نرخ بهره وام مسکن تا ۱۳ اوت ۲۰۲۱: افزایش نرخ

2021-08-13
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 006-cnet-finance-mortgage-home-interior-features-

دبورا جاف/گتی

انواع مختلف وام مسکن مهم امروز افزایش یافت. میانگین نرخ سود وام مسکن ثابت ۱۵ ساله و ۳۰ ساله ثابت هر دو افزایش یافته است. در همان زمان ، نرخ متوسط ​​برای ۵/۱ وام مسکن با نرخ قابل تنظیم نیز افزایش یافت. نرخ بهره وام مسکن هرگز سنگ نمی شود ، اما نرخ بهره از نظر تاریخی پایین است. برای کسانی که به دنبال تأمین نرخ ثابت هستند ، اکنون زمان بسیار خوبی برای خرید خانه است. اما مثل همیشه ، قبل از خرید خانه ابتدا به اهداف و شرایط شخصی خود فکر کنید و پیشنهادات را برای یافتن وام دهنده ای که به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می کند مقایسه کنید.

نرخ وام مسکن را که نیازهای متمایز شما را برآورده می کند بررسی کنید

وام مسکن ۳۰ ساله با نرخ ثابت

میانگین نرخ وام مسکن ۳۰ ساله ۳٫۰۴ is است که نسبت به هفت روز قبل ۸ واحد پایه افزایش یافته است. به (امتیاز پایه معادل ۰٫۰۱٫ است.) وام مسکن ۳۰ ساله رایج ترین مدت وام است. وام مسکن ثابت ۳۰ ساله معمولاً دارای نرخ سود بیشتری نسبت به وام مسکن ۱۵ ساله با نرخ ثابت است-اما پرداخت ماهیانه کمتری نیز دارد. اگرچه به مرور زمان سود بیشتری می پردازید-در حال بازپرداخت وام خود در مدت زمان طولانی تری هستید-اگر به دنبال پرداخت ماهانه کمتری هستید ، وام مسکن ثابت ۳۰ ساله ممکن است گزینه خوبی باگردید.

وام مسکن ۱۵ ساله با نرخ ثابت

میانگین نرخ وام مسکن ۱۵ ساله و ثابت ۲٫۳۲ است که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته ۷ واحد پایه افزایش یافته است. شما قطعاً پرداخت ماهانه بیشتری با وام مسکن ۱۵ ساله در مقایسه با وام مسکن ثابت ۳۰ ساله خواهید داشت ، حتی اگر نرخ بهره و مبلغ وام یکسان باگردید. اما اگر بتوانید پرداخت های ماهانه را بپردازید ، معمولاً وام ۱۵ ساله بهتر خواهد بود. شما معمولاً نرخ بهره کمتری دریافت خواهید کرد و در مجموع سود کمتری پرداخت خواهید کرد زیرا وام مسکن خود را بسیار سریعتر پرداخت می کنید.

وام مسکن ۵/۱ با نرخ قابل تنظیم

وام مسکن با نرخ قابل تنظیم ۵/۱ دارای نرخ متوسط ​​۳٫۰۶، است ، که ۹ امتیاز پایه از هفت روز قبل اضافه گردیده است. به طور معمول با ۵/۱ وام مسکن با نرخ قابل تنظیم در پنج سال اول وام مسکن ، نرخ بهره پایین تری (در مقایسه با وام مسکن ۳۰ ساله ثابت) دریافت خواهید کرد. اما از آنجا که نرخ با نرخ بازار تغییر می کند ، می توانید پس از آن زمان هزینه بیشتری را پرداخت کنید ، همانطور که در شرایط وام شما توضیح داده گردیده است. به همین دلیل ، اگر قصد فروش خانه یا تأمین مجدد خانه خود را قبل از تغییر نرخ دارید ، وام مسکن با نرخ قابل تنظیم ممکن است گزینه مناسبی باگردید. در غیر این صورت ، تغییرات در بازار ممکن است نرخ بهره شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

روند نرخ وام مسکن

ما از نرخ های جمع آوری گردیده توسط Bankrate ، که متعلق به همان شرکت اصلی CNET است ، برای پیگیری تغییرات نرخ در طول زمان استفاده می کنیم. این جدول به طور میانگین نرخ های ارائه گردیده توسط وام دهندگان در سراسر کشور را خلاصه می کند:

میانگین نرخ سود وام مسکن فعلی

نوع وام نرخ بهره یک هفته پیش تغییر
نرخ ۳۰ ساله ثابت [۱۹۶۵۹۰۱۹] ۳٫۰۴٪ ۲٫۹۶٪ +۰٫۰۸
نرخ ثابت ۱۵ ساله ۲٫۳۲٪ ۲٫۲۵٪ +۰٫۰۷
نرخ وام مسکن جامبو ۳۰ ساله ۲٫۸۱ ٪ ۲٫۸۰٪ +۰٫۰۱
نرخ بازپرداخت وام مسکن ۳۰ ساله ۳٫۰۳٪ ۲٫۹۴٪ +۰٫۰۹

در ۱۳ اوت ۲۰۲۱ به روز گردید.

چگونه برای یافتن بهترین نرخ وام مسکن

هنگامی که آماده درخواست وام هستید ، می توانید با یک کارگزار وام مسکن محلی تماس بگیرید یا به صورت آنلاین جستجو کنید. برای یافتن بهترین وام مسکن ، باید اهداف و وضعیت مالی فعلی خود را در نظر بگیرید. مواردی که بر میزان بهره شما در وام مسکن شما تأثیر می گذارد عبارتند از: نمره اعتباری ، پیش پرداخت ، نسبت وام به ارزش و نسبت بدهی به درآمد. به طور کلی ، شما می خواهید یک امتیاز اعتباری خوب ، پیش پرداخت بالاتر ، DTI کمتر و LTV پایین برای دریافت نرخ بهره پایین تر داشته باشید. به غیر از نرخ وام مسکن ، عوامل دیگری از جمله هزینه های بسته گردیدن ، هزینه ها ، امتیازات تخفیفی و مالیات نیز ممکن است بر هزینه خانه شما تأثیر بگذارد. مطمئن شوید که با وام دهندگان متعدد – مانند بانک های محلی و ملی ، اتحادیه های اعتباری و وام دهندگان آنلاین – و فروشگاه مقایسه برای پیدا کردن بهترین وام برای خود صحبت کنید.

بهترین مدت وام چیست؟

یکی از عوامل مهمی که هنگام انتخاب وام مسکن باید در نظر بگیرید ، مدت وام یا برنامه پرداخت است. رایج ترین شرایط وام مسکن ۱۵ سال و ۳۰ سال است ، اگرچه وام مسکن ۱۰ ، ۲۰ و ۴۰ ساله نیز وجود دارد. وام مسکن به دو نوع وام مسکن با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم تقسیم می شود. نرخ بهره در وام مسکن با نرخ ثابت در طول مدت وام یکسان است. برای وام های مسکن با نرخ قابل تنظیم ، نرخ بهره برای چند سال معین ثابت است (معمولاً پنج ، هفت یا ۱۰ سال) ، سپس نرخ بر اساس نرخ سود بازار سالانه تعدیل می شود.

یکی از عواملی که هنگام تصمیم گیری بین وام مسکن با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم باید به آن توجه کنید این است که چه مدت قصد دارید در خانه خود بمانید. وام مسکن با نرخ ثابت ممکن است برای افرادی که قصد زندگی طولانی مدت در خانه را دارند مناسب تر باگردید. وام های مسکن با نرخ ثابت در مقایسه با وام های مسکن با نرخ قابل تنظیم ثبات بیشتری را ارائه می دهند ، اما وام های مسکن با نرخ قابل تنظیم گاهی اوقات می توانند نرخ بهره پایین تری را ارائه دهند. با این حال ، اگر قصد دارید خانه خود را برای چند سال نگه دارید ، می توانید با وام مسکن با نرخ قابل تنظیم به توافق برسید. بهترین مدت وام کاملاً به موقعیت و اهداف خاص شما بستگی دارد ، بنابراین هنگام انتخاب وام مسکن به آنچه مهم است برای خود فکر کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت