اپل ، آیفون ، عکس و کودک آزاری: آیا باید نگران باشید؟

2021-08-13
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 iphone-12-pro-max-product-promo-hoyle-2021

اپل با دستگاه های خود نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را افزایش می دهد.


اندرو هویل/CNET

اپل مدتهاست خود را به عنوان سنگر امنیت ، و به عنوان یکی از تنها شرکت های فناوری که واقعاً به حریم خصوصی کاربران اهمیت می دهد . اما فناوری جدیدی که برای کمک به رایانه iPhone ، iPad یا Mac طراحی گردیده است در تشخیص تصاویر و ویدئوهای سوءاستفاده از کودکان ذخیره گردیده بر روی آن دستگاه ها ، بحث گردیدید در مورد حقیقت پشت وعده های اپل را برانگیخته است.

در ۵ اوت ، اپل اعلام کرد یک ویژگی جدید در iOS 15 ، iPad OS 15 ، WatchOS 8 و MacOS Monterey به روز رسانی نرم افزار طراحی گردیده است تا تشخیص دهد آیا افراد دارای تصاویر یا فیلم های سوء استفاده از کودکان هستند دستگاه آنها این کار را با تبدیل تصاویر به تکه های کد منحصر به فرد ، که به عنوان هش معروف است ، بر اساس آنچه نشان می دهند ، انجام می دهد. سپس هش ها با پایگاه داده ای از محتوای شناخته گردیده استثمار کودکان که توسط مرکز ملی کودکان مفقود گردیده و استثمار گردیده مدیریت می شود ، بررسی می شوند. اگر تعداد مشخصی از کبریت ها پیدا گردید ، به اپل هگردیدار داده می شود و ممکن است تحقیقات بیشتری انجام دهد.

اپل اعلام کرد که این سیستم را برای محافظت از حریم خصوصی افراد ، اسکن روی تلفن و تنها در صورت یافتن تعداد مشخصی کبریت ایجاد کرده است. اما کارشناسان حریم خصوصی ، که موافقند مبارزه با استثمار کودکان کار خوبی است ، نگران هستند که حرکات اپل راه را برای استفاده های گسترده تری باز کند که می تواند ، برای مثال ، مخالفان سیاسی و دیگر افراد بی گناه را در معرض خطر قرار دهد.

“حتی اگر اعتقاد دارید متیو گرین ، استاد دانشگاه جان هاپکینز ، که در زمینه فناوری های رمزنگاری کار کرده است ، در توییتی نوشت: اپل اجازه نمی دهد از این ابزارها سوء استفاده شود ، هنوز باید نگران بود.

ویژگی جدید اپل و نگرانی هایی که پیرامون آن به وجود آمد ، نشان دهنده یک بحث مهم در مورد تعهد این شرکت به حریم خصوصی است. اپل مدتهاست وعده داده است که دستگاه ها و نرم افزارهای آن برای محافظت از حریم خصوصی کاربران طراحی گردیده است. این شرکت حتی تأکید کرد که با یک آگهی درست در خارج از سالن همایش نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی ۲۰۱۹ آویزان گردید ، که می گفت: “آنچه در iPhone شما اتفاق می افتد در iPhone شما باقی می ماند.”

“ما در اپل معتقدیم که حریم خصوصی یک انسان اساسی است “کوک ، مدیرعامل اپل اغلب گفته است.” از ویژگی های جدیدی که شرکت برای پاییز امسال برنامه ریزی کرده است. اپل همچنین دستیار صوتی Siri خود را قادر می سازد تا پیوندها و منابعی را به افرادی ارائه دهد که معتقد است ممکن است در شرایط جدی مانند کودکی در خطر باشند. مدتی بود که حامیان آن نوع ویژگی را درخواست می کردند.

همچنین یک ویژگی را به برنامه پیام های خود اضافه می کند تا از کودکان در برابر محتوای واضح محافظت کند ، خواه در مکالمه پیامکی حباب سبز یا چت رمزگذاری گردیده iMessage با حباب آبی. این قابلیت جدید به طور خاص برای دستگاه های ثبت گردیده در حساب iCloud کودک طراحی گردیده است و در صورت تشخیص ارسال یا دریافت تصویر صریح به شما هگردیدار می دهد. مانند Siri ، این برنامه در صورت نیاز پیوندها و منابع را نیز ارائه می دهد. تصاویری که در برنامه پیام های آن ارسال یا دریافت می شوند.


اپل

در اینجا تفاوتهای ظریفی وجود دارد ، که بخشی از این امر است که چرا اپل گام غیرمعمول در انتشار مقالات تحقیقاتی ، سوالات متداول و سایر اطلاعات را قبل از راه اندازی برنامه ریزی گردیده برداشت.

باید بداند:

چرا اپل اکنون این کار را انجام می دهد؟

ویژگی همگام سازی کتابخانه عکس iCloud اپل ، تصاویر و فیلم ها را بین دستگاه های شخص و سرورهای شرکت همگام می کند.


اپل

غول فناوری گفت مدتی است در تلاش است راهی برای جلوگیری از استثمار کودکان بیابد. مرکز ملی کودکان مفقود گردیده و استثمار گردیده در سال گذشته بیش از ۶۵ میلیون گزارش از مطالب دریافت کرده است. اپل گفت که این نسبت به گزارش های ۴۰۱ ۲۰ سال قبل بسیار بیشتر است.

“ما همچنین می دانیم که ۶۵ میلیون پرونده گزارش گردیده تنها بخش کوچکی از آنچه در گردش است ، است.” مبارزه با استثمار کودکان که از تلاش های اپل پشتیبانی می کند. وی افزود که قوانین ایالات متحده از شرکت های فناوری می خواهد که در صورت پیدا کردن مواد سوء استفاده کننده گزارش دهند ، اما آنها را مجبور به جستجوی آنها نمی کند. فیس بوک ، مایکروسافت ، توییتر و گوگل (و شرکت تابعه آن در یوتیوب) همه از فناوری های مختلفی برای اسکن سیستم های خود برای بارگذاری های غیرقانونی احتمالی استفاده می کنند.

آنچه سیستم اپل را منحصر به فرد می کند این است که به جای اطلاعات ذخیره گردیده در سرورهای شرکت برای اسکن دستگاه های ما طراحی گردیده است.

سیستم اسکن هش فقط برای عکس های ذخیره گردیده در کتابخانه عکس iCloud ، که یک سیستم همگام سازی عکس است که در دستگاه های اپل تعبیه گردیده است ، اعمال می شود. تصاویر و فیلم های ذخیره گردیده در برنامه عکس های تلفن ، رایانه لوحی یا رایانه ای که از iCloud Photo Library استفاده نمی کند ذخیره نمی شود. بنابراین ، به نوعی ، مردم می توانند در صورت عدم استفاده از خدمات همگام سازی عکس iCloud اپل ، انصراف دهند.

آیا می توان از این سیستم سوء استفاده کرد؟

 gettyimages-1203788550

چین به گردیدت تجاوز به گفتار و تصاویر سیاسی می کند.

این س isn'tال مطرح نیست که آیا اپل باید برای مبارزه با استثمار کودکان ، آنچه را که می تواند انجام دهد ، انجام دهد. این که آیا شرکت باید از این روش استفاده کند یا نه. تصور کنید اگر دولت چین بتواند به نحوی مخفیانه داده های مربوط به عکس سرکوب گردیده معروف تانک من از اعتراضات دموکراسی خواهان ۱۹۸۹ در میدان تیان آن من را به سیستم محتوای استثمار بچه ها توسط اپل اضافه کند. به به عنوان مثال ، سیستم عکس ها را اسکن نمی کند – تطابق بین کد های هش را بررسی می کند. پایگاه داده هش نیز در تلفن ذخیره می شود ، نه پایگاه داده ای که روی اینترنت نشسته است. اپل همچنین خاطرنشان کرد که از آنجا که اسکن ها روی دستگاه اتفاق می افتد ، محققان امنیتی می توانند به راحتی نحوه عملکرد آن را بررسی کنند.

آیا اپل عکس های من را زیر و رو می کند؟ عکس وان حمام پدر و مادرم تعدادی از من را داشتند ، من تعدادی از فرزندانم را داشتم ، و این حتی در بازی کمدی انیمیشنی The Dream Baby 2017 کارگردان Dreamworks. از آنجا که سیستم اپل عکس های ما را به این کد های هش تبدیل می کند و سپس آنها را با پایگاه داده شناخته گردیده از فیلم ها و عکس های سوء استفاده از کودکان بررسی می کند ، این شرکت در واقع موارد ما را اسکن نمی کند. این شرکت می گوید احتمال مثبت بودن کاذب کمتر از یک در یک تریلیون در سال است. و کودکان استثمار گردیده ، “اپل در سایت خود نوشت. “در نتیجه ، خطاهای سیستم یا حملات منجر به گزارش افراد بی گناه به NCMEC نمی شود.” به طور موثر ، این یک سیستم جداگانه است. در عوض ، با پیام های متنی ، این تنظیم برای کاربرانی اعمال می شود که در حساب های iCloud خود به عنوان کودک مشخص گردیده اند و اپل هنگام ارسال یا دریافت یک تصویر واضح به آنها هگردیدار می دهد. بچه ها هنوز می توانند تصویر را مشاهده کنند و در صورت مشاهده ، به والدین هگردیدار داده می شود.

“این ویژگی طوری طراحی گردیده است که اپل به پیام ها دسترسی پیدا نکند.” اپل گفت.

اپل چه می گوید؟ [[۱۹۶۵۹۰۳۹] اپل معتقد است که سیستم آن با در نظر گرفتن حریم خصوصی ساخته گردیده است ، با تضمینی که شرکت را از اطلاع از محتویات کتابخانه های عکس ما مطلع کرده و خطر سوء استفاده را به حداقل برساند.

در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال که در ۱۳ اوت منتشر گردید ، کریگ فدریگی ، سرپرست مهندسی نرم افزار اپل ، بسیاری از سردرگمی ها را به ارتباطات ضعیف نسبت داد.

“واقعاً واضح است که بسیاری از پیام ها از نظر نحوه درک همه چیز به طرز بدی درهم آمیخته اند.” فدریقی در مصاحبه خود گفت. “ما آرزو می کنیم که این امر برای همه کمی واضح تر نشان داده شود زیرا ما نسبت به کاری که انجام می دهیم بسیار مثبت و قوی هستیم.”

فدریگی گفت سیستم اپل از سوء استفاده از طریق “سطوح متعدد حسابرسی ، محافظت می شود.” “و معتقد است که این ابزار به جای کاهش آن ، حفاظت از حریم خصوصی را پیش می برد. به گفته وی ، از آنجا که ابزارهای اسکن در تلفن افراد ذخیره می شوند و نه در سرورهای آن ، محققان امنیتی و سایر متخصصان فناوری می توانند نحوه استفاده از آنها را پیگیری کنند و آیا سیستم برای انجام کاری بیش از آنچه قبلاً انجام گردیده است ، دستکاری گردیده است یا خیر. انجام می دهد.

“اگر به سرویس ابری دیگر نگاه کنید ، آنها در حال اسکن عکس ها با نگاه کردن به هر عکس در ابر و تجزیه و تحلیل آن هستند ؛ ما می خواستیم بتوانیم چنین عکس هایی را در ابر بدون نگاه کردن به عکس های افراد تشخیص دهیم. ،” او گفت. “این کار تجزیه و تحلیل این نیست که” آیا از فرزند خود در حمام داشتید؟ ” یا ، در مورد آن ، “آیا شما عکس برخی از پورنوگرافی های دیگر را داشتید؟” این به معنای واقعی کلمه فقط با اثر انگشت دقیق تصاویر شناخته گردیده پورنوگرافی کودکان مطابقت دارد. “

او همچنین سعی کرد استدلال کند که ویژگی اسکن جدا از برنامه های دیگر اپل برای هگردیدار دادن به کودکان در مورد ارسال یا دریافت تصاویر واضح در کودکان است. برنامه پیام های شرکت برای SMS یا iMessage. در این مورد ، اپل گفت ، تمرکز بر آموزش والدین و فرزندان است و این تصاویر را بر اساس پایگاه داده تصاویر کودک آزاری اسکن نمی کند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت