وزارت دادگستری می گوید هکرهای SolarWinds دفاتر دادستانی فدرال را میخکوب کردند

2021-08-01
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 ثبت نام در دفتر وزارت دادگستری ایالات متحده در واشنگتن ،

وزارت دفاع می گوید هکرها بیش از شش ماه به حساب های ایمیل دسترسی داشتند.


ساموئل کوروم/گتی ایماژ

وزارت دادگستری روز جمعه گفت که هکرها دسامبر گذشته به دفترهای دادستان های عالی فدرال آمریکا در سراسر کشور حمله کردند و به حسابهای ایمیل حمله کردند. به عنوان بخشی از هک SolarWinds ، مهاجمان به حسابهای نزدیک به ۳۰ دفتر وکلای آمریکا از جمله دفاتر در واشنگتن دی سی دسترسی پیدا کردند. وزارت امور خارجه نیویورک و کالیفرنیا گفت:

این اداره در ماه ژانویه فاش کرد که محیط ایمیل مایکروسافت O365 نقض گردیده است ، اما اطلاعاتی درباره وکلای ایالات متحده ارائه نکرده است.

“وزارت دادگستری درک می کند که وقتی قربانیان اطلاعاتی را در مورد ماهیت و گستره نفوذ رایانه ای که به آنها وارد گردیده است به اطلاع عموم برساند ، دیگران می توانند از این اطلاعات برای آماده سازی خود برای تهدید بعدی استفاده کنند.” “برای تشویق شفافیت و تقویت تاب آوری داخلی ، امروز ما جزئیات بیشتری در مورد نفوذ SolarWinds در دسامبر ۲۰۲۰ ارائه می دهیم.”

وزارت دادگستری گفت حداقل یک حساب کارمند در ۲۷ دفتر از ساحل غربی به شرق دسترسی داشته است. بر اساس این گزارش ، حداقل ۸۰ درصد از کارکنان دفاتر وکلای ایالات متحده در مناطق شرقی ، شمالی ، جنوبی و غربی نیویورک حساب های خود را نقض کرده اند و سایر مناطق “به میزان کمتری تحت تأثیر قرار گرفته اند”.

تصور می شود که هکرها از حدود ۷ مه تا ۲۷ دسامبر سال گذشته به حساب های نقض گردیده دسترسی داشته اند ، وزارت دفاع آمریکا گفت ، داده های در معرض نمایش شامل ایمیل های ارسال گردیده ، دریافت گردیده و ذخیره گردیده و همچنین پیوست است. این آژانس در ماه ژانویه اعلام کرد که این نقض را متوقف کرده است.

“وزارت خارجه همچنان در حال کاهش خطرات عملیاتی ، امنیتی و حریم خصوصی ناشی از این حادثه است.” DOJ در بیانیه روز جمعه خود گفت.

هک SolarWinds ، که به گفته سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده احتمالاً از روسیه سرچشمه گرفته است ، مشتریان ارائه دهنده نرم افزار فناوری اطلاعات SolarWinds ، از جمله تعدادی از مشاغل خصوصی و آژانس های فدرال را تحت تأثیر قرار داد. قربانیان شامل مقامات عالی رتبه در وزارت امنیت داخلی بودند ، که نشان می داد حتی نهاد دولتی مسئول دفاع از ایالات متحده در برابر حملات هکری خارجی نیز مصون نبود.

در آوریل ، جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده امضا کرد. یک فرمان اجرایی که طیف وسیعی از اقدامات تلافی جویانه علیه روسیه را تحمیل می کند ، که دخالت در این هک را رد کرده است. و در ماه می ، بایدن فرمان اجرایی را با هدف بهبود دفاع دفاعی امنیت سایبری ایالات متحده امضا کرد .

DOJ دفاتر وکلای آمریکایی زیر را به دلیل نقض ایمیل ذکر کرده است:

– منطقه مرکزی کالیفرنیا
– منطقه شمالی کالیفرنیا
– منطقه کلمبیا
– منطقه شمالی فلوریدا
– منطقه میانی فلوریدا
– منطقه جنوبی فلوریدا
– منطقه شمالی جورجیا
– منطقه کانزاس
– منطقه مریلند
– منطقه مونتانا
– منطقه نوادا
– منطقه نیوجرسی
– منطقه شرقی نیویورک
– منطقه شمالی نیویورک
– جنوبی منطقه نیویورک
– منطقه غربی نیویورک
– منطقه شرقی کارولینای شمالی
– منطقه شرقی پنسیلوانیا
– منطقه میانی پنسیلوانیا
– منطقه غربی پنسیلوانیا
– ناحیه شمالی تگزاس
– ناحیه جنوبی تگزاس
– توزیع غربی منطقه تگزاس
– منطقه ورمونت
– منطقه شرقی ویرجینیا
– منطقه غربی ویرجینیا
– منطقه غربی واشنگتن

لورا هاوتالا CNET در این امر مشارکت کرد گزارش.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت