Google از استفاده از ابزار ردیابی موقعیت مکانی که داده های کاربر را می فروشد ، از برنامه ها جلوگیری می کند

2021-08-13
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 google-hq-sede-mountain-view.jpg

آنجلا لانگ/CNET

گوگل روز پنجشنبه اعلام کرد که علیه شرکتی که داده های موقعیت مکانی کاربران Android را می فروگردید ، اقدامی انجام داده است.

این شرکت که SafeGraph نامیده می شود ، مجموعه داده هایی را به مشتریان فروخته بود که با درج برنامه های توسعه دهندگان نرم افزار کد SafeGraph در برنامه های خود به دست آورد. یکی از مشتریان این شرکت ، مرکز کنترل بیماری های ایالات متحده بود که طبق تحقیقات مادربرد ، داده ها را به عنوان بخشی از تلاش های خود برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا جمع آوری کرد.

گوگل اعلام کرد که در ماه ژوئن به همه برنامه هایی که با SafeGraph کار می کنند هگردیدار ۷ روزه ارسال کرده است. برنامه ها باید کدی را که به جمع آوری داده ها برای SafeGraph کمک می کرد حذف کنند ، در غیر این صورت در بازار Google Play با اجرا مواجه خواهند گردید.

SafeGraph و CDC به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

این خبر در حالی منتشر می شود که قانونگذاران شرکت های بزرگ فناوری را به دلیل دسترسی به داده های کاربران مورد انتقاد قرار داده اند. در اوایل سال جاری ، سناتور ران وایدن ، دموکرات از ایالت اورگان ، لایحه ای را با چند سناتور دیگر ارائه کرد که بر اساس آن مجریان قانون باید قبل از به دست آوردن اطلاعات شخصی از کارگزاران شخص ثالث ، حکم دادگاه را دریافت کنند.

گوگل در گذشته نیز نحوه برخورد با داده های مکان در برنامه های خود را دریافت کرده است. سال گذشته مارک برنوویچ ، دادستان کل آریزونا ، غول جست وجو را با پرونده تقلب در مصرف کنندگان مواجه کرد. این شکایت در پاسخ به تحقیقات سال ۲۰۱۸ آسوشیتدپرس ، که به بررسی عملکرد داده های موقعیت مکانی گوگل در تلفن های دارای Android ، سیستم عامل تلفن همراه این شرکت ، پرداخته است ، تنظیم گردیده است. این روزنامه گزارش داد که Google همچنان مکان افراد را پیگیری می کند ، حتی اگر آنها تنظیماتی به نام سابقه موقعیت مکانی را خاموش کنند. این گزارش می گوید در جدول زمانی Google Maps آنها بوده است. با این حال ، کاربران می توانند با خاموش کردن تنظیم دیگری به نام فعالیت وب و برنامه ها ، ردیابی مکان را متوقف کنند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت