مریخ نورد ناسا طاق سنگی عجیب و غریبی را در مریخ مشاهده می کند که فرسایش را نادیده می گیرد

2021-08-06
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

این طاق کوچک و بافت دار در دهانه گیل در مریخ قرار دارد ، همانطور که توسط مریخ نورد کنجکاوی ناسا دیده گردیده است.


NASA/JPL-Caltech/LANL/Kevin M. Gill

این داستان بخشی از به مریخ خوش آمدید ، مجموعه ما در حال کشف سیاره سرخ است.

کرم ماسه ای. سر بیگانه فسیل گردیده. گکو گربه سوار بر جت اسکی . یک طاق صخره ای کوچک در مریخ تخیلات طرفداران فضایی را جرقه می زند که اشیائی را که شبیه آن هستند بازی می کنند . مریخ نورد کنجکاوی ناسا به خوبی به تشکیل سنگ با بافت عجیب و غریب که در برابر نیروهای فرسایش در سیاره سرخ مقاومت می کند ، نگاه کرد. مریخ نورد هفته گذشته نماهایی نزدیک از طاق زیبا و پاره پاره کرد و دانشمند شهروند کوین گیل این تصاویر را در یک نمای موزاییکی قرار داد.

زمین شناس سیاره ای ناسا ، ابیگیل فریمن ، این منظره را “به ویژه تصور عجیب از یک بافت صخره ای جالب” در به روز رسانی ماموریت مریخ نورد توصیف کرد. فریمان می گوید: “من همچنان از بافت هایی که می بینیم خیره می شوم ، به ویژه شیوع برجستگی ها و توده های سانتی متری که از روی سنگ بیرون می زند.”

این مریخ نورد در حال بررسی منطقه انتقالی بین ” واحد رسدار “(منطقه ای غنی از مواد معدنی خاک رس) و” واحد سولفات دار “(نمک های گچ و اپسوم نمونه هایی از سولفات ها هستند). هر دو منطقه به گذشته ای پرآب در منطقه اشاره می کنند و مورد توجه دانشمندان هستند که در حال بررسی این موضوع هستند که آیا مریخ قبلاً برای زندگی میکروبی قابل سکونت بوده است یا خیر. بنابراین این بدان معناست که کل تشکیلات بسیار کوچک است. به گفته زمین شناس سیاره ای میشل مینیتی ، قوس ظریف به احتمال زیاد از موادی تشکیل گردیده است که در برابر فرسایش مقاوم هستند. دهانه گیل یک مکان گرد و خاکی و بادخیز است و چشم انداز صخره ای نشانه های آن را نشان می دهد. یا یک سویه DNA ] #chemcam MarsCuriosity https://t.co/FyWpa85Epo

— Gwen Costuming & Cosplay … and Mars stuff 🔴@(GCC_Cosplay) 28 جولای ۲۰۲۱

دیدن شکل های آشنا در اجسام تصادفی یکی از سرگرمی های مورد علاقه طرفداران مریخ است ، زیرا پیروان خودرو خواهر و برادر مریخ نورد پشتکار از دیدگاه اخیر با نام مستعار “ butt crack rock ” به خوبی می دانند.

کنجکاوی از سال ۲۰۱۲ مشغول کاوش در دهانه گیل بوده است. این طاق نشان می دهد که هنوز شگفتی های بصری و زمین شناسی زیادی برای کاوشگر جانباز وجود دارد که در مسیر کوه شارپ بالا می رود.

CNET را دنبال کنید تقویم فضایی ۲۰۲۱ برای اطلاع از آخرین اخبار فضایی امسال. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت