نرخ بهره وام مسکن امروز برای ۱۲ اوت ۲۰۲۱: نرخ ها به سمت بالا حرکت می کنند

2021-08-12
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 012-cnet-finance-وام مسکن-خرید خانه

تصاویر آموزشی/گتی

تعدادی از نرخ های وام مسکن که با دقت دنبال می گردید امروز افزایش یافت. نرخ وام مسکن ثابت ۱۵ ساله و ۳۰ ساله ثابت هر دو بالاتر بود. برای نرخ های متغیر ، وام مسکن با نرخ قابل تنظیم ۵/۱ نیز افزایش یافت.

اگرچه نرخ وام مسکن همیشه در حال تغییر است ، اما در حال حاضر بسیار پایین است. اگر قصد خرید خانه دارید ، اکنون ممکن است زمان ایده آل برای دریافت نرخ ثابت باگردید. اما مثل همیشه ، قبل از خرید خانه ابتدا به اهداف و شرایط شخصی خود فکر کنید و با وام دهندگان متعدد صحبت کنید تا وام دهنده ای را پیدا کنید که بتواند بهترین نیازهای شما را برآورده کند.

نگاهی به نرخ وام مسکن برای انواع مختلف وام

وام مسکن ۳۰ ساله با نرخ ثابت

برای وام مسکن ۳۰ ساله با نرخ ثابت ، متوسط ​​نرخ پرداختی شما ۳٫۰۵ is است که نسبت به هفت روز قبل رگردید ۹ واحدی را نشان می دهد. (نقطه پایه معادل ۰٫۰۱٫ است.)

وام مسکن ثابت ۳۰ ساله متداول ترین مدت وام است. وام مسکن ۳۰ ساله با نرخ ثابت معمولاً پرداخت ماهانه کوچکتری نسبت به ۱۵ سال دارد-اما اغلب از نرخ بهره بالاتری برخوردار است. شما نمی توانید به سرعت خانه خود را پرداخت کنید و سود بیشتری را در طول زمان پرداخت خواهید کرد ، اما اگر به دنبال به حداقل رساندن پرداخت ماهانه خود هستید ، وام مسکن ثابت ۳۰ ساله گزینه خوبی است.

وام مسکن ۱۵ ساله با نرخ ثابت

میانگین نرخ وام مسکن ۱۵ ساله و ثابت ۲٫۳۵ است که نسبت به هفت روز قبل ۹ واحد پایه افزایش یافته است.

شما قطعاً پرداخت ماهانه بیشتری با وام مسکن ۱۵ ساله در مقایسه با وام مسکن ثابت ۳۰ ساله خواهید داشت ، حتی اگر نرخ بهره و مبلغ وام یکسان باگردید. با این حال ، اگر می توانید پرداخت های ماهانه را بپردازید ، وام ۱۵ ساله چندین مزیت دارد. از جمله این موارد می توان به نرخ بهره پایین تر ، بازپرداخت زودتر وام مسکن و پرداخت سود کل کمتر در بلند مدت اشاره کرد.

۵/۱ وام مسکن با نرخ قابل تنظیم

ARM 5/1 دارای نرخ متوسط ​​۳٫۰۸، است که در مقایسه با هفته گذشته ۱۱ واحد پایه افزایش یافته است.

با وام مسکن ARM ، معمولاً نرخ سود کمتری نسبت به وام مسکن ثابت ۳۰ ساله در پنج سال اول دریافت می کنید. با این حال ، تغییرات در بازار ممکن است باعث شود نرخ بهره شما بعد از آن زمان افزایش یابد ، همانطور که در شرایط وام شما توضیح داده گردیده است.

به همین دلیل ، اگر قصد فروش خانه یا تأمین مجدد خانه خود را قبل از تغییر نرخ دارید ، وام مسکن با نرخ قابل تنظیم ممکن است گزینه مناسبی باگردید. اگر نه ، تغییرات در بازار ممکن است نرخ بهره شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

روند نرخ وام مسکن

ما از داده های جمع آوری گردیده توسط Bankrate ، که متعلق به همان شرکت اصلی CNET است ، برای پیگیری تغییرات در نرخ های روزانه استفاده می کنیم. این جدول به طور خلاصه میانگین نرخ های ارائه گردیده توسط وام دهندگان در سراسر کشور را نشان می دهد:

متوسط ​​نرخ سود وام مسکن فعلی

نوع وام نرخ بهره یک هفته پیش تغییر
نرخ ثابت ۳۰ ساله ۳٫۰۵٪ ۲٫۹۶٪ + ۰٫۰۹
نرخ ۱۵ ساله ثابت ۲٫۳۵٪ ۲٫۲۶٪ +۰٫۰۹
نرخ وام مسکن جامبو ۳۰ ساله ۲٫۸۰٪ ۲٫۷۹٪ +۰٫۰۱ [۱۹۶۵۹۰۱۳] نرخ بازپرداخت وام مسکن ۳۰ ساله ۳٫۰۴ [ ۲٫۹۴ [ +۰٫۱۰

به روز گردیده در ۱۲ اوت ۲۰۲۱٫

نحوه پیدا کردن نرخ وام مسکن شخصی

برای یافتن نرخ وام مسکن شخصی ، با کارگزار وام مسکن محلی خود صحبت کنید یا از خدمات وام مسکن آنلاین استفاده کنید. برای یافتن بهترین وام مسکن ، باید اهداف و وضعیت مالی فعلی خود را در نظر بگیرید.

نرخ های بهره ویژه بر اساس عواملی مانند امتیاز اعتباری ، پیش پرداخت ، نسبت بدهی به درآمد و نسبت وام به ارزش متفاوت است. داشتن امتیاز اعتباری بالاتر ، پیش پرداخت بالاتر ، DTI پایین ، LTV پایین یا هر ترکیبی از این عوامل می تواند به شما در کاهش نرخ بهره کمک کند.

نرخ بهره تنها عاملی نیست که بر هزینه خانه شما تأثیر می گذارد – حتماً هزینه های دیگر مانند هزینه ها ، هزینه های بسته گردیدن ، مالیات و امتیازات تخفیف را نیز در نظر بگیرید. شما باید با چندین وام دهنده مختلف – مانند بانک های محلی و ملی ، اتحادیه های اعتباری و وام دهندگان آنلاین – و فروشگاه مقایسه برای پیدا کردن بهترین وام مسکن برای خود صحبت کنید.

بهترین مدت وام چیست؟

هنگام انتخاب وام مسکن ، به یاد داشته باشید که مدت وام یا برنامه پرداخت را در نظر بگیرید.
متداول ترین شرایط وام مسکن ۱۵ سال و ۳۰ سال است ، اگرچه وام مسکن ۱۰ ، ۲۰ و ۴۰ ساله نیز وجود دارد. تمایز مهم دیگر بین وام های مسکن با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم است. برای وام های مسکن با نرخ ثابت ، نرخ بهره برای تمام مدت وام تعیین می شود. بر خلاف وام مسکن با نرخ ثابت ، نرخ بهره وام مسکن با نرخ قابل تنظیم فقط برای مدت معینی (معمولاً پنج ، هفت یا ۱۰ سال) تعیین می شود. پس از آن ، نرخ سالانه بر اساس نرخ بازار تعدیل می شود.

یکی از عواملی که هنگام تصمیم گیری بین وام مسکن با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم باید در نظر بگیرید مدت زمانی است که برای زندگی در خانه خود برنامه ریزی می کنید. اگر قصد اقامت طولانی مدت در یک خانه جدید را دارید ، وام مسکن با نرخ ثابت ممکن است گزینه بهتری باگردید. وام های مسکن با نرخ ثابت در مقایسه با وام های مسکن با نرخ قابل تنظیم ثبات بیشتری را ارائه می دهند ، اما وام های مسکن با نرخ قابل تنظیم ممکن است از قبل نرخ بهره کمتری را ارائه دهند. اما اگر قصد دارید خانه خود را برای چند سال نگه دارید ، می توانید با وام مسکن با نرخ قابل تنظیم به توافق برسید. بهترین مدت وام همه بستگی به موقعیت و اهداف شخصی شما دارد ، بنابراین هنگام انتخاب وام مسکن توجه داشته باشید که چه چیزی برای شما مهم است.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت