چگونه ۵G در قهرمانی تاریخی فونیکس سانز در NBA بازی کرد

2021-08-13
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 کریس پل و دوین بوکر در مرحله پلی آف NBA 2021

کریس پل و دوین بوکر در مرحله پلی آف NBA 2021.


گتی ایماژ

وقتی فونیکس سانز ، که توسط ستارگان دیوین بوکر و کریس پل لنگر انداختند ، بهترین قهرمانی خود را برای قهرمانی NBA انجام دادند – برای اولین بار به فینال رسیدند و در دو بازی پس از قهرمانی به میدان رفتند – مرد ششم مختلف که از آنها پشتیبانی می کند: فناوری بی سیم ۵G.

در حالی که همه گیری امکانات NBA را در سراسر کشور مسدود کرد ، سانس ۲۳۰ میلیون دلار برای بازسازی مرکز Footprint در فینیکس و ساخت یک مرکز تمرین جدید هزینه کرد-با اتصال فوق سریع ۵G از Verizon ، دوربین های با وضوح بالا و بیشتر. ۱۰۰ سنسور این فناوری به تیم کمک کرده است که مهارت های تیراندازی بازیکنان را بهبود بخگردید و مشخص کند چه زمانی بازیکنان بیش از حد خسته می شوند.

ابزارهای جدید به مدیرعامل جیمز جونز و بقیه مربیان کمک کرد تا عملکرد بازیکنان را بهتر ارزیابی کرده و در زمان واقعی سازگار شوند. رایان رش ، سرپرست تجزیه و تحلیل داده های Suns ، ۵G را با “عبور از مرزهای NBA” در مورد نحوه تمرین و آموزش مربیان به ورزشکاران خود اعتبار می دهد.

استفاده سانگ از ۵G نمونه ای از یکی از کاربردهای مختلف فناوری بی سیم فراتر از سرعت بالاتر در تلفن شما است. انتظار می رود این فناوری که در سراسر جهان در حال گسترش است بسیاری از صنایع از جمله ورزش را متحول کند. تیم های حرفه ای و کالج در حال نصب ۵G در ورزشگاه ها و ورزشگاه ها برای بهبود تجربه در محل هستند ، و برنامه هایی در حال ظهور هستند که به طرفداران اجازه می دهد تکرارها را از زوایای مختلف مشاهده کنند یا احساس کنند که بخشی از برنامه هستند. تیم ها در حال بررسی روش هایی برای استفاده از ۵G برای بهبود عملکرد خود ورزشکاران با جمع آوری سریع حجم زیادی از داده ها هستند-چیزی که با ۴G یا Wi-Fi امکان پذیر نیست.

 http://www.cnet.com/


در حال بازی:
این را تماشا کنید:

Verizon با یک بازی هوشمند وارد بازی سخت افزاری می شود نمایش دادن۵:۵۲

“۵G به ما این امکان را می دهد که … این حرکات و آنالیزها را انجام دهیم و آنها را در زمان واقعی انجام دهیم تا این روند فقط تکراری شود و به صورت یکپارچه وارد روند کار مربیان و بازیکنان ما شود.”

در حالی که تیم های ورزشی از تجزیه و تحلیل برای بهبود عملکرد بازیکنان تقریباً تا زمانی که ورزش وجود داشته است استفاده می کنند ، ۵G به عنوان راهی جدید برای موثرتر گردیدن آن تجزیه و تحلیل در حال ظهور است. نکته اصلی سرعت بالا و تاخیر کم این فناوری است. دوربین ها و سنسورها می توانند داده ها را جمع آوری کرده و بصورت لحظه ای بینش را ارائه دهند و به مربیان اجازه دهند تا بازیکنان خود را در حال پرواز راهنمایی کرده و یا آسیب ها را قبل از مشکل بزرگتر تشخیص دهند. برای Suns ، تقاطع بین ۵G و دو و میدانی در فصل NBA نشان خود را داد.

“آزمایشگاه ۵G Suns را در لبه برش نگه می دارد.” جونز در بیانیه ای گفت. “این انسجام فرصت های بی نظیری را در اختیار کارکنان ما قرار می دهد تا بتوانند حداکثر پتانسیل هر ورزشکار را به طور موثر باز کنند.”

نیاز به داده های زمان واقعی در ورزش اهمیت بیشتری پیدا می کند. قبل از راه اندازی ۵G و نصب سنسورها و دوربین ها در میادین ، ​​بازیکنان عادت داشتند تا روز بعد منتظر بررسی فیلم های برجسته اشتباهات درون بازی باشند. در حالی که بازیکنان و مربیان هنوز فیلم ها را پس از بازی ها بررسی می کنند ، آزمایشگاه ۵G داده ها را در عرض چند ثانیه ارائه می دهد – چیزی که محاسبه آن چند دقیقه طول کشید.

“مربیگری هزاران سال است که وجود دارد ، جایی که مربیان با روده خود بیرون می روند. برایان مکوم ، معاون فناوری دستگاه Verizon ، در مصاحبه ای گفت: “آنها همه چیز را تماشا می کنند.” “خوب ، اگر به داده ها اعتماد کنیم ، چطور و اگر آنها را ورق بزنیم و به آنچه علم به ما می گوید اندازه گیری کنیم ، چطور؟” و عرصه ها ، همکاری آن با فونیکس سانز متفاوت است. هیچ تیم دیگری که با Verizon کار می کند از ۵G برای کمک به تجزیه و تحلیل زمان واقعی استفاده نمی کند.

۵G به کارکنان مربیگری سانس کمک می کند تا داده ها را به سرعت از سه ابزار مختلف جمع آوری و خرد کنند. با استفاده از فناوری نوح ، بازیکنان می توانند بازخورد بلادرنگ ، داده های زنده و خودکار درون بازی و تجزیه و تحلیل عمیق پس از تمرین و بازی را دریافت کنند. به عنوان مثال ، حلقه مرکز تمرین مجهز به سنسورهایی است که به نوح اجازه می دهد قوام قوس ، عمق و مسیر چپ و راست توپ را ردیابی کند. مربیان قادر خواهند بود عملکرد ضعیف را با اوج بازیکن مقایسه کنند و به آنها فوراً اطلاع دهند که کدام مکانها یا موقعیتها در زمین بیشترین شانس را برای ضربه زدن دارند.

“دقت آن به سانتی متر می رسد و همچنین می تواند به چیزها در سه بعد [along] X ، Y و Z نگاه کند.” یک بازیکن ممکن است نتواند در زمان واقعی بگوید چرا شوت هایش بدون آنالیز قوس و زاویه عمیق که نوح ارائه می دهد ، وارد نمی شود.

“این تیم دریافت و آموخت که بعضی اوقات بازیکنان زمان زیادی را صرف شوت زدن می کنند ، به عنوان مثال ، آنها شوت های زیادی می زدند و این بر تاثیرگذاری ضربات آنها تأثیر می گذاشت.”

افزودن نوح به خورشید تمرینات نتایج واقعی را برای تیم نشان داده است. یکی از بازیکنان جوان زمان سختی را پشت سر گذاشت تا ضربه های خود را به طور مداوم فرو ببرد. با نصب نوح و سنسورهای ردیابی در تیرهای بالای حلقه ، کادر مربیگری توانست به بازیکن نشان دهد که ضربات پرشی او معمولاً کجا ضرب می شود و عملکرد او ضعیف ترین است.

“این برای او روشن کننده بود زیرا به او اجازه داد بپذیرد که مکانیک های او ممکن است آنطور که او می خواهد سازگار نباشند ، که چیزی نیست که شما در زمان واقعی احساس کنید.” “کار او سرانجام در پلی آف به ثمر نشست و او بهترین تیرانداز سه امتیازی ما بود.”

منبع تجزیه و تحلیل دیگری که توسط سانز استفاده می شود ShotTracker نام دارد. بازیکنان و مربیان می توانند از یک سیستم مبتنی بر حسگر استفاده کنند که به لطف سنسوری که روی توپ قرار دارد ، آمار تجزیه و تحلیل تیراندازی را به تیم ها-و طرفداران-ارائه می دهد. بازیکنان همچنین باید از یک دستگاه ردیاب کوچک استفاده کنند و سنسورهایی در تیرهای بالای لبه وجود دارد تا محل عکسبرداری را مشخص کند. به طور خاص ، بیش از ۱۰۰ حسگر به مربیان در زمان واقعی آنچه بازیکنان انجام می دهند (یا نه) اطلاع می دهند. این به بازیکنان و مربیان اجازه می دهد تا به عقب برگردند و تعداد شوت های گرفته گردیده و محل دقیق شوت آنها را بررسی کنند.

آخرین قطعه از توسعه فناوری سانز مربوط به حرکت جانبی خارج از زمین است. مربیان با کمک دوربین های حرکتی Simi ، توانایی بازیکنان را قبل و بعد از مصدومیت ردیابی می کنند. ممکن است بازیکن برگشتی احساس کند که به حالت عادی بازگشته است ، اما مربیان می توانند با مقایسه عملکرد پس از مصدومیت با خط پایه بازیکن ، در زمان واقعی ببینند که آیا بازیکن بهبود یافته است یا خیر. سان ها از Simi در اتاق وزنه برای ردیابی حرکات ایستا استفاده می کنند – اما امیدوارند روزی از Simi برای پیش بینی نحوه حرکت بازیکنان در زمین استفاده کنند. در ترکیب با دوربین های Simi. صفحات Bertec ، که بازیکنان روی آنها ایستاده اند ، می توانند راه رفتن ، پرش و تعادل بازیکن را ردیابی کنند در حالی که Simi حرکت را در زمان واقعی ثبت می کند. Simi مربیان ، حرکت را نشان می دهد ، در حالی که صفحات Bertec اطلاعاتی در مورد فشار و سایر ویژگی ها ارائه می دهند.

“در حالی که Wi-Fi می تواند این کار را انجام دهد ، آنچه ۵G انجام می دهد این است که سرعت آن را بسیار سریع می کند [and] تاخیر آنقدر کم است که به محض پریدن بازیکن ، [the data is] در مقابل آنها قرار می گیرد.” رش گفت

چگونه تأخیر کمتر ۵G بازی را تغییر می دهد

تاخیر زمان پاسخ و یا تاخیر بین ارسال سیگنال و دریافت یک پیام است و تأخیر کوتاهتر ۵G نحوه ایجاد تفاوت در تجزیه و تحلیل ورزشی است.

“باب اودونل” تحلیلگر تحقیقات تکنالیز می گوید: “شما می خواهید تا آنجا که می توانید تاخیر را کاهش دهید تا [people] تجربه های واقعی را ارائه دهید.” “هر مقدار کمی کمک می کند.”

شبکه های ۳G در صدها میلی ثانیه تاخیر داشتند ، که کسری قابل توجه از ثانیه است. شبکه های ۴G که تلفن های هوشمند و همه برنامه هایی را که امروزه از آنها استفاده می کنیم فعال کرده اند ، با تأخیر حدود ۱۰۰ میلی ثانیه شروع به کار کرده اند و اکنون در محدوده حدود ۳۰ میلی ثانیه تا ۷۰ میلی ثانیه قرار دارند. هدف ۵G رسیدن به ۱ میلی ثانیه است ، اما در حال حاضر در حدود ۲۰ میلی ثانیه تا ۳۰ میلی ثانیه است که سریعتر از پلک زدن چشم انسان است. Verizon's Mecum گفت.

 img-0175-1-1-1

طرفداران می توانند یک بازی را از زوایای مختلف دوربین مشاهده کنند.


Verizon

بخش مهمی از امکانات و عرصه تمرین خورشید استفاده از موج میلی متری ۵G است. MmWave گروهی از امواج رادیویی است که سرعت فوق العاده بالایی را ارائه می دهد اما فقط می تواند مسافتهای کوتاهی را طی کند و توسط اشیایی مانند پنجره ها و درختان مسدود می شود. برای اماکن ورزشی ، این معایب یک مسئله نیست. تیم ها به راحتی می توانند برج ها را در مکان های مورد نیاز در ورزشگاه ها و ورزشگاه ها نصب کنند. توانایی MmWave برای اداره تعداد زیادی دستگاه در یک شبکه ، به طور همزمان ، برای طرفداران در طول بازی ایده آل است.

با برنامه ورزشگاه سانز ، هواداران می توانند بازخوردی مشابه آنچه مربیان هنگام تماشای بازی مشاهده می کنند ، دریافت کنند. این برنامه برای کاربران با یا بدون تلفن ۵G در دسترس است. هفت زاویه مختلف دوربین به طرفداران اجازه می دهد تا تکرارها و آمار زمان واقعی بازیکنان را مشاهده کنند. این برنامه هم در ورزشگاه و هم در خانه در دسترس است. مکوم گفت: “می توانید برگردید و به تکرارها نگاه کنید و به جای اینکه منتظر جومبوترون باشید ، کنترل آن را در دست دارید.”

بازیکنان و مربیان سانز همچنین می توانند بازخورد بلادرنگ را دریافت کنند که به آنها اجازه می دهد تنظیمات زنده را انجام دهند. ستاد مربیگری می گوید سرعت مورد نیاز برای تفسیر این داده ها که در تمرین Suns گرفته گردیده است تنها در ۵G در دسترس است. نه Wi-Fi و نه ۴G نمی توانند نتایج را به سرعت نشان دهند.

در حال حاضر ، Suns فقط از تجزیه و تحلیل زمان واقعی بیش از ۵G در مرکز تمرین تیم استفاده می کند. NBA دستورالعمل های سختگیرانه ای درباره جمع آوری داده های موجود در بازی دارد و اجازه نمی دهد نوع تجزیه و تحلیل Suns در مرکز تمرین انجام شود.

داده ها و ورزش

Suns تنها کسانی نیستند که به اعداد و ارقام علاقه مند هستند. وقتی تیم ها داده ها را خرد می کنند ، تقریباً همیشه هدف این است که بفهمیم عملکرد کجا کوتاه است. پس از ایجاد مناطق نیاز به بهبود ، تیم ها می توانند زمان تمرین را با استفاده از داده های بدست آمده از تجزیه و تحلیل بهینه کنند. بر اساس گزارش MarketsandMarkets ، انتظار می رود حجم بازار تجزیه و تحلیل ورزشی جهان از ۱٫۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ به ۵٫۲ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۴ برسد.

“وقتی شما یک ورزشکار حرفه ای هستید ، ایستادن روی پای خود فقط حرکت در زمین بسکتبال در واقع کار محسوب می شود.” “وقتی زمان زیادی برای تمرین ندارید ، باید تمرینات خود را تا آنجا که ممکن است کارآمد کنید.” بن باجارین ، تحلیلگر Creative Strategies گفت. بسیاری از اماکن ورزشی از ۵G و mmWave استفاده می کنند تا در اسرع وقت بازخورد خود را دریافت کنند.

شاید مشهورترین نمونه تجزیه و تحلیل ورزشی در فیلم ۲۰۱۱ Moneyball ثبت گردید. این فیلم بر اساس تیم بیس بال اوکلند اتلتیکس توضیح داد که چگونه تجزیه و تحلیل و آمار به تنهایی می تواند منجر به پیروزی شود.

برد پیت در نقش بیلی بین مدیرعامل وقت A بازی کرد ، که یک تیم برنده را با استفاده از تجزیه و تحلیل و حداقل بودجه جمع آوری کرد. او در مورد sabermetrics ، “دانش عینی در مورد بیس بال” ، تحصیل کرد تا تیم را با بودجه کم بازسازی کند. او با مطالعه این تجزیه و تحلیل ها ، تیم خود را به یک برد ۲۰ برد برد ، طولانی ترین برد در تاریخ حق رای دادن.

در حالی که سانس می تواند از ۵G برای پیگیری عملکرد در زمین تمرین استفاده کند ، مربیان قادر به انجام چنین تجزیه و تحلیل در ورزشگاه نیستند. در عوض ، Second Spectrum منحصراً با NBA و همچنین لیگ برتر فوتبال همکاری می کند. و Major League Soccer ، برای ردیابی بازیکنان در بازی.

پس از پاسخ اولیه ، طیف دوم به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

بازیکنان ، مربیان و طرفداران می توانند از Second Spectrum برای دسترسی به سالها سابقه بازی و یافتن بازپخش های بازی در عرض چند ثانیه استفاده کنند. این شرکت از یادگیری ماشینی و بینایی رایانه ای برای تشکیل یک سیستم ردیابی استفاده می کند. این دستگاه می تواند داده های سه بعدی را مستقیماً از دوربین های داخل زمین ها جمع آوری کرده و سپس گزارش هایی را نشان دهد که موقعیت بازیکن ، آمار بازیکن و نوع بازی در حال انجام را نشان می دهد. آنچه ۵G ارائه کرده است تازه شروع گردیده است.

“این بازخورد زمان واقعی چیزی است که ما به عنوان بهترین روش آموزش و یادگیری برای بازیکنان و مربیان خود می دانیم.” رش گفت.

شارا تیبکن از CNET در این گزارش مشارکت کرد.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت