به گفته دانشمندان ، گربه ها غذاهای آزاد هستند

2021-08-13
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 catfreeloader

این گربه دوست دارد غذا تحویل داده شود و به راحتی در دسترس باگردید ، لطفا.


آماندا کوسر/CNET

فرض کنید شما دو گزینه به گربه خود می دهید: یک کاسه پر از چنگال یا چیزی که به نظر می رسد یک پازل سرگرم کننده و غنی کننده غذایی است که برای بیرون آوردن تنقلات به کمی کار نیاز دارد. به احتمال زیاد گربه شما راه آسان را پیش خواهد گرفت.

تیمی از محققان در دانشگاه کالیفرنیا ، دیویس ، مطالعه ای را انجام دادند تا دریابند آیا گربه های خانگی علاقه ای به کار برای غذای خود دارند یا خیر. این ممکن است بیهوده به نظر برسد ، اما این مطالعه به تحقیقات قبلی اشاره می کند که نشان می دهد حیوانات اعم از خرس گریزلی در اسارت تا خوک های خانگی ترجیح می دهند برای تهیه غذای خود کار کنند ، حتی زمانی که گزینه های آسان و رایگان در دسترس داشتند. [۱۹۶۵۹۰۰۶] از آزمایشگاه تا صندوق ورودی شما. هر هفته جدیدترین داستانهای علمی را از CNET بگیرید. طبق این مطالعه ، گربه ها ضد بارگیری نیستند. این تیم مقاله ای را در مجله Animal Cognition در اواخر ژوئیه منتشر کرد.

گربه های شرکت کننده در این مطالعه این امکان را داشتند که از سینی یا پازل غذا بخورند. آنها سینی را ترجیح دادند ، گرچه برخی با پازل درگیر گردیدند.


میکل دلگادو/UC Davis

یک آزمایش آزمایشگاهی قبلی نشان داده بود که گربه ها برای غذا کار نمی کنند ، اما محققان فکر کردند اگر یک گربه به راحتی در محیط آشنا خانه خود می گذرد ، داستان متفاوتی خواهد بود.

این مطالعه ۱۷ گربه خانگی را ردیابی کرد و به آنها گزینه هایی داد که یا از سینی غذا بخورند یا برای تهیه غذای خود از پازل تلاش کنند. گربه ها سینی را ترجیح دادند. خارج از گروه مطالعه ، محققان فقط چهار گربه را به عنوان “مایل به ضد بارگیری” طبقه بندی کردند. مایکل دلگادو ، نویسنده اصلی و رفتار گربه ، این هفته در بیانیه UC Davis گفت: “ترجیح می دهند برای غذای خود کار کنند.” “آنچه شگفت آور است این است که از بین همه این گونه ها گربه ها تنها گونه هایی هستند که تمایل چندانی به ضد بارگیری ندارند.”

محققان از مانیتورهای فعالیت و دوربین های فیلمبرداری برای پیگیری فعالیت گربه ها استفاده کردند. دلگادو گفت: “اینطور نبود که گربه ها هرگز از پازل غذا استفاده نمی کردند ، اما گربه ها غذای بیشتری را از سینی می خوردند ، زمان بیشتری را در سینی می گذراندند و اولین انتخاب های خود را برای نزدیک گردیدن و خوردن از سینی به جای پازل انجام می دادند.”

این س openال باز است که چرا گربه ها علاقه ای به کار برای غذای خود ندارند. محققان می گویند ممکن است معماهای غذایی غریزه طبیعی شکار گربه سانان را تحریک نکنند.

“درک ضد بارگیری برای رفاه حیوانات در اسارت و حیوانات خانگی مهم است زیرا غنی سازی علوفه ابزاری است که اغلب برای ارائه انتخاب و تحریک ذهنی مورد استفاده قرار می گیرد.” تحقیقات آینده با گربه ها می تواند شامل آزمایش انواع مختلف پازل یا اقلام غذایی باگردید.

اگرچه ممکن است معماها در این مطالعه ترجیح داده نشوند ، تحقیقات قبلی دلگادو نشان داد که پازل های غذایی می تواند راهی برای غنی سازی زندگی گربه ها باگردید ، زیرا آنها را درگیر چالشی با پاداش خوراکی می کند.

پیام دیگری که دلگادو منتقل کرد این است که گربه های آزاد بارگیری تنها تنبل نیستند. حتی فعال ترین گربه ها در مطالعه هنوز سینی غذا را انتخاب کردند. و ما کی هستیم که قضاوت کنیم؟ به هر حال ، انسان ها رستوران های فست فود را اختراع کردند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت