Little Dal نسبتاً منحصر به فرد است و یافتن ریزساختارهای مشابه از سایر سازه ها در سراسر جهان را دشوار می کند. ترنر می گوید: “نمونه دیگری از آن نوع صخره ها در آن عصر خاص سنگ وجود ندارد.” یافتن نمونه های دیگری از این ریزساختارها و تأیید آنها فسیل های بدن اسفنج های باستان ، زمان بر است.

اما بعد از دو دهه فکر کردن در مورد اینکه این ساختارها چه هستند ، ترنر عادت دارد که کند شود. ممکن است به هیچ وجه این ساختارها توسط اسفنج شکل نگرفته باشند ، اما چیزی که حتی عجیب تر است و ما حتی هنوز به آن توجه نکرده ایم.

او می گوید: “ما اینجا با این عمق زمان روبرو هستیم.” “ممکن است نوع دیگری از ارگانیسم ها باگردید که یک شبکه آناستوموز سه بعدی ایجاد کرده باگردید ، درست است؟ ما واقعاً نمی دانیم. ما در حال جستجو هستیم.”

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت