به گفته قاضی تجاری ، گوگل از پتنت های فناوری بلندگوی Sonos تخطی کرده است

2021-08-14
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 google-hq-sede-mountain-view.jpg

سونوس در نبرد حقوقی علیه گوگل یک حکم اولیه را به دست آورد.


Sonos

گوگل پنج اختراع متعلق به سازنده بلندگو Sonos را نقض کرد ، قاضی کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده روز جمعه حکم داد.

این تصمیم مقدماتی است و کمیسیون می تواند در مورد پذیرش یا لغو آن در تصمیم نهایی خود در ۱۳ دسامبر تصمیم بگیرد یا خنثی کند. در روزهای هفته ارائه می شود.

این حکم در پی شکایت Sonos در ژانویه ۲۰۲۰ است ، که ادعا می کند غول جستجو وقتی فناوری این شرکت را به سرقت برده است تا مطمئن شوند سرویس موسیقی گوگل با بلندگوهای Sonos به خوبی کار می کند. شرکت سانتا باربارا در کالیفرنیا ادعا کرد که گوگل پنج حق ثبت اختراع کرده است ، از جمله فناوری که به مردم اجازه می دهد در اتاق های مختلف به صدا گوش دهند.

شش ماه بعد ، گوگل علیه Sonos شکایت کرد و ادعا کرد که شرکت بلندگوهای بی سیم هنگام جستجو در ویژگی های کتابخانه های موسیقی ، حذف نویز ، اتصال بی سیم و موارد دیگر ، پنج اختراع خود را نقض کرده است.

حکم جمعه ، صادر گردیده توسط قاضی ارگردید حقوق اداری چارلز E. Bolluck ، گفت که Google نقض قانون تعرفه ۱۹۳۰ است. با این حال ، Bolluck توضیح نداد که چه چیزی باعث نقض گردیده است.

گرد و غبار با Sonos در حالی است که گوگل با بررسی گردیدید از طرف مقامات فدرال و ایالتی به دلیل اندازه و شیوه های رقابتی آن. غول موتورهای جستجو هدف چندین دعوی بزرگ ضد انحصار است ، از جمله پرونده مهم وزارت دادگستری ایالات متحده و دو شکایت از ائتلاف های دو حزبی ایالت ها. نهادهای نظارتی و دادستان در حال تحقیق در مورد همه چیز هستند ، از مشاغل جستجوی گوگل و تبلیغات گرفته تا سیستم عامل اندروید ، غالب ترین نرم افزار تلفن همراه در جهان.

Sonos روز جمعه از تصمیم ITC استقبال کرد. ادی لازاروس ، مدیر ارگردید حقوقی Sonos در بیانیه ای گفت: “ما خوشحالیم که ITC نقض آشکار گوگل از اختراعات ثبت گردیده Sonos را تأیید کرده است.” “این تصمیم مجدداً قدرت و وسعت مجموعه ما را تأیید می کند و یک نقطه عطف امیدوارکننده در پیگیری طولانی مدت ما برای دفاع از نوآوری ما در برابر سوء استفاده از انحصارات فناوری بزرگ است.”

گوگل این حکم را کم اهمیت جلوه داد. خوزه کاستندا ، سخنگوی غول فناوری ، در بیانیه ای گفت: “ما از فناوری Sonos استفاده نمی کنیم و بر اساس کیفیت محصولات و مزایای ایده های خود رقابت می کنیم.” “ما با این حکم اولیه موافق نیستیم و در روند بررسی آینده به پرونده خود ادامه خواهیم داد.”

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت